Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

y a m a n a y d ı n

1/35 │ Challenger ARRV │ Accurate Armour│ Yaman AYDIN

Recommended Posts

Selamlar,

Hafta sonu kitleri vs. derken aslında yavaş yavaş uzun soluklu yapım aşaması olan bir kite başlamak istedim. Gönül bağımız olan ARV araçlarında CRARRV :D 

Challenger Zırhlı Onarım ve Kurtarma Aracı (CRARRV) 80'lerin araçlarından. Sahada Challenger 1 tankları desteklemek kurtarmak için heralde zamanın ve sınıfının en güçlüsü pekte bir yakışıklı kendisi :) 

51097292653_42620741f8_k.jpg

51097556845_43843401eb_k.jpg

Saatlerce süren montaj :P şaka şaka kitin en güzel ve tek blok parçası geriye kalan parçalara henüz ısınamadım :D 

51096861529_b0cf3cb2c2_k.jpg

Tozlu raflardan aralardan karşıma fırlayan bu kitaplara dayanamadım, dedim başlarım bu kite sonu gelmez :) 

51097563480_88e52960c2_k.jpg51096856822_cd0a869968_k.jpg

51096843884_d5b63a6a16_k.jpg

Kolay gelsin :) 

Çorlu'da çalışırken Bakım Bölüğünde bunun Amerikan M-88 versiyonu vardı ve gözüme hep çok yakışıklı görünürdü. Bu da güzel bir alet olacak, zevkle takip edeceğim :) 

On 06.04.2021 at 00:06, ismet güralp yazdı:

Dur Yaman Hocam mısır ve kolamı alayım. Geliyorum. 

Hah şimdi devam et. Keyifle takip ediyorum. 

:D:D  Çok teşekkürler İsmet hocam ama sanırım geçtiğimiz bu istisnai dönemde insan kendini böyle kitlerle zorlamamalı bence :) tak sergilere maketlerine geçmek bile gerekir  :P 

On 06.04.2021 at 11:43, Fatih Taş yazdı:

Kolay gelsin :) 

Çorlu'da çalışırken Bakım Bölüğünde bunun Amerikan M-88 versiyonu vardı ve gözüme hep çok yakışıklı görünürdü. Bu da güzel bir alet olacak, zevkle takip edeceğim :) 

Teşekkürler :) benim için de ARV araçlarını bildim bileli çok güzel gelmiştir.. Üstüne kısa dönem askerlik için 5 ay Babaeski'de bulunmuştum, orada tabi M578, Bergepanzerler, leopard 2 lerin arasında ..  :wub:

On 06.04.2021 at 12:23, Umut Can Aydın yazdı:

Kolay gelsin

Teşekkürler :) 

On 06.04.2021 at 23:51, Hasan Şadi ÇELİK yazdı:

Kolay gelsin. 

Teşekkürler :) 

Göründüğü gibi değil saatlerdir uğraşıyorum iki parçayı bir denk getirmek için :D Üstüne sulu zımpara bir nebze havadaki tozu kontrol etsem nede olsa süper kanserojen önerim pencere önünde maske ile çalışmak tedbiri elden bırakmamak.. :D 

Edit: Japon yapıştırıcısında mutluluğu 10 liralık pattex pro da buldum şiddetle tavsiye derim aylar geçti açalı bana mısın demiyor il günkü gibi yapıştırıp geçiyor :D ZAP lara gorilla -lara gerek !!! 

51107266495_a772f82ffd_k.jpg

51106509391_5691601f4e_k.jpg

51107289285_7b85254ce1_k.jpg

Korkunun ecele faydası yok ondan üşenme öyle iki kapak ile uğraşacağıma daldım dozere, bol bol toz, zımpara işi çıktı ama sonuçta rahatladım :)  Dozer kısmını tamamen japonlamadım, baktım düzgün duruyor bir sonraki adımda gene güzelce ek zımpara ve araları Mr. Dissolved ile doldurmaya devam .. :ph34r:

51113170858_c5b4490d95_k.jpg

51113183008_ddb7daa68e_k.jpg

51113043869_d62278c014_k.jpg

16 saat önce, Fatih Taş yazdı:

Kolay gelsin, güzel gidiyor :) Kapakları da metal vermelerinin özel bir sebebi var mı?  Detayı artırmak için mi yoksa bu versiyonda farklı kapak mı kullanılmış? 

Teşekkürler :) Özel bir sebebi yok, AA maketlerin eski versiyonlarında çok beyaz metal parça bulunuyor, şuan yeni seride genelde reçine

ilk kez AA kitin yapım aşamalarını görüyorum. detay seviyesi müthiş. çok güzel bir iş çıkacak ortaya belli ki. ilk resimdeki bütün malzemenin aynı kutuya doldurulma mevzusu çok hoş. bende kutularımı böyle doldurmaya bayılıyorum. metal parçalar, PE vs. gözlere şenlik. resin kit kültürüm çok yok, "plastiği çıksın bakarız" kafasındayım ama fark çok bariz. kanımca bu sektör yavaş yavaş 3D yazıcılara doğru yol alacak. merakla ve keyifle takipteyim... 

On 16.04.2021 at 07:34, Aydın Kaynak yazdı:

severiz ;) kolay gelsin ...

Görüyoruz .. :D:D Çok teşekkürler ..

On 16.04.2021 at 11:38, Serdar Konar yazdı:

ilk kez AA kitin yapım aşamalarını görüyorum. detay seviyesi müthiş. çok güzel bir iş çıkacak ortaya belli ki. ilk resimdeki bütün malzemenin aynı kutuya doldurulma mevzusu çok hoş. bende kutularımı böyle doldurmaya bayılıyorum. metal parçalar, PE vs. gözlere şenlik. resin kit kültürüm çok yok, "plastiği çıksın bakarız" kafasındayım ama fark çok bariz. kanımca bu sektör yavaş yavaş 3D yazıcılara doğru yol alacak. merakla ve keyifle takipteyim... 

Serdar hocam çok teşekkürler uzun zaman oldu konuşmayalı :D Detay seviyesi çok güzel bu arada bu kit 90'lı yıllara ait, min. 20-25 yıllık bir kit :wub: resin kit yaparken 2 zor aşama var, o süreç ne kadar kolaysa, o iş o kadar kolay oluyor, kesme sonrası zımpara ve yapıştırma :D  kesme işini dremel, proxxon ile süper hızlı ve temiz, zımpara işini de su içinde yaparsan o kadar temiz :) yapıştırma işin önemli kısmı benim gibi sabırsız kişiler için çünkü bol bol provadan sonra ilk seferde yapıştırmasını bekliyor insan; az sürmek ve en küçük boy CA 0 km bir tane ile başlamak iyi olur ..

3D yazıcı işine filament ile girdim ben o zmn ev müsat olmadığından ve bebek olunca (sağlık açısından, havalandırma vs.) SLA alamadım ama isterim :D 

İlgisi olan biliyordur Ian Mcque ait o güzel illüstrasyonları bizlere kit olarak sunan https://industriamechanika.com/shop/ artık net şekilde resin kit olayından çıkıyor; eskileri tekrardan da basmayacak, şuandan itibaren sadece 3D model olarak olarak yola devam edecek ki direk 3D yazıcılara doğru kaymaya güzel örnek :) 

ian-mcque-s-remora.jpg

21 saat önce, y a m a n a y d ı n yazdı:

Yan panellere geçtim ama açıkçası 2 tane yapıp bıraktım bu hafta sonu o motivasyona sahip değilmişim :D 

51120645483_6728e3d7dd_k.jpg

51121634370_7213bd60d9_k.jpg

PE parçalar plastiğe hiç benzemiyor, kesinlikle çok fazla motivasyon ve konsantrasyon istiyor. Ben de PEler ile uğraşacağım en iyi zamanı beklemeyi tercih ediyorum. Kolay gelsin :)