Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Sign in to follow this  
y a m a n a y d ı n

1/35 │ Type 16 │ Tamiya │ Yaman AYDIN

Recommended Posts

Selamlar,

Bir kaç hurda maket buldum, üstünde belki teknik denerim diye aldım .. Bunlarda biri de Tamiya'nın type 16 aracının yapılmış hali, kit pek güzelmiş ama eksik ve kırık parça var baya ondan kamuflaj net ile bir şekilde eksik parçaları kapatmaya çalıştım ..

Açıkçası bugün sabahtan 3-4 saatte astarlandı, boyandı, verniklendi ..:) 

51422090287_676eff4c49_o.jpg 

51423824474_30c3af26e4_o.jpg

51424085165_9b4f21a4cc_o.jpg

51422609772_63cf4775f4_o.jpg

51423707768_b92906e086_o.jpg

51423823083_f8b71e68ea_o.jpg

51422824717_fa4dc0f854_o.jpg

On 05.09.2021 at 17:10, ismet güralp yazdı:

Oooo. Güzel bir şeyler geliyor. Kolay gelsin. 😂

Çok teşekkürler :wub:

On 06.09.2021 at 08:25, Şerif Sadık yazdı:

Kolay gelsin. Boyama yine tertemiz işçilik. 👌

Çok teşekkürler :) 

On 06.09.2021 at 11:44, Bulut Solmaz yazdı:

Güzel..... güzelll.....

Kamuflajın beyaz yerleri sargı bezi sanırım da yapraklar nedir? Ölçeğe iyi olmuş.

:) Kamuflajın beyaz yerleri sargı bezi aynen, yapraklar bir çay çeşiti bilmiyorum sorarım yani baharatlıktan gözüme en hoş görüneni aldım :) Boya ile beraber çay kokusu geldi yanına maketin, kendi bir aroması oldu :D 

On 06.09.2021 at 16:07, a.mümtaz yıldız yazdı:

güzel ilerliyor 

ellerine sağlık 

Çok teşekkürler :wub:

10 dakika önce, y a m a n a y d ı n yazdı:

yapraklar bir çay çeşiti bilmiyorum sorarım yani baharatlıktan gözüme en hoş görüneni aldım :)

Yaw Yaman bulmuşun göl sazanını yağdıracaktın sofistike bir şeyler.

“ Bir top parmesan kağıdı... - parşomen miydi ya?- yok turnusol kağıdı onları bir gece %7,5 alkolbenzonat-triklotürhopterelelli karşımında beklettim. Sonra bunları mikserde hamur haline getirip maharna makinasında ince şeritler halinde keserek hattori yanzara samuray kılıcıynan 1/41 ölçekte doğradıktan sonra erik suyu marmelatı ile 23 kere çiğneyerek un ufak edip yan sanayi fırınında 467 fahrinaytingende kurutarak bu vasfa ulaştırdım “ diyecen buna. Bu tatlı su sazanı da bu dediklerini internette ararken sıyıracak. Böylecene kurtulacaz zat-ı şahsilerinden 😂😂😂😂

2 dakika önce, ismet güralp yazdı:

Yaw Yaman bulmuşun göl sazanını yağdıracaktın sofistike bir şeyler.

“ Bir top parmesan kağıdı... - parşomen miydi ya?- yok turnusol kağıdı onları bir gece %7,5 alkolbenzonat-triklotürhopterelelli karşımında beklettim. Sonra bunları mikserde hamur haline getirip maharna makinasında ince şeritler halinde keserek hattori yanzara samuray kılıcıynan 1/41 ölçekte doğradıktan sonra erik suyu marmelatı ile 23 kere çiğneyerek un ufak edip yan sanayi fırınında 467 fahrinaytingende kurutarak bu vasfa ulaştırdım “ diyecen buna. Bu tatlı su sazanı da bu dediklerini internette ararken sıyıracak. Böylecene kurtulacaz zat-ı şahsilerinden 😂😂😂😂

😂😂😂😂😂😂😂😂

Bir saat önce, ismet güralp yazdı:

yaw adam girmesin diye siteye sabotaj düzenledim. kodlarıyla oynadım (adamın kodlarıyla). üyeliğini filan sildim. site bir kaç saat erişilmez oldu. yine bir delik bulmuş girmiş yine. 

ben bir iki gün giremezsin de rahat ederiz diyordum. 

yaman sen uyma bu patates saatine. Bu smetten kızartma bile olmaz. 

sadece yaprakları gliserinli suda 2 gün bekletsen yeterdi. yok ezip fırında kurutmak mış, yok makarna presiymiş gerek yok. fırından çıkınca daha kırılgan oluyor :D:D:D denedim gerek yok :D erik suyuda gevrek yapıyor... cırcır ediyor... Bu arada smet cahili Hattori Hanzo o.

yok valla gliserinli suda bekletme konusunda ciddiyim ama. geçen diorama çekmecemde 3-4 yıllık otlar, çiçekler, yapraklar ve yeşil çay buldum. kullanırım diye zulalamıştım. hepsi elimi değer değmez kırılıp dökülmeye başladı. yapraklar sanki nemden kavlamış boya gibi dökülüyorlardı. doğal bitkilerin kaderi bu.... bir kaç seneye tırt oluyorlar.

Bende dağdan taştan yeni bir seri bitki topladım. bir hafta 10 gün gliserinli suda beklettim (aslında 2 gün yeterdi. bitkileri çıkartmaya üşendim :D:D )  bir kaç aydır daha yeni yolmuşum taze gibi duruyorlar.