Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

baki temel

1/35 | Syrian T-55 Diy Armor|Italeri| Baki Temel

Recommended Posts

Selam arkadaşlar bu projemizde süriye iç savaşında kullanılan bir t-55 yapacağız.Bu savasta bir çok askeri araç el yapımı zırhlarla güçlendirilerek kullanılmış.Kimisi inşaat demiri kafeslerle sarılıp içine kum torbası doldurulmuş .Bazısının kulesi ve yurüyen aksam kalın saç levhalarla kaplanmış.Bazısını etrafı işi kum dolu saç kutularla kaplanmış ,bazısı ızgara saçlarla kaplanmış velhasılı elde ne varsa onunla güçlendirme yapılmış.

Bende böyle bir hayli yıpranmış ve el yapımı zırhlarla güçlendirilmş bir tank yapacağım

Kitimiz italeri kutulama Esci kalıp (Hakikaten eski bir kalıp 1975 lerden sanırım) piyasada bir çok marka t-55 kiti mevcut hepsi 450 500 tl bandında ama bu kit şu an 250 tl civarında fiyat performans olarak tatmin edici.

DSC_0466

DSC_0468

DSC_0469

Yakıt tanklarını bağlantı borularını yaptık

DSC_0473

DSC_0474

bir kaç küçük detay ilavesi yaptık

DSC_0471

DSC_0472

DSC_0478

DSC_0475

DSC_0476

Şidilik böyle görüşmek üze

Ahan da goygoyun dibine vuracaz. Baky Abem gelmiş. 😂😂😂

şimdi Kenan Komtanım da içtima alır. Başlarız artık. Şu Blu Manitu hazret-i vakvakiye de geldi mi tamam. 

Abem kolay gelsin. 

Bundan sci-fi de yaparsın watsapmeenn de yaparsın. Finale 2 sayfa model 78 sayda goygoy damga vurur 😂😂😂

Sayım suyum iki gözüm Baky pak maya :lol:ellerine sağlık,kolay gelsin demiglas tadında olacak sanırım imalatın,tebrik ve takdis ederim amma velakin,dış yakıt tanklarına çektiğin hidrolik boruları tamam da,ebe çin malı adam,periskoplara da ilave ettiğin o lehim teli ne ayak,benim bildiğim kadarı ile bu periskoplar hidrolikle çalışmıyor B)dıştan 12 volt verip bakanların gözünü mü kör edecek onuda anlamadım :ph34r: gerçi sen ref.olmadan bu tip haltları yemezsin,varsa kıyıda köşede buna ilişkin resim yemez içmez koyarsın hadi sana rast gele :lol:bu arada kesim aletimi geri getir bir pirocem var onda bana lazım ;)

11 saat önce, ismet güralp yazdı:

Ahan da goygoyun dibine vuracaz. Baky Abem gelmiş. 😂😂😂

şimdi Kenan Komtanım da içtima alır. Başlarız artık. Şu Blu Manitu hazret-i vakvakiye de geldi mi tamam. 

Abem kolay gelsin. 

Bundan sci-fi de yaparsın watsapmeenn de yaparsın. Finale 2 sayfa model 78 sayda goygoy damga vurur 😂😂😂

Eyvallah gözüm her türlü bilgiye paylaşıma goygoya gıybete müsait bir post açtım toplaşın gelin.;)

9 saat önce, Kenan Turhan yazdı:

Sayım suyum iki gözüm Baky pak maya :lol:ellerine sağlık,kolay gelsin demiglas tadında olacak sanırım imalatın,tebrik ve takdis ederim amma velakin,dış yakıt tanklarına çektiğin hidrolik boruları tamam da,ebe çin malı adam,periskoplara da ilave ettiğin o lehim teli ne ayak,benim bildiğim kadarı ile bu periskoplar hidrolikle çalışmıyor B)dıştan 12 volt verip bakanların gözünü mü kör edecek onuda anlamadım :ph34r: gerçi sen ref.olmadan bu tip haltları yemezsin,varsa kıyıda köşede buna ilişkin resim yemez içmez koyarsın hadi sana rast gele :lol:bu arada kesim aletimi geri getir bir pirocem var onda bana lazım ;)

Eyvallah çok muhterem paşam.İmalatımı tekbrik etmeniz ve hatta takdis etmeniz beni bir hayli mesut etti.

Haddim olmayarak belirtmeliyimki demiglas tadında diye bir benzetme olmaz çünkü demiglas bir sos türüdür yapması bir hayli zahmetli olmasına karşın yemesi pek bi keyiflidir.

Gelelim periskoplardaki kablolamaya referansım olmadan yapmadığımı bilmezmisinizki  bre hadsiz.En sonunda bozdurdun terbiyemi bana.

al sana resim evir çevir bak

IMG_4495

Kolay gelsin Baky abem. 

Yine güze bir projenin peşindesin. kolay gelsin 

Savaşın her türlüsü berbat ve kötü bir şey olsa da Suriye iç savaşı insan oğlunun yaratıcılığının!!!! sonuçlarını gösteren bi sahne...

Güzel enteresan şeyler göreceğimiz kesin :D 

t8m7ozodiej31.jpg

vbiuzd0.jpg

gallery-1453323840-tumblr-ntq2gtsdgh1tj3

Cv-Fh9KWgAAw_me.jpg

Bunları ben whatif olarak yapsam insanlar dalga geçer :D 

2.si.jpg

syrian-home-made-tank.jpg?w=580

uzmkrpc9plv41.jpg

Ülke MadMax film platosu gibi

SVBIED.jpg?resize=599,337&ssl=1

Bu sonuncu MadMaxland'den pardon suriyeden değil galiba ama ilgünç diye kondurdum :) 

CflvFFEWIAA1vcV.jpg

Tabiki bunlar sana referans değil. Sen daha ilk araştırmanda bunları bulmuşsundur.

Bunları smet için paylaştım. İstihareye yatsında kalkmasın diye. şimdi onun kafa yanmıştır... :D:D:D  

Smet'in "Şerefsizim benim aklıma gelmişti ihiii" repliğini duyar gibiyim...

7 saat önce, baki temel yazdı:

Eyvallah çok muhterem paşam.İmalatımı tekbrik etmeniz ve hatta takdis etmeniz beni bir hayli mesut etti.

Haddim olmayarak belirtmeliyimki demiglas tadında diye bir benzetme olmaz çünkü demiglas bir sos türüdür yapması bir hayli zahmetli olmasına karşın yemesi pek bi keyiflidir.

Gelelim periskoplardaki kablolamaya referansım olmadan yapmadığımı bilmezmisinizki  bre hadsiz.En sonunda bozdurdun terbiyemi bana.

al sana resim evir çevir bak

Tamam tamam ne hemen celalleniyorsun mandibula Baky :lol: biz senin ne mikrobik pardon referanstik bir o kadar da atmosferik çalıştığını biliyoruz latife ettik :ph34r:demiglas da tam yerinde benzetme oldu yersen :lol: detayların ve işçiliğin zorluğunu fekat dışarıdan bakıp çımır atımının kolay olduğunu dile getirdim ama sende az biraz alzamır az da defans,biraz libero,bir de santrafor ve santifürüj olduğunu hatırladım :Dterbiye bozulması konusunda sıkıntı yok getir iki lehim,bir diyot ikide direnç takar yollarım seni,eskisinden daha bi lacivert olursun,girdiğin ortamlarda tüm gözler üstünde,kulak ile burunlar altında kalır :wacko:

On 23.09.2021 at 10:20, Bulut Solmaz yazdı:

Bunları smet için paylaştım. İstihareye yatsında kalkmasın diye. şimdi onun kafa yanmıştır... :D:D:D  

Smet'in "Şerefsizim benim aklıma gelmişti ihiii" repliğini duyar gibiyim...

Eyvallah bulutum biraz bunlardan biraz hayal gücünden falan faydalanıp yapacaz birşeyler

Smete gelince dokunma garibana akrabalar evi basmış bırak istihareyi adamın yatacak yeri yok:D

selam hobidaşlar 

Önce neler yaptığımı anlatayım sonra resimlere geçeriz.

Modeli topladıktan sonra tamamına pas rengi bir astar attım.Daha sonra ammo mig markasının heavy chipping solusyonunu tüm modele uyguladım kuruduktan sonra bu solusyonun üstüne çok hafif gavurların very teen layer dedikleri cinsten bir beyaz attım(.bu çok ince katman ana rengin suyla tepkimeye girmesini kolaylaştırarak dökülme efektinin uygulanmasını kolaylaştırıyor)Daha sonra ana rengi (russian green)tü modele uyguladım.ana katman kuruyunodeli su ile ıslatıp sert bir fırça ile istediğim yerlerdeki dökülme efektini uyguladım.Daha sonra parlakvernikle yaptıklarımı korumaya aldım

Daha sonra geldik kamuflaja serbest el ile çokta fazla özen göstermeden kafulajı attım.Çok fazla özen göstermememin sebebi tankın arazide yalap çalap kamuflaj renklerine boyanması sebebi ile dir.daha sonra sünger yöntemi ile biraz daha dökülme yaptım zira epeyce yıpranmış bir tank olacak.Bundan sonra genel bir yıkama ve nokta yıkamlar yapıp tekrar parlak vernikle korumaya aldım.

Şimdi sırada tozlanmalar akıntılar vs var

1

2

3

4

5 (2)

5

6

7

8

9 (2)

9

10 (2)

DSC_0466

DSC_0486

DSC_0491

DSC_0488

17 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Ellerine sağlık Sensei Baky abem. Çok güzel oluyor.

SVBIED.jpg?resize=599,337&ssl=1

Yalnız bu smet ibibiği şimdi düşer bayılır. Herif alengirli zihni sinir bir zırh bekliyordu. Daha sırası gelmedi mi yoksa vaz mı geçtin?

yok vaz geçmedim gözüm yapılacak ama daha sırası gelmedi

Sen ona o sana giydiriyosunuzda sizde bir şeyler yapsanız da ortalık şenlense biraz diyorum

Beni biliyorsun abi. çoook yavaşım. Oturuyorum tık tık iki ufak şey yapıp kalkıyorum.

Öbür kerkenez ne yapıyor bilemiyorum :D 

Arada gövdeyi birleştirdim. hata yaptım parça unuttum diye gövdeyi yeniden söktüm. sonra tekrar yapıştırdım filan :)

Paylaşmaya değer bir şeye daha gelemedim. 

irw00v8.jpg   pxh4pyv.jpg

qg8b67j.jpg  s9dbfar.jpg

4 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Beni biliyorsun abi. çoook yavaşım. Oturuyorum tık tık iki ufak şey yapıp kalkıyorum.

Öbür kerkenez ne yapıyor bilemiyorum :D 

Arada gövdeyi birleştirdim. hata yaptım parça unuttum diye gövdeyi yeniden söktüm. sonra tekrar yapıştırdım filan :)

Paylaşmaya değer bir şeye daha gelemedim. 

La ibibikus saftirikus hazrerleri git kendi konuna resim at orda debelen, eşelen ve de hopleyiver... 😅🤣😅😂

adamın konusunda ne reklam yapıyon prim kasıyon zıplayiveriyon kümülüs bulutu..😂😂😂

6 saat önce, baki temel yazdı:

Sen ona o sana giydiriyosunuzda sizde bir şeyler yapsanız da ortalık şenlense biraz diyorum

Abem benim.. şu fnss yarışmasına hazırlanıpdurum. Yokardakine laf yetiştiremiyom ki iş çıksın. Coming soon .😂😂😂

bu arada son resimler için yaptığın açıklamada sanırım kofraları yaktım sinyal zayıfladı. Bi ara gelecem neyi neyle karıştırıyorsan bana tane tane anlat vallahi çözemedim.😂😂😂

55 dakika önce, ismet güralp yazdı:

adamın konusunda ne reklam yapıyon prim kasıyon zıplayiveriyon kümülüs bulutu..😂😂😂

hakkaten kümülüs olsam da seni çarpsam 120 bin milyon voltla 

giphy.gif

Baky abem sormuşda koyu veridim. Reklam yapacak kadar birşey yapsam kendi konuma atı verirdim

55 dakika önce, ismet güralp yazdı:

bu arada son resimler için yaptığın açıklamada sanırım kofraları yaktım sinyal zayıfladı. Bi ara gelecem neyi neyle karıştırıyorsan bana tane tane anlat vallahi çözemedim.😂😂😂

Zdyxl3.gif

Bu ne bu ne,çoooğ parlak çoğ :lol: senin cipinglerini yesinler emi,ultrason modelci oldun başımıza çakma çim malı mik jimenez Baky B)yok altı pas rengine yok üstü çivit mavisine iç kısımları pudra pempeye boyadım ardında üstüne battaniye örttüm müşamba gerdim korumaya aldım,sanki kıytırık plastik değil de KGB ajanı :) latife ettik latife mızırdanma hemen fareli köyün zurnacısı kibin şimdi alırsın eline sazı,diğerine de zurnayı verip veriştirirsin huysuz virşin :lol: yalnız çok takdire şayan ilerleme gördüm sende,bir ışık var ama uzaktan pek seçilmi,başarılarının çağlayana dönüşüp fışkırması dileği ile ( bana doğru fışlama da ) :lol:

20 saat önce, ismet güralp yazdı:

Abem benim.. şu fnss yarışmasına hazırlanıpdurum. Yokardakine laf yetiştiremiyom ki iş çıksın. Coming soon .😂😂😂

İyi iyi yarışmada başarılar.On line yarışmaları pek sevmiyorum o yüzdende katılmakta pek hevesli değilim may be perhaps vs

Yazdıklarım gayet açık yavaş yavaş oku anlarsın;)

15 saat önce, Kenan Turhan yazdı:

Bu ne bu ne,çoooğ parlak çoğ :lol: senin cipinglerini yesinler emi,ultrason modelci oldun başımıza çakma çim malı mik jimenez Baky B)yok altı pas rengine yok üstü çivit mavisine iç kısımları pudra pempeye boyadım ardında üstüne battaniye örttüm müşamba gerdim korumaya aldım,sanki kıytırık plastik değil de KGB ajanı :) latife ettik latife mızırdanma hemen fareli köyün zurnacısı kibin şimdi alırsın eline sazı,diğerine de zurnayı verip veriştirirsin huysuz virşin :lol: yalnız çok takdire şayan ilerleme gördüm sende,bir ışık var ama uzaktan pek seçilmi,başarılarının çağlayana dönüşüp fışkırması dileği ile ( bana doğru fışlama da ) :lol:

Yes canım çoooook parlak üstünde clear warnish olduğundan olmasın çaktın köfteyi:P

Sana verip veriştirmek beni için nefes almak gibi bir şey kıskandıysan senin de üstüne battaniye örtüp muşamba gereyim malum havalar soğudu osuruktan nem kapan adamsın hemen hasta olursun:D

Bir saat önce, baki temel yazdı:

Yes canım çoooook parlak üstünde clear warnish olduğundan olmasın çaktın köfteyi:P

Sana verip veriştirmek beni için nefes almak gibi bir şey kıskandıysan senin de üstüne battaniye örtüp muşamba gereyim malum havalar soğudu osuruktan nem kapan adamsın hemen hasta olursun:D

Canımın içisisisi çık mırsı,pattaniye,mışabpa ile sarıp sarmalaman için tişkirler:lol:ama o değerli vücüd gazını,boş tamilya yeşil kafa şişelerinde biriktir,ilerde doğalgazın faturayı ödemediğin için:ph34r: kesilirse kullanırsın,yerli malı olarak bol bol,en azından imalatçısını biliyorsun :lol::D made in gassolin Baky :lol:

Epey bi ar verdik eccük güncelleme yapalım ki soğan cücüğü kenan bey vır eder şimdi boş boş:P

Kule taret her ne diyorsanız biraz onunla oynaştık

DSC_0466

DSC_0468

DSC_0469

IMG_20211106_145308

IMG_20211106_145500

IMG_20211106_145403

IMG_20211106_145346

IMG_20211106_145552

IMG_20211106_145530

IMG_20211106_145510

not:kuledeki aksesuarların son şekli verilmemiştir ilaveler eksitmeler vs olabilir

Gövdeye gelirsek

20211010_191324

20211010_191230

20211010_191350

IMG_20211106_145636

IMG_20211106_145711

IMG_20211106_145726

IMG_20211106_145738

IMG_20211106_145752

IMG_20211106_145819

not:gövdede son şeklini almamıştır.zincir üzerinde çalışılacak çeki halatları ve bir kaç aksesuar ilavesi olacak.mat vernik atılacak eccük daha toz falan filan enbüyük inter milan

geyik goy serbesttir:P:D;)

Çalışma grafikleri

Ellerine sağlık Master Baky abem. Hüpet hiper bir çalışma oluyor. 

Canavar gibi bir model.

Smet zararlısı ne hikmetse bir kaç haftadır sessiz sedasız. Ona devrettiğim "Delünk mü o namlu" görevini geçci olarak devralayım dedim. Yokluğunu aratmayayım gayesinde, hemen namlulara laf atayım. 

Infrared Searchlight'lara (cahilliğim belli olmasın diye Infrared arama ışığı diye çevirmeyeyim) biraz parlaklık çalışacak mısın? Çok mat kalmışlar.

51659416180_abf8698823_b.jpg

Arkadaki beyaz küpler ne olacak?

51659221709_c70b452549_b.jpg

Taret'e bağlamak için yaptığın kaba kaynak izleri, sağdan soldan toplanmış metalin pası harika olmuş :)

Paleti bağladın mı? Öndeki bakla sorun çıkartmış gibi duruyor. Geçicimi taktın merak ettim.

51658764133_bb53abc3db_b.jpg