Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Kenan Turhan

1/35 | AAVP-7A1 Assault Amphibian Vehicle Personnel| HOBBYBOSS | Kenan Turhan

Recommended Posts

7 dakika önce, Ümit BİLGİ yazdı:

Komutanım ellerine sağlık,  Müthiş görünüyor.

Ümit çok sağ ol kardeşim ara ara cet harici çizgimizden kayıyoruz idare et :D

7 dakika önce, y a m a n a y d ı n yazdı:

Tebrikler :wub: Elinize sağlık ..

Çok sağ ol Yaman hocam senin imalatlarının yanında bu erimiş mum :)

8 dakika önce, Mustafa Batukaan yazdı:

özellikle kabin içi çok güzel olmuş. ellerinize sağlık 

bu dış panel boyasın da akıntı efekti var onu nasıl yaptınız 

Çok sağ olun,akıntı efekti için yağlı boya yıkama yapıp,daha sonra kuru fırçalama ile bu görüntü oluştu.

Ben sivri bir köşe bulup kafamı küttedenek bodoslayıp geliyom Komtanım....😂😂😂

Bu nedir ya...?

Orfinoryis Pforesörümüz Baky Abemgil bilemene heç bir şey söyleyemez buna. 😂😂😢

Bir tek dese dese forumun gortlangoz aşçısı Blu-tooth kulaklık hazret-i vesvese “ yok paletin demirimsiliği az olmuş, yok resim ışığı 200 lümencik soldan geleymiş, gar gar gar git gir gir...” iki sayfa yazar...😂😂😂

ben şöyle yaptım. Tezgahı komple ikinci el satıyom... bu seviye bana fazla... daha buff boyamı karamıyorum. 😂😂😂

sırf iç mekan başlı başına müthiş. 

Eline emeğine sağlık Komtanım.  Saygı ve hörmetlerimle. 

21 dakika önce, ismet güralp yazdı:

Ben sivri bir köşe bulup kafamı küttedenek bodoslayıp geliyom Komtanım....😂😂😂

Bu nedir ya...?

Orfinoryis Pforesörümüz Baky Abemgil bilemene heç bir şey söyleyemez buna. 😂😂😢

Bir tek dese dese forumun gortlangoz aşçısı Blu-tooth kulaklık hazret-i vesvese “ yok paletin demirimsiliği az olmuş, yok resim ışığı 200 lümencik soldan geleymiş, gar gar gar git gir gir...” iki sayfa yazar...😂😂😂

ben şöyle yaptım. Tezgahı komple ikinci el satıyom... bu seviye bana fazla... daha buff boyamı karamıyorum. 😂😂😂

sırf iç mekan başlı başına müthiş. 

Eline emeğine sağlık Komtanım.  Saygı ve hörmetlerimle. 

İsmet kardeşim çok sağ ol,valla benim de başımda bir dane,dili merdane,kendü minnak,sesi borazan,Baky hazermşahgil var :Dkürek ilen çamur atacakmış,sanırım şu sıralar su ile balçığı harmanlıyor az sonra,sıçratır uzaaaaktaaaan,uzaaaaktaaan :P ama bilmiyorki bende rahat durmam ımığını sıkar bir köşeye atarım ilk plastiğini paylaştığında ;) 

Tebrik ederim Gomdanım Üstadım Kenan Turhan hocam. Ellerin dert görmesin sen bakma bu nefes alma özürlü smet denen kabak dolmasına. Adam oksijeni nasıl yüklüyorsa bünyesine sonuç bu gördüğün şey oluyor.... Adam üç sene kedi diye fare beslemiş. Sonunda miyavlamayınca ya bu kedi ne diye miyavlamıyor diye sormak için kuaföre girince anlamış (kadınlar fareeee diye kaçışmış) bu adam dinlenirmi yaw...

Valla on numero six star bir çalışma olmuş. five sana yetmezdi six verdim (şimdi bu smet anlamaz tercüme edeyim six senin anladığın şey değil engülüzce 6 dimek, five da 5 dimek :D

Ama valla palete laf edecem :D:D biraz az ilgi görmüş paletler. Parlıyor sanki... yol tekerleri de biraz fazla temiz kalmış. Sudan geçmiş efekti mi verdin ustam.

ışığın açısı ise gayet iyi.... :D:D  

Ha birde baky abem görmeden düzelt istersen yangın söndürücülerden birini ters takmışsın 🤔👴😁🤣🤣🤣🤣😂

51222869911_ec90bedee5_b.jpg

ELLERİN DERT GÖRMESİN GOMDANIM....

AY AY AY ben bu modelden 3 kısım 6 bölüm tekmili birden dizi yazarım:lol:Netflıcikis te top 10 da 1. sıraya yerleşir.diğil kürek kürek el arabısıynan taşısam atacağım çamuru taşıyamam ama azara azar atacam canını az yakacam;)

İmbikçi ismet<_< sanada sıraya gelecek ayrıca peştemalci bulut sen de yırtım zannetme:rolleyes:

Evet dostlarım gelelim mevzumuza Öncelikle emeğe saygı emek her şeyden öndedir onun için komutanıma ellerine sağlık emeğine sağlık demeyi bir borç biliyorum ve emeğinin önünde saygı ile eğiliyorum

Evet dostlarım bu araç askeri amfibik bir personel taşıma aracı değilmi. evetleri duyar gibiyim peki o zaman bu araç niye sanki bir ambulans gibi steril bir vaziyette(içi için söylüyorum ambülansların bile dışı kaportrası az toz kir cıcık mızık  olur)

uleen bu araca binen askerler galoş takıp ellerinde kadife eldivenlerlemi intikal ediyorlar da araç içi benim salondan temiz ne etrafta kullanılmışlık ne yerlerde toz kir aşınmışlık var;)

şimdilik bu kadar dostlar çamuru azar azar atacam demiştim bir daha ki posta kaldığımız yerden devam edeceğiz

15 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Tebrik ederim Gomdanım Üstadım Kenan Turhan hocam. Ellerin dert görmesin sen bakma bu nefes alma özürlü smet denen kabak dolmasına. Adam oksijeni nasıl yüklüyorsa bünyesine sonuç bu gördüğün şey oluyor.... Adam üç sene kedi diye fare beslemiş. Sonunda miyavlamayınca ya bu kedi ne diye miyavlamıyor diye sormak için kuaföre girince anlamış (kadınlar fareeee diye kaçışmış) bu adam dinlenirmi yaw...

Valla on numero six star bir çalışma olmuş. five sana yetmezdi six verdim (şimdi bu smet anlamaz tercüme edeyim six senin anladığın şey değil engülüzce 6 dimek, five da 5 dimek :D

Ama valla palete laf edecem :D:D biraz az ilgi görmüş paletler. Parlıyor sanki... yol tekerleri de biraz fazla temiz kalmış. Sudan geçmiş efekti mi verdin ustam.

ışığın açısı ise gayet iyi.... :D:D  

Ha birde baky abem görmeden düzelt istersen yangın söndürücülerden birini ters takmışsın 🤔👴😁🤣🤣🤣🤣😂

ELLERİN DERT GÖRMESİN GOMDANIM....

Değerli Bulut hocacım canımızın içisi,takdir ve tebriklerini sinemde kabul edip,yumuşatıp rovöşata ile koyduk üreğimizin bir köşeciğine :D pek bi anladığım ve ilgi alanımda olmayan AKA imalatı bir daha yapar mıyım sanmam ;) sıkıyı görünce belki ucundan acık olabülüüü B)paletlere gelince resimlerde öyle çıkmış aslında çok sevimli ve sempatikler,bir tanısan sen de seversin :P:P yangın tüpünün biri yukarı diğeri aşağu bakması benim değil hobbybossun hıyarlığı ;) prospektüste ne yazıyorsa onu uyguladım :D ışığın açısını yakalamak zor oldu zubah zubah ama olmuş dimekkü :D

17 dakika önce, baki temel yazdı:

AY AY AY ben bu modelden 3 kısım 6 bölüm tekmili birden dizi yazarım:lol:Netflıcikis te top 10 da 1. sıraya yerleşir.diğil kürek kürek el arabısıynan taşısam atacağım çamuru taşıyamam ama azara azar atacam canını az yakacam;)

İmbikçi ismet<_< sanada sıraya gelecek ayrıca peştemalci bulut sen de yırtım zannetme:rolleyes:

Evet dostlarım gelelim mevzumuza Öncelikle emeğe saygı emek her şeyden öndedir onun için komutanıma ellerine sağlık emeğine sağlık demeyi bir borç biliyorum ve emeğinin önünde saygı ile eğiliyorum

Evet dostlarım bu araç askeri amfibik bir personel taşıma aracı değilmi. evetleri duyar gibiyim peki o zaman bu araç niye sanki bir ambulans gibi steril bir vaziyette(içi için söylüyorum ambülansların bile dışı kaportrası az toz kir cıcık mızık  olur)

uleen bu araca binen askerler galoş takıp ellerinde kadife eldivenlerlemi intikal ediyorlar da araç içi benim salondan temiz ne etrafta kullanılmışlık ne yerlerde toz kir aşınmışlık var;)

şimdilik bu kadar dostlar çamuru azar azar atacam demiştim bir daha ki posta kaldığımız yerden devam edeceğiz

Sayın bey Baky öncelikle çoğ tişekkür ederim,yazılı savunmama geçmeden önce ;)çayı bitmesin diye bardağını yalayan adam B) sen dizi çekip setlerde ışıkçılık yapacağına maket muket yapsana,AKA deyince akla senin geldiğini cümle alem biliyor,jet yaparak işe başlayıp,beceremeyince de dio ve tank top işine giren insan :D he bu araç amfibik ne oldu zoruna mı gitti,ateş,su,tahta hepsi var,uzaylı görmüş köylü gibi mıkırdanıyorsun :D o araca galoş ne ki,binmeden önce duj almak şartı var bi kerem B) yani farklı bir bakış açısı olamaz mı mr.plastiğin ense köküne püfleyen adam,her gördüğün sakallının yakın akraban çıkmaması gibi,her gördüğün amfibiyen kurbağa gibi araçta da kullanılmışlık ve yıpranışlılık az olabilir değil mi ;) yani AKA olunca illaki de zorunlu olarak binenlerin içini kemirip,eskitip,şafak karanlık yazacak diye bir şey yok,benim bu aracıma vip personel biniy belkide binenler ingiliş men in niyork dükü,sör bi bakem söyleyem,belkide memleketleri bukingam ne biliyon da çamur sıçratıyon B) ilk yapacağın plastik paylaşımında öyle bir yorum yaparım,bırak maketi kaneviçe bile işleyemez duruma gelirsin haaaa ^_^

55 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Ha birde baky abem görmeden düzelt istersen yangın söndürücülerden birini ters takmışsın 🤔

Sayın Bulu-ğ çağına yeni ermiş beyincikciim. Hiç mi hayatında otomatik yangın söndürme görmedin. Karşıdaki iki taneden biri manuel kullanım için, diğeri otomatik valfli ( alt kısımda kebelek konmuş gibi duruyor) . Sağda aradakinde de alttan accuk görünen kabelek var. O da otomatik olduğundan ters takılır Zat-i sungur hazreti Sana hep böyle MAL-umat verecez de mi ayarsız ehtiyar. 

20 dakika önce, Ahmet Aslanlı yazdı:

yangın tüpünün biri yukarı diğeri aşağu bakması benim değil hobbybossun hıyarlığı ;) prospektüste ne yazıyorsa onu uyguladım :D ışığın açısını yakalamak zor oldu zubah zubah ama olmuş dimekkü :D

Komtanım Orgeneralim senin tertemiz yüreğin bu katakulligillerin tuzaklarına düşmesin aman diyeyim. Bunlara ne yapsan yaranamazsınız dediydim. Bak hepsi teeeek tek çıkıyor. Bunlaaaarr var ya bunlaaar “en temiz yapılmış tankta neden çamur yok, en kirli tankta da çamur fazla” deyüp olayı goy goylamakla mükelleftirler. 😂😂😂

1 saat önce, baki temel yazdı:

59 dakika önce, Kenan Turhan yazdı:

:D o araca galoş ne ki,binmeden önce duj almak şartı var bi kerem B)  değil mi ;) yani AKA olunca illaki de zorunlu olarak binenlerin içini kemirip,eskitip,şafak karanlık yazacak diye bir şey yok,benim bu aracıma vip personel biniy belkide binenler ingiliş men in niyork dükü,sör bi bakem söyleyem,belkide memleketleri bukingam ne biliyon da çamur sıçratıyon B) 

Abiler vallaha siz çok alemsiniz:lol::lol::lol:, makete mi bakayııım, bunları okuyup takip mi edeyiiim bilemedim, Peker i bekleyen meraklılar gibi, o ne yazdı- bu ne cevapladı bekler oldum:D

Sizden çok güzel halk ozanı olurmuş, şöyle ellerde saz yerine Airbrush lı,,,

Çok yaşayın:).

Not: Bir daha yazayım dedim, maket on numara Kenan Komutanım.

Bir saat önce, Şerif Sadık yazdı:

Komutanım harika olmuş. Detaylar çok güzel, kamuflajdaki işçilik tertemiz. Fotoğraflar da detaylı detaylı, hayran olmamak elde değil.

Bu arada palet dizme aparatı da ne güzel fikirmiş öyle. Nazarımız değmese bari 🙂

Çok sağ olun var olun Şerif hocam,palet dizme aleti bu maket yüzünden yapıldı,nazar değerse de değsin,sizden kıymetli değil ki :):D

Bir saat önce, Ümit BİLGİ yazdı:

Abiler vallaha siz çok alemsiniz:lol::lol::lol:, makete mi bakayııım, bunları okuyup takip mi edeyiiim bilemedim, Peker i bekleyen meraklılar gibi, o ne yazdı- bu ne cevapladı bekler oldum:D. Sizden çok güzel halk ozanı olurmuş, şöyle ellerde saz yerine Airbrush lı,,,Çok yaşayın:).Not: Bir daha yazayım dedim, maket on numara Kenan Komutanım.

Ümitciğim çok sağ ol kardeşim,ben ile baky ayrançiğnemez,gelin ile kaynana,şansal ile erman,kerem ile aslı :huh:asla değil,aman evlerden ırak,dilini ısır  :P:D gerçi karşılıklı saz versen elimize kafa göz yararız çalmaktan ziyade,ama sen airbruhs verdin elimize o da olur,Baky bana ipa sıkar,ben de ona akrelik tiner 3 bar basıncında,kuvvetli olsun ki,toz dahil gömsün ceperine aklı gelsin başına :D:lol: adamın maket yapma şevki hocası kalmamış,bana kamyonla gübre atıyor fosfatlı Baky :lol:

evet dostlar bu videomuzda pardon pardon iletimizde arcın dış görünüşüyle ilgili kısımdan bahsedecem.

duyuyormusun hobybosssssssssssss kenan azar azar atacam çamurları.

ibrikçi ile peştemalci sizde okuyormusunuz

Ben cet yaparım akadan anlamam deyip  hıyarım var diyene elinde tuzla koşan muhterem öyle benim adım hıdır mıdır deyip sıyrılamassın bu işten;)

Ya bu araca damlamı su deymemiş eteğine daş sırtına çalımı deymemiş üstündeki kule kapaklarına arka kapağa hiçmi bir alahın kulu basmamışmış ya allah rızası için bu araç hiç mi bir cızık almaz.

Şimdi bu uyanık ben bunu savunma sanayi fuarında gösteri aracı yaptım dese oradan da yırtamaz o zaman da full cillop olması lazım

Yırtamassın patron kenan yırtamassın az az atacam çamurları:lol:

Evet dotlar bir sonraki iletide görüşmek üzere