Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Kenan Turhan

1/48 | YAK-130 LIGHT GROUND-ATTACK AIRCRAFT | ZWEZDA | Kenan Turhan

Recommended Posts

Kit içerik detay ve kalite açısından üst seviyede,alınır,sorunsuz yapılır.Plastik kalitesi şeffaf parçalar da dahil çok kırılgan değil aksine yumuşak,imalat sırasında sorun çıkarmadı.Yapım kılavuzunda bazı yerler karmaşık verilse de,sıralamaya uyulduğunda hiç bir sorun çıkmamakta,tam olarak lego gibi bir kit diyebilirim.İlave hiç bir şey kullanmadan kutudan çıktığı gibi bitirmeye çalıştım.Panel ve perçinler göz doldursa da sağ sol kanat üstü sırt ve arka yatay dikey kanatlara az perçin geçtim eser miktarda :).Özellikle iyi detaylandırılmış iniş takım kapaklarını açık yaptım,bu kapaklar uçak yerde iken kapalı pozisyonda oluyorlar;).Dekalleri çok ince olmasına rağmen muşamba gibi sağlam,umarım parlama sorunu yaşamam.

1.1

Kokpit imalatı ile başlandı.kullandığım boya ref.lerden gördüğüme yakın bir iki rengin karışımı ile elde edildi.

1

2

3

4

5

6

7

8

Motor hava girişleri için,kit imalatçısı agalar lego gibi yapmışlar ama üç farklı açıklık oluşmakta,bu kısım açık olarak yapılabildiği gibi,iç kapaktaki panel aşağı indirildiğinde veya kit içerisindeki kapak ile kapalı yapılabilmekte ve o parçalı bölüm ile uğraşmaya gerek kalmıyor.Ben kapalı yapsam da elim durmadı macun ve zımpara ile tesviyesini yaptım,her ne kadar görülmeyecekse de...

30

31

32

33

34

35

36

Küçük çaplı perçin işleri,aslında hiç yapılmasa da olur uçak bir hayli koyu gri olacak ve ref.lerden de gördüğüm kadar bu perçinler hiç görünmüyor.Kendi kendimize macera olsun  boş beleş iş :lol:

47

48

49

50

51

52

53

54

55

56

57

58

59

60

6 dakika önce, Can SARICAN yazdı:

Komutanım konuyu açmanla bitirmen bir olmuş...:) Enfes gözüküyor aman kem göz değmesin...;)

Can ustam çok sağ ol,henüz bitmedi deccal ve vırnik mırnik işleri kaldı :lol: haklısın birazdan yedi başlıklı pürmüz ispirto ocağı Baky damlar :lol: kendisi milenyum ultra keskin perma şarp modelci olduya,kesip doğrar beni :lol: 

Ooooo harika oldu sabah sabah Komutanım eline gözüne sağlık.

Zvezda kitlere hep uzak kalmıştım fakat kiti görünce özellikle gözüme batan bazı noktalar oldu. Emniyet kemerlerini çok çok beğendim saçma sapan decal vermek yerine adamlar oturmuş nasıl daha gerçekçi durabilir diye kafa yormuşlar. Kokpit içi MFD göstergeleri harika duruyor decaller de gelince detay seviyesi gayet tatmin edici olmuş. 

Perçin açma konusunda ise çok söz söylemeye gerek yok yine harikalar yaratmışsın komutanım. 

17 dakika önce, Eren Erdogan yazdı:

Ooooo harika oldu sabah sabah Komutanım eline gözüne sağlık.

Zvezda kitlere hep uzak kalmıştım fakat kiti görünce özellikle gözüme batan bazı noktalar oldu. Emniyet kemerlerini çok çok beğendim saçma sapan decal vermek yerine adamlar oturmuş nasıl daha gerçekçi durabilir diye kafa yormuşlar. Kokpit içi MFD göstergeleri harika duruyor decaller de gelince detay seviyesi gayet tatmin edici olmuş. 

Perçin açma konusunda ise çok söz söylemeye gerek yok yine harikalar yaratmışsın komutanım. 

Eren çok sağ ol:) kit için adamlar bir hayli emek vermişler,harici bir şey eklemediğim nadir kitler arasında yerini buldu,şiddetle tavsiye ederim :D

2 saat önce, Şerif Sadık yazdı:

harika oluyor her zamanki gibi komutanım.

Maket üstündeki işçilik bir yana, her adımda üşenmeyip detaylı fotoğrafları bizlerle paylaşmanız da ayrı bir emek. keyifle takip ediyorum. umarım bir şeyler de öğreniyorumdur :D

Çok sağ olun,elimden geldiği kadar paylaşımda sınır tanımıyorum,bir iki yardımımız dokunur belki yapanlara,yapacaklara :)

Bir saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Ellerine sağlık komutanım. Çok güzel oluyor.

:wub::wub:

Bulut hocam çok sağ ol,henüz mister bolkeseden sallayan henkırmen Baky çıkmadı sahneye :lol: kesin şimdi oturmuş bilgi ve beceri topluyordur ordan burdan,bana üfürecek ya zaaar pabıcımın modelcisi :D

3 saat önce, Hasan Şadi ÇELİK yazdı:

çok güzel oluyo, elinize sağlık. dekaller ne öyle karınca duası gibi, ben bu dekalleri bitirdiğimde herhalde gözler 12 numara olur.

Hasan hocam çok sağ ol,2,5 gözlük üzerine 3,5 mercekli başlıkla çalışıyorum gerisini sen anla :lol:

3 saat önce, Alper Aktaş yazdı:

Kokpit panelleri harika görünüyor

Çok sağ ol.

oy oy merdiven altı üretim sonunda cıkmış piyasaya.model bitti rafa kaltı yeni paylaşıyon;).Kötü olaydı paylaşmıyacakmıydın kurnaz:angry:

sağda solda sallama bilgi topluyomuş da sana üfürecekmisimde vıdı vıdı vıdı.hakkıyla yaptıysan hakkını veririz hakkını beğenmessen doğru değirmene :P

Ellerine sağlık güzel yapmışsın has yapmışsın emme kokpit rengini uyduramamışsın:lol::lol: deyip eccük çamur atayım da adet yerini bulsun

Öptüüüüüüm Çüüüüüüüz by by

1 saat önce, baki temel yazdı:

oy oy merdiven altı üretim sonunda cıkmış piyasaya.model bitti rafa kaltı yeni paylaşıyon;).Kötü olaydı paylaşmıyacakmıydın kurnaz:angry:

sağda solda sallama bilgi topluyomuş da sana üfürecekmisimde vıdı vıdı vıdı.hakkıyla yaptıysan hakkını veririz hakkını beğenmessen doğru değirmene :P

Ellerine sağlık güzel yapmışsın has yapmışsın emme kokpit rengini uyduramamışsın:lol::lol: deyip eccük çamur atayım da adet yerini bulsun

Öptüüüüüüm Çüüüüüüüz by by

Sayın bayım değerli madenler statüsündeki 24 karatlık Bayk kankitoşum,hele vallah dişimi kıracam beğendiğin için:lol: bu günleri de gördük ya artık zemherinin ayazı vız gelir tırıs gider,bu gazla da bu model kesin elimden düşüp kırılır :P;):ph34r: