Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Fatih Taş

1/35 I AUF1 K/M Obüs - Libya I Meng I Fatih Taş

Recommended Posts

18 saat önce, Mustafa Batukaan yazdı:

süper bir modele benziyor. şimdiden kolay gelsin 

Teşekkürler :) 

16 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Harika bir proje daha... :wub:

Teşekkürler Bulut :) 

16 saat önce, ismet güralp yazdı:

İç detaylar başlıca bir model. Çok güzel kitmiş. Kolay gelsin Komutanım. 

Teşekkürler İsmet :) 

Meng AMX-30'unu yaptığımdan paletlerin berbat durumunu biliyorum. Kaç defa o geçme pimlerini kırdım bilemiyorum.

Uğraşmamak lazım o kalitesiz paletlerle çünkü hem vakit kaybı ve can sıkıntısı yaratıyor hem de modeli kötü gösteriyor.

Neyse ki çözüm mevcut. Hobby Boss'un  81010 kutu numaralı seti Meng'in kötü paletlerine güzel bir alternatif bence.

Ne yazık ki Friul'in AMX-30 metal palet seti uygun değil. Palet pabucu mu deniyordu şu kauçuk yere, o kısımların deseni farklı Friul'de.

Kolay gelsin, güzel bir çalışma oluyor ;)

On 07.05.2021 at 09:34, Alper Akkurt yazdı:

Meng AMX-30'unu yaptığımdan paletlerin berbat durumunu biliyorum. Kaç defa o geçme pimlerini kırdım bilemiyorum.

Uğraşmamak lazım o kalitesiz paletlerle çünkü hem vakit kaybı ve can sıkıntısı yaratıyor hem de modeli kötü gösteriyor.

Neyse ki çözüm mevcut. Hobby Boss'un  81010 kutu numaralı seti Meng'in kötü paletlerine güzel bir alternatif bence.

Ne yazık ki Friul'in AMX-30 metal palet seti uygun değil. Palet pabucu mu deniyordu şu kauçuk yere, o kısımların deseni farklı Friul'de.

Kolay gelsin, güzel bir çalışma oluyor ;)

Teşekkür ederim Alper Bey :) palet setleri için biraz bakındım ama kullandığım sitelerde uygun bir şey bulamayınca ya sabır deyip kit paletleri ile devam etme kararı verdim. 

Bu arada siz daha tecrübeli olduğunuz için bir firma hakkında görüşünüzü sorayım. Polonya orijinli Super-Hobby sitesi hakkında tecrübe veya düşünceleriniz nedir acaba? 

On 09.05.2021 at 11:30, y a m a n a y d ı n yazdı:

Kolay gelsin :wub:  İç detayları ne güzelmiş ..  Bu arada Alper'in yorumlarına ek M51'den sonra AMX-30D projesine başlama niyetindeyim ondan elimde Heller vinyl palet fazladan olacak, projeye bağış kabul ediyorsanız iletirim :D:D  

Çok teşekkür ederim Yaman bey :)  Nazik teklifiniz için teşekkürler ama kit paletleri ile devam etme kararı aldım. Ama çok sıkıntı yaşarsam sizi rahatsız ederim :) 

On 10.05.2021 at 17:43, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

Abi o paletler beni hayatı sorgulamaya itmişti. Yapıştırarak geç abi. Uğraşma takmakla.

Aynen dediğin gibi yaptım Kürşat, inat eden baklaları yapıştırdım gitti. Tekerlerin üzerine oturturken ne yaşayacağız bakalım :wacko:

İç bölümün mat verniğini attıktan sonra tavan hariç tüm yan ve arka duvarları yapıştırdım. Tavan kısmı çok sorun çıkarmadan takılabiliyor ama tüm boya işleri bittikten sonra bir ayar daha yapabilirim.

20210515_151701

20210515_151708

20210515_151722

20210515_151802

Gövde üzerindeki detayların nerdeyse tamamının montajını da bitirdim. Sadece egzostların PE muhafazalarını sonraya bıraktım. Amacım egzostları eskittikten sonra montajı tamamlamak.

20210515_151820

Astar olarak Vallejo'nun pas rengi astarını uyguladım. Ardından Nato Yeşil ve Beyaz ile devam etmek. Tüm katlar arasına da dökülme sıvısı (chipping fluid) uygulamayı planlıyorum.

20210515_164611

20210515_164639

Gerçekten sıkıntılı olan paletlerin montajını (her bir taraf 80 parça)  güzel müzikler eşliğinde sabırla  tamamladım. Tutmayan baklalara yapıştırıcı uyguladım. Montaj esnasında uyumla ilgili yaşayacağım problemleri yine yapıştırıcı uygulayarak yumuşatma yöntemi ile aşmayı planlıyorum. Astar olarak Tamiya Metallic Grey uyguladıktan sonra kitin içinden çıkan PE şablonla kauçuk padları boyadım. Ardından Light Rust Wash uyguladım. Biraz daha detay işi kaldı...

20210515_151559

20210515_175103

Pazar gününü de iyi değerlendirip bu arkadaşın ana boya işini bitirdim :) Şimdi aralarda kullandığım dökülme sıvısının çalışmasını umut ediyorum :) Sırasıya pas astar, NATO yeşil (çok ince ve opak), off-white ( bölgesel ve şeffaf) ve son olarak Tamita Mat Beyaz uygulandı.

20210516_133629

20210516_155133

14 dakika önce, Fatih Taş yazdı:

Dökülme sıvısı istediğim gibi çalışınca mutlu oldum ve hemen sizlerle paylaşayım dedim. Fotoda aşırı belli değil ama hem yeşil hem de pas renginin olduğu katmanlar görülebilir vaziyette. Umarım kararında yıpratabilirim :) 

20210516_164350

Ben bir kendimi atıp geliyom..

http://gph.is/2crcOPl

5 saat önce, Fatih Taş yazdı:

Teşekkür ederim Alper Bey :) palet setleri için biraz bakındım ama kullandığım sitelerde uygun bir şey bulamayınca ya sabır deyip kit paletleri ile devam etme kararı verdim. 

Bu arada siz daha tecrübeli olduğunuz için bir firma hakkında görüşünüzü sorayım. Polonya orijinli Super-Hobby sitesi hakkında tecrübe veya düşünceleriniz nedir acaba? 

Çok teşekkür ederim Yaman bey :)  Nazik teklifiniz için teşekkürler ama kit paletleri ile devam etme kararı aldım. Ama çok sıkıntı yaşarsam sizi rahatsız ederim :) 

Aynen dediğin gibi yaptım Kürşat, inat eden baklaları yapıştırdım gitti. Tekerlerin üzerine oturturken ne yaşayacağız bakalım :wacko:

Super Hobby iyi bir şirket. Birşey sorduğunuzda yanıt alabilirsiniz.  Genelde Polonya'lı satıcılar sorunludur ama şu ana dek bir hatalarını görmedim ben. Kendileri ile bağlantım mevcut. Eğer yardımcı olabileceğim birşey varsa elimden geleni yapabilirim. 

2 saat önce, Alper Akkurt yazdı:

Super Hobby iyi bir şirket. Birşey sorduğunuzda yanıt alabilirsiniz.  Genelde Polonya'lı satıcılar sorunludur ama şu ana dek bir hatalarını görmedim ben. Kendileri ile bağlantım mevcut. Eğer yardımcı olabileceğim birşey varsa elimden geleni yapabilirim. 

Bilgi ve teklif için çok teşekkür ederim Alper bey. Yakın zamanda Polonya'ya bir iş ziyareti söz konusu ama olmazsa sizi rahatsız ederim :) 

Abi eline sağlık. Benim iç detaylandırman hoşuma gitti. Dökülmeler de kararında. Ama keşke önce paletlerin tüm montajını bitirseydin. Muhtemelen yüz defa ayrılıp kırılıp seni deli edecekler. En azından boyanmamış modeli fırlatıp kırmış olurdun. Şimdi onca emek var ortada kırılınca yazık olur.

11 saat önce, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

Abi eline sağlık. Benim iç detaylandırman hoşuma gitti. Dökülmeler de kararında. Ama keşke önce paletlerin tüm montajını bitirseydin. Muhtemelen yüz defa ayrılıp kırılıp seni deli edecekler. En azından boyanmamış modeli fırlatıp kırmış olurdun. Şimdi onca emek var ortada kırılınca yazık olur.

Teşekkürler Kürşat :) Bu sabah tüm sabrımı bir araya toplayıp paletlere daldım. Az küfür, bol uğraş, 5-6 kopma ile bir şekilde paletleri yerlerine oturttum. Çok mükemmel olmadılar ama en azından modeli kırmadım:rolleyes:

10 saat önce, Mustafa Batukaan yazdı:

Şöyle bir güellik nasıl olurda modelin içinde kalır :) 

çok çok güzelmiş. boyama da çok güzel olmuş.

Teşekkür ederim :) Eşim de hala bu detay konusuna anlama veremiyor ve '' madem kapatacaksın niye bu kadar uğraşıyorsun '' diye her seferinde soruyor :D Benim cevap klasik '' olsun, ben orada olduklarını biliyorum....''B)