Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Samet Peker

1/35 I T-90 SA Azərbaycan Quru Qoşunları I Zvezda I Samet Peker

Recommended Posts

Ellerine sağlık. Genel olarak güzel bir model.

Eskitmede abartmamışsınız. 

Paletleri çok göremedim ama gördüğüm kadarı ile güzel duruyor. 

Şerifin söylediği gibi renk çok parlak duruyor. Hatta bazı yerlerde ıslak gibi bile diyebilirim. 

Renklerde genel olarak hafif bir koyuluk var ama Kahverengi çok koyu gözüktü gözüme.

Eline sağlık. Çok detaylı bir kitmiş. Her yerde kapak, somun, perçin vb. Bunun yıkaması boyaması eskitmesi derken zor kitmiş gerçekten. 

Koyu renklerin çok kararması herkesin başına gelen bir hata. Boya aşamalarında vernikler, yıkamalar derken başta attığımız renk 2-3 ton koyulaşır kararır. Bu yüzden koyu tonları atarken bir kaç ton açığını kullanmak ya da sonradan üstlerine açık tonlar uygulamak gerekebilir.

Model mat vernik atılmamış gibi parlak. Ya vernik görevini yapmadı ya da tek kat iş görmedi. Bunu çözersin kolay iş. 

Modeldeki bazı parçalardakalıp izleri temizlenmemiş, ağaçtan çıktığı gibi yapıştırmışsın. Anten yanındaki kahverengi kısa direk ( adını işlevini bilemedim ).. Bir de hem o hem de anten renkleri çiğ kalmış. Onlar da biraz eskitme istermiş. 

Kit ve çalışma güzel olunca konuyu böyle ayrıntılara boğarız..??? sen artık kusurumuza bakma..

Şu aşağıdaki resimde görünen tow kablosunun üstündeki alan sa....

SANIRIM chipping. O bölge Alüminyum. Boya sıyrılınca astarı da aşıp alüminyum zemin gözükmüş etkisi sanırım.

51187481714_e14b6fbd60_b.jpg

storageler de de var.

Tabi yanılmışta olabilirim. Bana öyle geldi :D