Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Baran İşmen

AS-189 kompresör revizyonu

Recommended Posts

Merhabalar,

Uzun zamandır AS-189 kullanıyorum, depolu olması statik hava verilmesinde yararlı belki evet fakat depo kullanım miktarı çok fazla, yani 15 saniye anca dayanıyor (ki 20-22psi kullanıyorum), ondan sonra hemen dolmaya başlıyor ve atıyorum benim boyama işlemim 2 dakika sürecekse, alet 3 dakika boyunca aralıksız çalışıyor depoyu doldurmak için.

Daha önce deneyen oldu mu bilmiyorum ama ben bu depoyu devreden çıkartıp bu aleti AS-182 formatına sokmak istiyorum, yani tetiğe basınca hava versin, basmayınca dursun. Bunu yapmamın bir yolu var mıdır, deneyen oldu mu böyle bir şeyi daha önce? Depoya inen kısmı iptal edip kablo ile kompresör içinden çıkan selenoid valfi direk kafa kısmına monte etsem olur mu?

Ben deposuzu kaldırıp depoluya geçtim. daha stabil hava çıkışı var. deposuzda bazen güç düşmeleri olabiliyor. Motorun sürekli çalıştığında ısınması da cabası. Benim derdim 3lt nin yetmemesi. 6 yada 9lt olsa bence çok daha iyi olurmuş. Kuletaş sessiz 6-9 lt ler bana o yüzden bir ara baya şirin gözükmüştü. ama sessiz de olsa hobi versiyonlarda az bir şey sesliymiş :) 

sen o depoluyu bana ver ben sana direkt deposuzunu vereyim :)

On 4/5/2021 at 5:50 PM, Baran İşmen said:

fakat depo kullanım miktarı çok fazla, yani 15 saniye anca dayanıyor (ki 20-22psi kullanıyorum), ondan sonra hemen dolmaya başlıyor ve atıyorum benim boyama işlemim 2 dakika sürecekse, alet 3 dakika boyunca aralıksız çalışıyor depoyu doldurmak için.

selam üstadım hava kaçağı var mı diye bir kontrol ettin mi o kadar çabuk devreye girmemesi lazım. birde tekrar dolmasının o kadar uzun sürmemesi lazım. 

sanki biryerde bir kacak varmış gibime geliyor.

On 06.04.2021 at 18:09, Nejdet Arikoglu yazdı:

selam üstadım hava kaçağı var mı diye bir kontrol ettin mi o kadar çabuk devreye girmemesi lazım. birde tekrar dolmasının o kadar uzun sürmemesi lazım. 

sanki biryerde bir kacak varmış gibime geliyor.

hocam önceden dolması çok daha uzun sürerdi, şu arı peteğine benzer bi hava filtresi var onu değiştirince çok daha hızlı dolmaya başladı, tespit edebildiğim bir hava kaçağı yok eklem yerlerinde falan ama sanırım tespit edemediğim bir yerden kaçıyor.