Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

murathan köylü

1/72| Panzerkampfwagen VI Tiger Ausf.E | HASEGAWA | Murathan KÖYLÜ

Recommended Posts

Merhabalar.1 hafta gibi bir süreede bitirdiğim ve yaparken en çok eğlendiğim maketim bu oldu.bence yaptığım en iyi maket oldu da diyebilirim.ilk defa pigment kullandım bu makette.maketteki en büyük sorun kayış paletler kısa geldi küçük bir boşluk kaldı makette.bir diğer sorun ise tankın öndeki taramalı tüfeğini düzeltmeye çalışırken iyice beter edip garip bir şey yaptım.fakat bunlar dışında güzel bir maket oldu.  

31a2d604-1dde-4941-bedb-a44a0e626ef0 73b21d97-0101-4f54-a85d-8116ea1344d7 88dee173-4c24-4df5-993e-c6d23af11909 d855321e-686a-4b9f-95ab-4668f1cdeb90 d96ca267-0010-407b-810b-1a24e53ccbfc d8aa3cdf-a4c7-4327-9374-77fd6af690d5 0183d202-064c-4376-a853-e732372da4c3

5 saat önce, Efe ERGÜZ yazdı:

Elinize sağlık. Paletleri sıcak suya sokarsanız yumuşayacaktır o şekilde gerdirerek takabilirsiniz. Paletleri yapıştırırken japon yapıştırıcısı ve ip ile dikme yöntemini kullanabilirsiniz

ordaki boşluk için şimdilik kendim evde palet baklası yapıp yapıştırmayı düşünüyorum boşluk çok büyük değil çünkü.

Eline sağlık. İleride Daha da iyisini yaparsın.

Resim çözünürlüğü düşük olmuş. bazı ayrıntılar tam belli değil. Sanırım paletler cer dişlisine de tam oturmamış. Bu ölçekte bazen zor durumda kalınınca dişler kesile biliniyor. 

Sorun olan MG makineli tüfeğin namlusunu ölçeğe uygun ince bir enjektör iğnesi ile değiştirebilirdin.

3 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Eline sağlık. İleride Daha da iyisini yaparsın.

Resim çözünürlüğü düşük olmuş. bazı ayrıntılar tam belli değil. Sanırım paletler cer dişlisine de tam oturmamış. Bu ölçekte bazen zor durumda kalınınca dişler kesile biliniyor. 

Sorun olan MG makineli tüfeğin namlusunu ölçeğe uygun ince bir enjektör iğnesi ile değiştirebilirdin.

teşekkür ederim.paletler evet tam oturmadı.resim konusunda resimleri gece vakti çektiğim için çok net çıkmadı bide telefonum pek iyi değil.