Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Alperen Yüksel

1/48 | F-15E Strike Eagle|Revell | Alperen Yüksel

Recommended Posts

Bir saat önce, Kenan Turhan yazdı:

Ellerine sağlık Alperen zaten sen neyi ,nerede ve nasıl yaptığını yazmışsın ;) egzozun yeşili hariç pek bir sıkıntı yok gibi dediklerinin haricinde :)

Teşekkür ederim Kenan abi egzoz dengesizliğimin kurbanı oldu biraz :) 

25 dakika önce, ismet güralp yazdı:

Eline sağlık Alperen Hocam.  Kuş da beyzbol sopası kadarmış yaw???.

Teşekkür ederim İsmet abi :) Boyutu baya büyük.Boyutundan dolayı uzun sürdü dicem ama Bulut abi kuş kadar kamyonu 2 senede bitirdi :D  

Ellerine sağlık. Çok güzel bitmiş.

51109343402_2eb39ac825_b.jpg

Hakkaten bu ne yaw. Bununla sokakta gezme ruhsat isterler benden söylemesi :D 

8 saat önce, Alperen Yüksel yazdı:

Boyutundan dolayı uzun sürdü dicem ama Bulut abi kuş kadar kamyonu 2 senede bitirdi :D

Bak yaaaa. Gamyonu biti, lafı bitmedi :D:D:D 

Aslında modern jetlere hayranlığım had safhada ama böyle jilet gibi bitmiş modelleri görünce cesaret edemiyorum :D. Elinize sağlık.

2 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Aslında pisikleti unutturuyor, iyi oluyor gamyonun geyiği :D

F-15 1/48 ölçekte heybetli bir model oluyor. Revell’in bu kitide genel olarak sıkıntısız kalıbıyla modelciye güzel bir çalışma zemini sağlıyor. Keşke revell’den doğru düzgün decallerle yine çıksa. Çalışmana gelecek olursam, montaj kısmı gayet güzel, ana kamuflaj ve üzerindeki tonlamalar tam kararında. Sadece diğer arkadaşların vurguladığı gibi motor bölgesi gerçekçi görünmemiş. Decallerdeki sıkıntılarda genel bir şikayet durumu. Açıkcası yapım aşamasında decallerin durumunu görünce benimkini başka bir opsiyona döndürmeye karar verdim, bakalım. Mevcut decallerle bir iki deneme yapayım. Birde modeli daha güzel fotoğraflamalısın bence, modelin yarısı gölgede kalmış. Ellerine, gözlerine, emeğine sağlık.

4 saat önce, Ege Babacan yazdı:

Ellerinize sağlık. Son fotoya gelince ölçeğin farkına varabildim, epey büyükmüş :) 

Teşekkür ederim.Allah 32 ölçekçilere sabır versin 48’i böyleyken :) 

2 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Ellerine sağlık. Çok güzel bitmiş.

51109343402_2eb39ac825_b.jpg

Hakkaten bu ne yaw. Bununla sokakta gezme ruhsat isterler benden söylemesi :D 

O kamyonun bi süre unutulması lazım yoksa daha çok dillere düşer :)

38 dakika önce, Şerif Sadık yazdı:

Aslında modern jetlere hayranlığım had safhada ama böyle jilet gibi bitmiş modelleri görünce cesaret edemiyorum :D. Elinize sağlık.

Aslında pisikleti unutturuyor, iyi oluyor gamyonun geyiği :D

Çok teşekkür ederim :) 

14 dakika önce, Osman Yener yazdı:

F-15 1/48 ölçekte heybetli bir model oluyor. Revell’in bu kitide genel olarak sıkıntısız kalıbıyla modelciye güzel bir çalışma zemini sağlıyor. Keşke revell’den doğru düzgün decallerle yine çıksa. Çalışmana gelecek olursam, montaj kısmı gayet güzel, ana kamuflaj ve üzerindeki tonlamalar tam kararında. Sadece diğer arkadaşların vurguladığı gibi motor bölgesi gerçekçi görünmemiş. Decallerdeki sıkıntılarda genel bir şikayet durumu. Açıkcası yapım aşamasında decallerin durumunu görünce benimkini başka bir opsiyona döndürmeye karar verdim, bakalım. Mevcut decallerle bir iki deneme yapayım. Birde modeli daha güzel fotoğraflamalısın bence, modelin yarısı gölgede kalmış. Ellerine, gözlerine, emeğine sağlık.

Teşekkür ederim Osman abi :) Eksiklere eksiksiz olarak katılıyorum.Motor bölgesi çok gereksiz renk tonlarına sahip ve abartılı.Biraz da tonlamalarla kapatırım düşüncesiyle öyle bırakıp becerememem daha da karman çorman bir hale soktu.Fotoğraf konusuna da kesinlikle katılıyorum.Sırf düzgün fotoğraflar çekebilmek için farklı farklı lambalar denedim fakat o gölge sorununu çözemedim.Güneş ışığında çeksem veya 2 lamba ile denesem sonuç daha güzel olacaktır.Biraz da bu fotoğrafları paylaştığıma pişman oldum açıkçası daha düzgün çekimler olabilirdi.

14 saat önce, baki temel yazdı:

ellerine sağlık alperen güzel bitmiş sıkıntıları zaten söylemişsin

Çok teşekkür ederim Baki abi :) 

8 saat önce, a.mümtaz yıldız yazdı:

kuş babayiğitmiş maşallah

,ellerine sağlık

model üstündeki beyaz aşırı parlaklığı, lamba üstüne aydıngen koyarak azaltabilirdin bir dahaki sefere diyelim

genel itibarı ile güzel olmuş

Çok teşekkür ederim Mümtaz abi :) Bahsettiğin kağıdın işe yaradığından haberim yoktu en kısa zamanda bulup deneme çekimleri yapayım ben.

9 saat önce, Fatih Taş yazdı:

Alperen ellerine sağlık, eli yüzü gayet düzgün bir model oldu bence :) Daha iyi fotoğraflanmayı hak ediyor bence. Gözümü en çok tırmalayan GBU'ların sarı halkaları ile egzostun yeşil hakim tonu oldu :) 

Çok teşekkür ederim Fatih abi :) Fotoğraf sorunu için bir kaç farklı deneme yapacağım benim de hiç içime sinmedi maalesef.Egzozun tonuna ve Gbu halkalarının hizasızlığına katılıyorum kesinlikle.

Alperen eline sağlık. Gayet güzel bir kuş oldu Fatih komutanıma ton konusunda katılıyorum. Ama ufak tefek dokunuşlarla durum düzeltilebilir diye düşünüyorum egzos bölümünü maskeleyip tekrar metal tonlamalar çalışılabilir. Mig-25 üzerinde ben de beğenmediğim için tekrar maskeleme yapıp tonlama çalışmıştım.

Sırda hangi kit var acep :) 

12 saat önce, Eren Erdogan yazdı:

Alperen eline sağlık. Gayet güzel bir kuş oldu Fatih komutanıma ton konusunda katılıyorum. Ama ufak tefek dokunuşlarla durum düzeltilebilir diye düşünüyorum egzos bölümünü maskeleyip tekrar metal tonlamalar çalışılabilir. Mig-25 üzerinde ben de beğenmediğim için tekrar maskeleme yapıp tonlama çalışmıştım.

Sırda hangi kit var acep :) 

Çok teşekkür ederim Eren abi :) Aslında egzozu yağlı boyayla kurtarmayı düşünmüştüm böylece hem kirli gözükecek hem de sırıtmayacaktı fakat pek öyle olmadı ben de tekrar maskelemeyle uğraşmak istemedim açıkçası yavaş yavaş gazı kaçıyordu çünkü.Sırada elime yüzüme bulaştırmazsam bir Humvee dioraması planım var bakalım :D 

21 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

her zaman derim bitmiş modelin davası olmaz diye :D 

sıktıysa kaldır kenara :D 

Ne güzel demiş ünlü düşünür :D 

11 saat önce, Musa Peker yazdı:

Seninde farkettigin yerler dışında bence güzel maket oldu. Benimkinden daha güzel :) Ellerine sağlık. Bir daha arayı açma bu kadar.

Çok teşekkür ederim Musa abi senin modelini görmedim ama bence haksızlık ediyorsun gibi geldi :D 

5 saat önce, Burak Bedir yazdı:

Ellerine sağlık Alperen :) .

Teşekkür ederim Burak :)