Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Osman Yener

1/48 | Mitsubishi F-2B | Hasegawa | Osman Yener

Recommended Posts

F-16 estetik olarak en sevdiğim uçaklardan biri olmuştur. Farklı kamuflajlı versiyonları olsun, değişik mühimmat yükleme varyasyonları olsun, ortaya birçok kombinasyonda model çıkarmanıza olanak sağlayan bir uçak olarak ne kadar yaparsanız yapın sıkılmıyorsunuz. F-2’de bu versiyonlar arasında en farklı olanlardan. Esasında tam olarak bir F-16’dan ziyade JASDF ihtiyaçları çerçevesinde özelleştirilmiş F-16 block 40 baz alınarak geliştirilmiş yeni bir uçak desek hata olmaz. Bu uçağın standart F-16’dan farkları uzatılmış boyu, genişletilmiş kanat alanı ve Japonlara özgü donanımları. Bu kadar lakırdı sonrası kite gelecek olursam, hasegawanın güzel modellediği uçaklardan biri. Genel olarak internette kitle ilgili pek olumsuz bir yorum yok. Benim tespit ettiğim tek kötü yanı bu kadar güzel bir modele yakışmayacak basitlikte ve kabalıktaki fırlatma koltukları. Ben onları resin olanlarla değiştirdim ve kite başladım.

Kitimizin kutu görünümü.

51111592769_41c7d0551e_b.jpg

Toplanmış kokpit. Ben kitin kokpit detay seviyesini gayet beğendim.

51111776551_c64b6be342_b.jpg

51112557345_f07b770be5_b.jpg

51112557375_cc90ddf0bd_b.jpg

51111776611_c3986a235a_b.jpg

23 saat önce, ismet güralp yazdı:

Kolay gelsin. Böyle enteresan kitleri görmek çok hoş. 

Teşekkür ederim İsmet Bey.

Resin koltukların boya işlemi bitti.

51113570654_ebe928992a_b.jpg

51113249052_7828efe815_b.jpg

Kokpiti yerine yerleştirip gövdeyi sorunsuz bir şekilde kapattım. Kanatların tamiya F-16 gibi gövdeyle birleşik tek parça olmaması hoşuma gitmemiş olsada kuru montajında bir sıkıntı yaşamadım.

51113570704_ffacdf4ccf_b.jpg

Elinize sağlık, resin koltuklarla desteklemeniz güzel olmuş. Genel anlamda gayet güzel bir kit olduğunu duymuştum ki gövdenin toplanmış hali de bunun en güzel örneği.  Çekik gözlü totosu yere yakın arkadaşların bu kamuflajları da ayrı bir ilgimi çekiyor :D  Konuyu takipteyim. 

9 saat önce, Erkan AKMAN yazdı:

Kolay gelsin

Teşekkür ederim Erkan Bey.

2 saat önce, Eren Erdogan yazdı:

Elinize sağlık, resin koltuklarla desteklemeniz güzel olmuş. Genel anlamda gayet güzel bir kit olduğunu duymuştum ki gövdenin toplanmış hali de bunun en güzel örneği.  Çekik gözlü totosu yere yakın arkadaşların bu kamuflajları da ayrı bir ilgimi çekiyor :D  Konuyu takipteyim. 

Resin koltuklar olmasa kitin içinden çıkanlar görsellikten çok şey alacaktı gerçekten. Kitin montajı hemen hemen sorunsuz gidiyor, güzel kalıplanmış gerçekten. Kamuflaj konusuna gelince F-4'leri olsun, aggressor F-15'leri olsun JASDF gerçekten muhteşem bir çeşitlilik sunuyor. Üstelik uçaklarına da epey iyi bakıyorlar, eskitme sevmeyenler için bayağı güzel bir durum. Az bir yıkama ile kiti hızlıca bitirebiliyorsunuz. :)