Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Sign in to follow this  
y a m a n a y d ı n

1/35 │ REME FV434 FITTER │ Accurate Armour│ Yaman AYDIN

Recommended Posts

Selamlar,

Heralde REME araçları içerisinde favorimdir FV434 Fitter, hem boyut olarak hem de tasarım olarak pek bir güzeldir. :wub:

FV430 serisi araçlar ingiliz ordusunda dile kolay 1960'lar dan beri envanterlerinde ve halen günümüzde modernize olup, yollarına devam ediyorlar.

Bu ailenin haşarı çocuğu FV432 Mk3. Bulldog (Takom çıkardı, ben yıllarca Cromwell Models'den resin olanını kovalamıştım; sadece Mk.2 versiyonunu bulup almıştım) versiyonu olur dersek; uslu, akıllı ve çalışkan çocuğu da heralde  FV434 Fitter olurdu. :)Sahada REME  ekibi tarafından Chieftain ana muharebe tanklarının bakımına destek için kullanılmaya başlanmış, halen de güzel güzel kullanıyorlar.

Aracın genel dizaynı ...

01.JPG

Galeri link 1

Galeri link 2

Teknik veriler (Ref:Wiki)

FV434, Armoured Repair Vehicle

Type Armoured Repair/Recovery Vehicle
Place of origin United Kingdom
Production history
Manufacturer GKN Sankey
Specifications
Mass 17.5 tons (17.5 t)
Length 5.88 m (19 ft 3 in)
Width 2.8 m
Height 2.77 m
Crew 4 troops

Armour 12.7 mm max
Main
armament
7.62 mm L7 GPMG
Secondary
armament
none, defensive smoke dischargers
Engine Rolls-Royce K60 multi-fuel
240 hp
Power/weight 15.7 hp/tonne
Suspension torsion-bar, 5 units each side
Maximum speed 29 mph (47 km/h)

Modele  gelirsek; 1/35 ölçek şuan için sadece Accurate Armour 'da full resin olarak var. Friul metal paletler var ama yapmak istediğim aracın yan panelleri kapalı olacak ondan bu sefer kite ait resin paletleri kullanabilirim böylece ilkleri de yaşarım :blink::ph34r:  

51474351895_56df68152f_o.jpg

Gelelim aracın şemasına bu sefer kısmetse Berlin Tugayına ait renkler ve kamuflajı yapmak istiyorum..:wub:

51474149639_27b60848d0_o.jpg

pis moruk yaaaa. telgraf kullanan mı kaldı. sabahın köründe postacı telgrafla kapıma dayandı... Daltonlar yine hapisten kaçtı sandım :D:D 

morris_ll_fingers.jpg

Böyle şeyler için WıtsAp kullan diye kırk kere söyledim. Yaşlı ya... almıyor kafa artık.

Yaman yine güzel bir kit açmışsın. Kimsede olmayan hep özel kitler. Yine seyirlik bir çalışma olacak.

Yalnız yönlendirdiğin resimlerde hata buldum. Çarktaki sadece 2 uca pas yapılmış. Diğer uçlar unutulmuş. Dikkat etmek lazım :D:D:D:D Kauçukların eskitmesi de abartılmış. :D 

04.JPG

On 14.09.2021 at 20:41, ismet güralp yazdı:

Oy oy oy.. ya da goy goy goy.😂😂😂 evlere şenlik bi model daha geliyür. Bizim ehtiyara bi telgraf atayım da gelsin yazsın o da. 😂😂😂

:D:D 

On 15.09.2021 at 10:56, Bulut Solmaz yazdı:

pis moruk yaaaa. telgraf kullanan mı kaldı. sabahın köründe postacı telgrafla kapıma dayandı... Daltonlar yine hapisten kaçtı sandım :D:D 

Böyle şeyler için WıtsAp kullan diye kırk kere söyledim. Yaşlı ya... almıyor kafa artık.

Yaman yine güzel bir kit açmışsın. Kimsede olmayan hep özel kitler. Yine seyirlik bir çalışma olacak.

Yalnız yönlendirdiğin resimlerde hata buldum. Çarktaki sadece 2 uca pas yapılmış. Diğer uçlar unutulmuş. Dikkat etmek lazım :D:D:D:D Kauçukların eskitmesi de abartılmış. :D 

.... :D:D 

Teşekkürler efenüm :) Eskilerden bir kit ama araç bir REME klasiği ..

Bu arada kitte fena sıkıntılı çıkmadı değil, reçine paletler aman diim :blink:

Helal diyorum.
Bilmeyenler için bu kit reçine.... bu öyle standart plastiğe benzemez. Çapon ile yapışır. Hata payı azdır. Esnek değildir. Takoz gibidir. Ağacından ayırmak bile külfetli bir iştir. 

Bu hale getirmek zordur...

Yalnız paletler haricinde (onun zorluğunu da senden duyduğum için haricinde diyorum) kit baya güzelmiş. Resin bir kitte bu detaylar 👍👍👍

Maşallah diyeyim dilimi ısırayım nazarım değmesin...

22 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Helal diyorum.
Bilmeyenler için bu kit reçine.... bu öyle standart plastiğe benzemez. Çapon ile yapışır. Hata payı azdır. Esnek değildir. Takoz gibidir. Ağacından ayırmak bile külfetli bir iştir. 

Bu hale getirmek zordur...

Yalnız paletler haricinde (onun zorluğunu da senden duyduğum için haricinde diyorum) kit baya güzelmiş. Resin bir kitte bu detaylar 👍👍👍

Maşallah diyeyim dilimi ısırayım nazarım değmesin...

Bulut hocam çok çok sağol :) Kit güzel detayları ile, accurate armour ait resin kitleri kendi sınıfında iyi baya gerçekten, hem yapım kılavuzu olsun hem de parçalar direk oturuyor :)  

Edit .. Bu Ammo'nun multipose zımparası güzel baya ben cok sevdim hatta denemek için bir tane alınca, dün devamını alıyım diye baktım, bitmiş Ankara'daki arkadaşta ama ileride getirir tekrar heralde.. f/p harika efenum :)