Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Can SARICAN

1/72 │SU-33 Flanker D│ Trumpeter │ Can Sarıcan│

Recommended Posts

Harika..... Çok beğendim. Şerif gibi bende özellikle 72 ölçekteki bu detaylara hayran oldum.

Ben 72 ölçeği elime almaya korkarım ya:) Yaparken bir yere koyar sonra nereye koyduğumu bulamam :) 

Can Sarıcan'a yakışır bir çalışma.

Birde yapım aşamaları olsaydı 😁😁😁

Gayet guzel olmuş. Renk zenginliği harika. Iki önerim, biraz daha açık renkli yikama (kamuflaj renklerinden az daha koyu) daha hos durur. Ikincisi, bazı sig kalan panel çizgilerini iğne veya razor ile derinlestirirseniz yikama daha tutarlı durur (bazı noktalarda kayboluyor). Kendi yapımlarımda tutturamadigim zaman yerindigim iki nokta olduğu icin söylüyorum, yani kendim iyi yapabildiğimden degil. 

Mühimmatları görünce offf dedim altı dolu dolu aletin :) İniş takımlarına yapılan eklemeler ile detay seviyesi daha da yükselmiş. Nozzle için belki resin set kullanılabilirmiş Trumpeter biraz kalın vermiş gibi geldi abi senin düşüncen nedir ?  

Eline sağlık Can abi.

Öncelikle yoğun iş temposundan dolayı geç cevap yazdığım için kusura bakmayın...:)

On 23.09.2021 at 17:41, Kenan Turhan yazdı:

Ustacığım beter güzel olmuş ellerine sağlık,kem gözlerden ırak nazarlar değmesin :lol:;)

Komutanım çok teşekkürler. Kem göz önemli... ;)

On 23.09.2021 at 19:40, Şerif Sadık yazdı:

Her bir detayıyla harika.

Edit: ölçek de 72'ymiş. :o Detaylara tekrardan hayran oldum.

Şerif çok teşekkürler. bence çok güzel bir kit. Gönül ister ki PE setlerle daha da zenginleştirelim ama ekonomik koşullarla pek mümkün olamıyor. O yüzden ellimden geldiğince elde üretmeye çalışıyorum.

On 23.09.2021 at 22:02, ismet güralp yazdı:

Çok güzel. Emeğinize sağlık. Güzel resimler de modelin güzelliğini ortaya çıkarmış. 

Çok teşekkürler İsmet Hocam.:)

On 23.09.2021 at 23:15, Bulut Solmaz yazdı:

Harika..... Çok beğendim. Şerif gibi bende özellikle 72 ölçekteki bu detaylara hayran oldum.

Ben 72 ölçeği elime almaya korkarım ya:) Yaparken bir yere koyar sonra nereye koyduğumu bulamam :) 

Can Sarıcan'a yakışır bir çalışma.

Birde yapım aşamaları olsaydı 😁😁😁

Bulut Hocam iş yoğunluğundan dolayı ancak fırsat bulduğumda tezgaha oturuyorum. Onda da hemen aklımdakileri uygulamaya çalışıyorum. Bazen detaylandırırken foto çektiğim de oluyor. Ama paylaşma aşamasında hemen bitmiş halini fotoğraflamaya çalışıyorum. O yüzden de yapım aşamaları arada kaynıyor. :(

On 24.09.2021 at 03:09, Levent Burak Kara yazdı:

Gayet guzel olmuş. Renk zenginliği harika. Iki önerim, biraz daha açık renkli yikama (kamuflaj renklerinden az daha koyu) daha hos durur. Ikincisi, bazı sig kalan panel çizgilerini iğne veya razor ile derinlestirirseniz yikama daha tutarlı durur (bazı noktalarda kayboluyor). Kendi yapımlarımda tutturamadigim zaman yerindigim iki nokta olduğu icin söylüyorum, yani kendim iyi yapabildiğimden degil. 

Levent hocam öncelikle önerileriniz için teşekkürler. Söylediğiniz konularda haklısınız. Koyu yıkama panel ve detaylarda çoğu zaman sığ duruyor. Özellikle dikkat etmeye çalışıyorum. Ama bazen aceleci davrandığımızdan, bazen de Ref. fotolardan yola çıkarak farklılıklar yaşayabiliyoruz. Panel çizgileri ve perçin konusunda da özellikle 72 ölçekler de kaçabiliyor. Bir de modeli bir an önce bitirme isteği bir araya gelince eksikler de olabiliyor. Ama önerileriniz benim ve diğer modelci arkadaşlar için çok değerli. Çok teşekkürler.:)

On 24.09.2021 at 08:50, Eren Erdogan yazdı:

Mühimmatları görünce offf dedim altı dolu dolu aletin :) İniş takımlarına yapılan eklemeler ile detay seviyesi daha da yükselmiş. Nozzle için belki resin set kullanılabilirmiş Trumpeter biraz kalın vermiş gibi geldi abi senin düşüncen nedir ?  

Eline sağlık Can abi.

Eren ben modeli çok beğendim. Detaylar gerçekten çok güzel. Eksik yönleri tabi ki var. Ama mühimmatlar gerçekten göz alıcı. Aslında fotoları çok yakın çekmeye çalışıyorum. Bence nozzle dışında özellikle  cockpit daha çok resin set hak ediyor. Ama tabi ki bazı durumlarda resin setler de bir maket parasına ulaşıyor ki o zaman da tercih yapmak zorunda kalıyorsun.:mellow:

On 24.09.2021 at 17:37, ozgur kaya yazdı:

elinize sağlık  çok güzel bir kuş olmuş

Çok teşekkürler.:)

On 24.09.2021 at 23:36, Enes ÇALDIR yazdı:

Çok iyi gerçekten. İlk bakışta 48 ölçek gibi duruyor.

Enes çok teşekkürler. Aslında 48 ölçek Rafale ile nerdeyse aynı gibi duruyor.:D

On 26.09.2021 at 14:14, baki temel yazdı:

of of  ne kadar güzel olmuş ellerine sağlık senin güzel çalışmalardan bu kadar uzun süre ayrı bırakma bizleri sonra birileri alıyor sazı boyna çalıyor da çalıyor:D(anladın sen kim o komutan diorla bildinmi) ;)

Sensei teşekkürler. Fırsat buldukça oturuyorum tezgaha... O yüzden arada böyle çalışmalar çıkıyor. Bu arada o sazı eline alan şahısla sözleştik. ( ki o kendini biliyor :D) Onun yokluğunda ben devreye giriyorum. Böylece ne yapıyoruz? Sen ikimizi de özlemiş oluyorsun.;)

On 04.10.2021 at 13:56, Hasan Şadi ÇELİK yazdı:

elinize sağlık çok harika olmuş. aman diyim bi yerlerde başı boş bırakmayın çalarlar valla. 1/72 lik pilot bulup uçurmaya çalışırlar. :D

şaheser olmuş.

Çok teşekkürler Hasan. Merak etme pilotlar hazırda bekliyor her an uçuşa hazırız...:)

11 saat önce, Koray Fenman yazdı:

Elinize sağlık. Hangi marka boyalar / renkler ile boyadınız?

Merhaba Koray. Bütün boyama işlemlerinde Gunze' nin akrilik boyalarını kullandım. Bu arada boyaları karşılaştırırken Model Shade uygulamasından boya karşılaştırmalarına da bakıyorum. Gerçekten çok yararlı bir uygulama. Akıllı telefonuna indirdiğinde boya kodlarının hangi markada en yakın olduğunu görebilirsin.

6 saat önce, ozgur kaya yazdı:

Bu ölçekte bu detaylar çok güzel olmuş. Elinize sağlık. Gözler sağlam kalmıştır umarım :)

Özgür çok teşekkürler. Gözlük kullanalı çok zaman olduğu için artık dert etmiyorum. :D