Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Sign in to follow this  
Hasan Şadi ÇELİK

1/25 |65’ Chevy “Stepside Pickup” | Revell| Hasan Şadi ÇELİK

Recommended Posts

Eline sağlık.

Dediğin gibi bir kaç yerde sıkıntı var.

Ön camda kitten kaynaklı bir hata mı var? Ön camın üstünde boşluk var gibi. 

decaller için solisyon kullanmadın mı? öndeki decal tam oturmamış kabarık köşeler var.

Sanırım Arka tamponda kabartı ve izler de var galiba. Sen crome parçalara zarar vermemek için zımpara kullanmak istemedin galiba. Sivilciler genelde ,Crome parçaların (jantların vs)  boyasını söküp kendileri boyar. jantların boyası da o yüzden biraz yapay durmuş. 

Arkadaki ahşap ve üstündeki çıtalar on numara...

10 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Eline sağlık.

Dediğin gibi bir kaç yerde sıkıntı var.

Ön camda kitten kaynaklı bir hata mı var? Ön camın üstünde boşluk var gibi. 

decaller için solisyon kullanmadın mı? öndeki decal tam oturmamış kabarık köşeler var.

Sanırım Arka tamponda kabartı ve izler de var galiba. Sen crome parçalara zarar vermemek için zımpara kullanmak istemedin galiba. Sivilciler genelde ,Crome parçaların (jantların vs)  boyasını söküp kendileri boyar. jantların boyası da o yüzden biraz yapay durmuş. 

Arkadaki ahşap ve üstündeki çıtalar on numara...

Teşekkür ederim. Ön cam ben taktım bir güzelce akşam ertesi gün baktığımda cam yerinden oynamış. Tekrar takmaya çalıştım ama yüne aynı şekilde ertesi gün kayma oldu. O zamanda tamamen toplamıştım ön tarafı ondan sonra ekleyemedik artık. Solüsyon kullandım ama yine eksik kaldı galiba. Ertesi gün bir daha sürdüm ama bu şekilde kaldı. Arka tamponlar da o kabartılar orjinalinde var o yüzden ellemedim. Crome parçaları bende tekrar boyamak için boyam olmadığı için ellemedim. Nasıl sökleceğini de bilmiyorum. Crome’ları söktükten sonra elimde silver boya var onunla boyasam olur mu ki? Kasadaki ahşap tamamen decal galiba gerçekçi gözükmüş baya. 

Benzeri bir durum benimde başıma geldi. Camın üstünde tavana değecek bölüme beyaz tutkalı (inceltmeden yoğun halde) kürdanla sür. Modeli ters çevir (düz duracak şekilde destekleyip ). Yan camlar açık zaten. ucunda az tackit bulunan bir kürdan ile de tavandaki yerine düzgün oturt. Bir gün bekle. Yapıştırıcı sürmeden önce belki bir iki defa yapabiliyor muyum diye deneme yaparsın. 

Elinde varsa Şeffaf UV yapıştırıcı da güzel olur. Biliyorsun UV yapıştırıcılar hemen yapışmak için UV fener istiyor. Sana düzgün konumlandırma için zaman kazandırır. 

10 saat önce, Hasan Şadi ÇELİK yazdı:

Nasıl sökleceğini de bilmiyorum.

Domestos çamaşır suyu, yada borçöz kireç sökücü gibi materyaller içinde bekletirsen plastiğe zarar vermeden boya çıkıyor.

Arka tamponlar da o kabartılar orjinalinde var o yüzden ellemedim

Fotooğrafta Sanki kalıp izi ve boyanın diplerinde kabarma var gibi gözüktü.

s7secxw.jpg

Crome’ları söktükten sonra elimde silver boya var onunla boyasam olur mu ki?

Her zaman dediğim gibi bir yerde deneyerek sen karar ver. ben olur derim sen beğenmezsin, ben olmaz derim sen beğenirsin. Bende 2 adet silver var. Vallejo'nunki soluk, tamiya'nınki biraz daha parlak duruyor. 

Crome da atsan, Sivil araç parlatma tekniklerini uygulamazsan bu kadar parlamaz zaten. 

21 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Fotooğrafta Sanki kalıp izi ve boyanın diplerinde kabarma var gibi gözüktü.

s7secxw.jpg

tamponun üstündeki yerleri diyosan oraları ben hiç ellemedim. kromajı öyle galiba. ama tamponun arkasındaki kabarık ( Dört Noktayı ) yerleri diyosan onlar tamponun orijinal hali. kalıp izi ve itme izleri tamponun iç kısmında. ağaçtan sökme yerleride tamponun alt tarfında. oraları çıkarırken zarar gördü zaten.

Şu pembe ile işaretlediğim alanda Fotolarda çizgi gibi bir yer gözüküyor. Orayı kastetmiştim. O dört heyvani perçin başlarının hizasında. Belkide yansımadır. dediğim gibi fotoğraftan bakıyorum. Benim bulduğum Orjinal araç resimlerinde o çizgi yoktu. Tabi ben sivil araç cahiliyim :D Belki öyle bir tapmon vardır :D 

7j96yuc.jpg

maxresdefault.jpg

5 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Şu pembe ile işaretlediğim alanda Fotolarda çizgi gibi bir yer gözüküyor. Orayı kastetmiştim. O dört heyvani perçin başlarının hizasında. Belkide yansımadır. dediğim gibi fotoğraftan bakıyorum. Benim bulduğum Orjinal araç resimlerinde o çizgi yoktu. Tabi ben sivil araç cahiliyim :D Belki öyle bir tapmon vardır :D 

7j96yuc.jpg

maxresdefault.jpg

işaretlediğin yerlere bir bakayım ama oralarla oynayamazdım. kromaj'a zarar vermek istemediğim için. bundan sonra ki modelde elimde tamiya silver ile model master silver mevcut onlarla bir deneyim.kromaj'ları silip düzeltip yapmayı.

2 saat önce, ismet güralp yazdı:

Şimdi eve geldim kontrol ettim pembe ile çizili yerlerde çizgi yok. Işıktan kaynaklı büyük ihtimalle. 

Buna sevindim :) 

Her ne kadar kem göze şimşir nazargiler algı operasyonu yapsa da..😂😂😂

Sen niye ortalığı karıştırıyonda Fitne ficur, smet zararlısı. Hasanla aramıza nifak tohumları ekmeye çalışıyorsun. Biz Hasan ile benim hatalarım konusundaki sorunları hallettik işte. Sorun benim 5 numara miyop gözlerim miş :D 

Adamın çekim standına ihtiyacı yok, bana 5 numara miyop gözlüğü alsın yeter :D 

minions-goggles.gif

Hasanım eline sağlık. Her modelin daha güzel oluyor. 

Her ne kadar kem göze şimşir nazargiler algı operasyonu yapsa da..😂😂😂

Artık sen de bir çekim standıydı, bir ledli medi yanar döner ışık ortamıydı hazırla bence😂

Teşekkür ederim. aslında benim bir tane çekim çadırım var 50*50 ebatlarında, içinde de 3 m kadar led döşeli, ( Çekim Çadırında bir aynalı top yok.) boyutlara göre ışık fazla geliyor galiba. bir de ışıkkaynağı sadece yukardan.