Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Kürşat Kaan Kerimoğlu

1/72 I Tiger I Ausf. E I Revell I Kürşat Kaan Kerimoğlu

Recommended Posts

Bitiriş güzel olmuş. Özellikle renk tonlaması ve tadında bırakılan kirletme hoş görünüyor.

Ufak birkaç eklemem olacak. Bazıları kitin kalıplamasıyla ilgili.

- Tank topunun namlu freni sanırım hatalı.

- Tank üzerindeki çelik halatlar üzerinde kalıp izi var ve overscale duruyorlar.

- Sol balkenkreuz dekali güzel oturmuş ama sağ taraf ve rakamlar dekal olduklarını belli ediyor.

- Nişancı makinelisi de overscale.

Elinize sağlık...

8 saat önce, Kenan Turhan yazdı:

Kaan hocam ellerine sağlık,yine standardın üstünde imalat :) bak kıskançlık ve hıçkırık krizim tutacak sonra iki doz Bakymisilin 0,5 fort bile kar etmeyecek yareme :P bir de etraf namlu delüğü meraklısı doldu haaaa :D ip ucu verem,baş harfi İsmet ;)

Teşekkür ederim abi. Bu aralar gazım kaçık. Bi hevesle başlıyorum sıkılıp yarım yamalak bitiriyorum.

8 saat önce, ozgur kaya yazdı:

Elinize sağlık ,  güzel tank olmuş

Teşekkür ederim :D

7 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Ellerine sağlık hekimim. Harika-ül bülbül olmuş.

ben namlu deliklerini bırakınca smet görevi devraldı :D El verdim ona. Artık tüm delünkler ondan sorulur :D 

utLVpAzDKiFzers3Wonv5LYsi0LJSPMP0hF67QiC   

Aynen adam başımıza delükçübaşı kesildi. Valla 72 ölçekte makineliler çok küçük oluyor. Ben nasıl delinir bilemiyorum.

2 saat önce, Mustafa Batukaan yazdı:

Çok güzel bir tankmış. 

Ellerinize sağlık, sizde çok güzel bitirmişsiniz. 

Teşekkürler :D

47 dakika önce, Alper Akkurt yazdı:

Bitiriş güzel olmuş. Özellikle renk tonlaması ve tadında bırakılan kirletme hoş görünüyor.

Ufak birkaç eklemem olacak. Bazıları kitin kalıplamasıyla ilgili.

- Tank topunun namlu freni sanırım hatalı.

- Tank üzerindeki çelik halatlar üzerinde kalıp izi var ve overscale duruyorlar.

- Sol balkenkreuz dekali güzel oturmuş ama sağ taraf ve rakamlar dekal olduklarını belli ediyor.

- Nişancı makinelisi de overscale.

Elinize sağlık...

Teşekkür ederim. Namlu freni sanki orjinal tankın resimlerle aynı gibi ama benim seçemediğim bir fark da olabilir tabi. Daha önce hiç dikkat etmemiştim o kısma.

72 ölçekte bu tür halat, makineli tüfek, kürek gibi aletler hep overscale. Bu ölçeğe göre küçültmek zor oluyor sanırım. Çıplak gözle kalıp izini görmemiştim ama resimlerde çok belirgin. Aslında elimde her boydan halat yerine kitlere eklenebilecek metal halatlar vardı ama hanım onları tel diye çamaşırlığı balkon demirine sabitlemekte kullanmış. Ben de orada doğal paslanıyolar diye elleşmedim. KEşke değiştirseymişim kitteki plastik halatla.

Dekaller de benim tembelliğime geldi. Aslında iki kat parlak vernik arasına hapsetmem gerekirdi. Ama üşendim ve ikinci kat parlağı atmadım. Gerçekte dekaller belirgindi ama koyu pigment altında bırakarak kamufle etmeyi denedim. Başarılı olmamış maalesef.

Kürşat ellerine sağlık, ben çok beğendim :wub:

Senin kontrolün dışında olan bazı over-scale (mak.tf., çelik halat gibi) durumlarının dışında bence seyri güzel ve başarılı bir model olmuş. Ölçek dışı probleminin en kolay çözümü detay (aftermarket) ürünü kullanmak ama ülkenin mevcut şartlarında bu da pek mümkün değil maalesef :( 

Muhtemelen kafandaki bitişle örtüşmediği için (ki bende de hep olur) beğenmediğin bölümler olmuş ama genel anlamda eskitmelere, dökülmeler, akıntılar gayet sade ve yeterli olmuş. Tekrar ellerine sağlık 

9 saat önce, Fatih Taş yazdı:

Kürşat ellerine sağlık, ben çok beğendim :wub:

Senin kontrolün dışında olan bazı over-scale (mak.tf., çelik halat gibi) durumlarının dışında bence seyri güzel ve başarılı bir model olmuş. Ölçek dışı probleminin en kolay çözümü detay (aftermarket) ürünü kullanmak ama ülkenin mevcut şartlarında bu da pek mümkün değil maalesef :( 

Muhtemelen kafandaki bitişle örtüşmediği için (ki bende de hep olur) beğenmediğin bölümler olmuş ama genel anlamda eskitmelere, dökülmeler, akıntılar gayet sade ve yeterli olmuş. Tekrar ellerine sağlık 

Abi maalesef öyle bir yerdeyiz ki o ürünlere ulaşmamız imkansız. Ulaşsak da ateş pahası ürünler. Artık sadece kutudan çıktığı haliyle yapabiliyoruz modelleri. Abi dediğin gibi aklımda olan modelleri çıkartamadığımdan pek mutlu etmiyo beni modeller. Bu modelde renk olarak da pek mutlu olamadım. Normalde 2 ton açık yapmak lazım. ben 5 ton açık yapınca olması gerekene ulaşmadı renk de.