Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Ferdi Aydın

F-16D block 52 mistercraft 1/72 (hangi filo olacağı daha velli değil)

Recommended Posts

15 saat önce, Ferdi Aydın yazdı:

Makinalı tüfekmi valla görmek isterim üstad  

Üstat kim ben kim :D 

Makineli namlusu yaptım altı üstü..

rqeyzi3.jpg

Daha kanada yapıştırmadım. Kuru montaj hali

senin yaptığın işin karşılığında benim yaptığım işin esamesi okunmaz. 

lh3bq6g.jpg

Birde plansızlık (salaklık) yapmışım. metal namluların arkasındaki boşluğa macun doldurmuştum (namlunun arkasında kalan kısımlar gevşek durmasın, yapışsın diye) . kanatlardaki karşılığında girmesi gereken boşluğa girmedi. attığım macunu gravür aleti ile kazımak zorunda kaldım.

4ddory3.jpg   qbjqki4.jpg  hog14n8.jpg

işte ben bunları yaparken iş yaptım sanıyordum kendimi :D:D sonra bir baktım Ferdi usta uçmuşşşşş :) Piuvvv ben buradan elimde kağıttan uçak bakıyorum :) 

15 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Üstat kim ben kim :D 

Makineli namlusu yaptım altı üstü..

rqeyzi3.jpg

Daha kanada yapıştırmadım. Kuru montaj hali

senin yaptığın işin karşılığında benim yaptığım işin esamesi okunmaz. 

lh3bq6g.jpg

Birde plansızlık (salaklık) yapmışım. metal namluların arkasındaki boşluğa macun doldurmuştum (namlunun arkasında kalan kısımlar gevşek durmasın, yapışsın diye) . kanatlardaki karşılığında girmesi gereken boşluğa girmedi. attığım macunu gravür aleti ile kazımak zorunda kaldım.

4ddory3.jpg   qbjqki4.jpg  hog14n8.jpg

işte ben bunları yaparken iş yaptım sanıyordum kendimi :D:D sonra bir baktım Ferdi usta uçmuşşşşş :) Piuvvv ben buradan elimde kağıttan uçak bakıyorum :) 

Daha ne olsun teee yıllar önce iki tane P-51 yapmışlığım vardı ama onlarda yarım kalmıştı yapmak istiyorum ama kimbikir ne zaman yaparım 

Geçenlerde bir youtube kanalında izledim oda güzel yapmıştı hatta bir tane daha kanal var o adamda çok güzel modeller yapıyor

Edited by Ferdi Aydın

4 saat önce, Ferdi Aydın yazdı:

Geçenlerde bir youtube kanalında izledim oda güzel yapmıştı hatta bir tane daha kanal var o adamda çok güzel modeller yapıyo

Aha bu arkadaş yüzünden tekrar ek perçin detayı ekledim ya :D Kuzu kuzu oturmuş bilgisayarda bir şeylere bakıyordum. Aniden şeytan dürttü beni (cebe bildirim geldi :))  

Seyrettim ve hasta oldu. Dedim çorbanın perçini azzzzzz. Benim başımı bu Dusan amca yaktı :) Kimse de demedi ki zaten yeterince perçin açtın. abartma diye :D 

18 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Aha bu arkadaş yüzünden tekrar ek perçin detayı ekledim ya :D Kuzu kuzu oturmuş bilgisayarda bir şeylere bakıyordum. Aniden şeytan dürttü beni (cebe bildirim geldi :))  

Seyrettim ve hasta oldu. Dedim çorbanın perçini azzzzzz. Benim başımı bu Dusan amca yaktı :) Kimse de demedi ki zaten yeterince perçin açtın. abartma diye :D 

Bulut hocam birde buna bak istersen 😁😁🤣🤣🤣🤣🤣

3 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

offf çok kötü olmuş.... Yok kötü olan yeni canopy değil, eski canopy'nin böyle buğulanması.... Üzüldüm ya.

Ne yapmıştın ona. Verniğe mi sokmuştun?

Evet verniğer batırıp çıkardım ama bir daha farklı şeyler yapmayacam AK,nin bir malzemesi var ama şuan TÜRKİYE,de yok gelene kadar idare edecem artık 

Alıştım zaten yeniden canopy yapmaya 🥺🥺🤣🤣🤣🤣

2 saat önce, Ferdi Aydın yazdı:

AK,nin bir malzemesi var ama şuan TÜRKİYE,de yok

Gauzy Agent'i mi diyorsun ? Baktım bende bulamadım. Belki FaceBook gruplarında vardır. 

🤔🤔 Bol zımpara ve tamiya campound lar ile belki hallolurdu. Ama içten de var değil mi... Zor o zaman hakkaten...

15 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Gauzy Agent'i mi diyorsun ? Baktım bende bulamadım. Belki FaceBook gruplarında vardır. 

🤔🤔 Bol zımpara ve tamiya campound lar ile belki hallolurdu. Ama içten de var değil mi... Zor o zaman hakkaten...

Evet bendeki sorun canopy,nin içinde oraya ulaşmakda zor o yüzden asetat ile yeniden yaptım ama bu malzeme güzelmiş 

On 12.11.2021 at 18:16, Ferdi Aydın yazdı:

Evet verniğer batırıp çıkardım ama bir daha farklı şeyler yapmayacam AK,nin bir malzemesi var ama şuan TÜRKİYE,de yok gelene kadar idare edecem artık 

Alıştım zaten yeniden canopy yapmaya 🥺🥺🤣🤣🤣🤣

Ürün Hobby Time'a gelmiş haberin olsun. 

https://www.......com.tr/urun/ak-interactive-894-intermediate-gauzy-agent-parlaklik-artirici-100-ml

Ben de ürüne o niyetle bakıyordum ama değil miş. Bu parlak vernik gibi bir şey anlaşılan. Parlak verniği bile daha da parlatıyor. Kullanılan yerde parlaklık veriyor. 
Canopy parlatmak, ufak çizik çuzuk'u tamir için bunun turuncu olanı (biraz daha jel kıvamında) olanı uygun muş.

Ben aralarındaki fark yoğunluğu diye düşünmüştüm. Ferdi hoca yok benim aradığım turuncu olanı deyince hatamı fark ettim.

canopy.jpg   SEliT85vnRSebVMrVR6BEp9QgvxLlhV23WWOmQ2n

Gerçi parlaklığı arttırıyor mu (canopy/şeffaf parçalar için) diye bir ara deneme yapacağım. İş sadece parlaklıksa iş göreceğini düşünüyorum.

AK893-TS.jpg

On 19.11.2021 at 13:06, Bulut Solmaz yazdı:

Ben de ürüne o niyetle bakıyordum ama değil miş. Bu parlak vernik gibi bir şey anlaşılan. Parlak verniği bile daha da parlatıyor. Kullanılan yerde parlaklık veriyor. 
Canopy parlatmak, ufak çizik çuzuk'u tamir için bunun turuncu olanı (biraz daha jel kıvamında) olanı uygun muş.

Ben aralarındaki fark yoğunluğu diye düşünmüştüm. Ferdi hoca yok benim aradığım turuncu olanı deyince hatamı fark ettim.

canopy.jpg   SEliT85vnRSebVMrVR6BEp9QgvxLlhV23WWOmQ2n

Gerçi parlaklığı arttırıyor mu (canopy/şeffaf parçalar için) diye bir ara deneme yapacağım. İş sadece parlaklıksa iş göreceğini düşünüyorum.

AK893-TS.jpg

Yazılanlar doğru Bulut hocam 😊😊😊

Ama şuan TÜRKİYE,de yok gelmeside 1 ayı bulurmuş bende bekliyorum maalesef oldukça işlevsel bir ürün şeffaf parçaları pürüssüz yapıyor en azından izlediğim videolarda öyle görünüyor😊😊

Eklemelerle devam edelim 

Bunlar TACAN anteniymi yani 

(TACAN anteni. Uçağın yer istasyonuna olan açı ve mesafesini tespit etmeyi sağlayan sist. antenidir.) 

Bende dün akşam öğrendim 

Kısaca antenlerle devam ediyoruz 

IMG_20211124_220332 IMG_20211124_220848

Hava alığındaki anten buraya bir parça daha gelecek 

IMG_20211124_234314