Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Şerif Sadık

1/72 | T-34/85 | Trumpeter | Şerif Sadık

Recommended Posts

13 dakika önce, ismet güralp yazdı:

Şerif daha boya moya macun uğraşma ekpertizde çok belli olacak aman bak. ???

Buff renk ağırlıklı nokta filtre tavsiye edeceğim. Rengi kırar, keskin renk geçişlerini kaynaştırır. Sonra kuru fırça yine buff veya çok açık gri ile belli belirsiz. Yine de sen nasıl istersen devam et.. ama nasılsa hoş geliyor göze.. bir t-34 istiharesi mi yapsam? ☺☺

ilana yazarım abi "boya takıntısı olan aramasın!" :D

doğru anlamış mıyım diye tekrar ediyorum. genelde videolarda falan gördüğüm nokta filtre uygulamasını ağırlıklı olarak buff renk kullanarak yapacağım sanırım.

Elinize sağlık bence hala potansiyeli olan bir model. Sovyetlerin 4BO yeşilinin ton olarak araçtan araca çok farklılık gösterebildiği doğru ama nedense bu modeldeki yeşile ısınamadım, sivil araçlardaki yeşillere benzer bi havası var. Rengi koyulaştırmadan, canlılığını azaltmak için kahverengi bi filtre ve ardından da mat vernik atarsanız daha askeri bi görüntüye kavuşabilir diye düşünüyorum

12 dakika önce, Ahmet Eren İspir yazdı:

Elinize sağlık bence hala potansiyeli olan bir model. Sovyetlerin 4BO yeşilinin ton olarak araçtan araca çok farklılık gösterebildiği doğru ama nedense bu modeldeki yeşile ısınamadım, sivil araçlardaki yeşillere benzer bi havası var. Rengi koyulaştırmadan, canlılığını azaltmak için kahverengi bi filtre ve ardından da mat vernik atarsanız daha askeri bi görüntüye kavuşabilir diye düşünüyorum

bu son iki öneriyi kafamda olgunlaştırıp kesinlikle deneyeceğim. İsmet abinin nokta filtre fikri ve kahverengi filtre denemesi.

en son mat verniği de atarım.

Yeşilin zıttı daha çok kırmızıdır.

The-24-part-color-wheel-we-modeled-with-Winsor-and-Newton-pigments-It-is-created.ppm

Koyutmak için Kahverengi daha iyi bir seçim olur. sen yine dot filter'i uygula. onda sıkıtı yok ama kahve rengi bir yıkama rengi daha koyultacaktır. gerçi her şekilde yeşil biraz baskın kalacak. Kahverengiyi abartırsan abuk sabuk farklı bir ton çıkar. o yüzden kahverengiye abanayım da deme. Mat vernik ile kırılır o. Ölçekte 72 aslında yıkama ile de koyulaşırsa yerine oturabilir.

Minnak afv'lere fısıldayan adam @Erhan Atalay  bunu daha iyi bilir. 

şerif birazda ben konuya gireyim.rengin uygun olmadığı aşikar boyada kalın.ben olsam ne yapardım diye düşündüm.kalın boyaya çare yok söküp tekrar boyamadan başka.o zaman ben olsam öncelikle açık tonda bir yeşille taret üstünü yanlarını gövdeyi bölgesel olarak uçakta panel içlerini boyar gibi renk oyunları yapardım daha sonra  kuru fırça ile gene açık bayağı açık renk yeşil ile bütün çıkıntılı yerleri ışıtırdım.daha sonrada kafama göre takılırdım vs.

baktım o da olmadı referans resimindeki sergi tankına çevirir başka kutu açardım.

bulutla ismetle bu model 6 ayda bitmez bakma sen iki eltiye takıl kafana göre:lol:

9 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Yeşilin zıttı daha çok kırmızıdır.

The-24-part-color-wheel-we-modeled-with-Winsor-and-Newton-pigments-It-is-created.ppm

Koyutmak için Kahverengi daha iyi bir seçim olur. sen yine dot filter'i uygula. onda sıkıtı yok ama kahve rengi bir yıkama rengi daha koyultacaktır. gerçi her şekilde yeşil biraz baskın kalacak. Kahverengiyi abartırsan abuk sabuk farklı bir ton çıkar. o yüzden kahverengiye abanayım da deme. Mat vernik ile kırılır o. Ölçekte 72 aslında yıkama ile de koyulaşırsa yerine oturabilir.

Minnak afv'lere fısıldayan adam @Erhan Atalay  bunu daha iyi bilir. 

Çok teşekkür ederim Bulut hocam. Şu renk teorisini çok okudum ettim zamanında, ama pratikte o bilgiyi kullanmayı beceremedim hiç ? Ama dot filter ile bir giriş yapacağım bakalım denemelere.

8 saat önce, baki temel yazdı:

şerif birazda ben konuya gireyim.rengin uygun olmadığı aşikar boyada kalın.ben olsam ne yapardım diye düşündüm.kalın boyaya çare yok söküp tekrar boyamadan başka.o zaman ben olsam öncelikle açık tonda bir yeşille taret üstünü yanlarını gövdeyi bölgesel olarak uçakta panel içlerini boyar gibi renk oyunları yapardım daha sonra  kuru fırça ile gene açık bayağı açık renk yeşil ile bütün çıkıntılı yerleri ışıtırdım.daha sonrada kafama göre takılırdım vs.

baktım o da olmadı referans resimindeki sergi tankına çevirir başka kutu açardım.

bulutla ismetle bu model 6 ayda bitmez bakma sen iki eltiye takıl kafana göre:lol:

Çok teşekkür ederim Baki abi tavsiyeler için. Sanırım boyayı sökecek kadar kararlı değilim bu kitte. Ama toparlamak için renk açarak ilerleme taktiklerini deneyeceğim.