Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Muhteşem Fırtına Özçınar

hobidetay.com resin detay set ve diorama objeleri

Recommended Posts

4 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Üretim sektörü tamamen böyle. Arıza, fire, elektrik, Haznede kalan Atıl malzeme, temizleme sıvısı... hatta koliyi kapattığınız bant.... Bunların hepsi koyacağınız kar marjında halledilebilecek şeyler. Makine bile yansa bir şekilde halledilir. Bir şeylerden tasarruf yapılır. Ama en önemli girdiniz harcadığınız emek ve ZAMAN. Zaman asla yerine konmuyor. 

Sizin işte de zaman çok yavaş ilerliyor :) Ufak bir deneme yapmanız bile saatlerce sürüyor. Bence en büyük harcamanız zaman.... Cidden öbürleri teferruat. Muhasebe kalemi sadece.

Çalıştığım ajansın bir kolu da baskes. Fiyatı belirleyen arkadaş maliyet hesabını yaparken baktı çok alengirli ve uzun sürecek bir iş... maliyeti çok arttırır. Açıklaması basit. Ben bu iş sadece m2 sine bakarak hesaplarsam zarar ederim. O zaman aralığında aynı parayı kazandıracak 3 iş yapıyorsam bir yerde yanlışım var demektir. Makinemi o işle o kadar meşgul edemem.

Haklısınız, özellikle zaman konusunda; neyse ki sevdiğimiz bir şeye vakit harcıyoruz :) 

3 saat önce, Alperen Açıkol yazdı:

Dün teslim aldım siparişi 1/72 ölçekte ne kadar iyi olur baskı kalitesi emin değildim ama gayet başarılı eline sağlık hocam

Çok teşekkürler, beğenmenize sevindim :) herhangi bir çalışmanızda kullandığınızda etiketlerseniz görmek isterim kaçırmayayım.

Test baskılara revizelere devam ederken bir toplayıp şimdiye kadar neler çıkmış bakayım dedim :) Not: tv, şişeler ve g3 son hali değil geliştirmeye devam ediyorum. Umarım bu haftasonu tamamlanmış olacaklar. (şişeler şeffaf olacak, tv iki parça veya tek parça olacak halen netleşmedi) 

Hobi detay maket ve diorama aksesuarları

1 saat önce, Enes ÇALDIR yazdı:

Eline sağlık Muhteşem hocam, güzel bi set çıktı daha şimdiden. :D

Teşekkürler hocam ☺️ Bu setin karşısına 2 tane de sandalyede oturan asker figürü olsaydı dedim sonra 😁 organik modelleme çok daha zor benim için bakalım orada bir çözüm bulursam figür de gelebilir. 

Ürün yelpazesi için küçük bir öneride bulunabilirim. Rus tanklarında reaktif armor denen şeylerden oluyor. Bazı yurt dışı firmalar çeşitli ölçeklerde resin kalıplarını yapmışlar. Tek ağaca bağlı olarak çok sayıda yapılabiliyorsa bence güzel bir ürün olur. Örnek linki şuraya bırakıyorum:

https://www.ebay.com//Royal-Model-1-35-Explosive-Reactive-Armour-No-1-818-/303720918072

3 saat önce, Enes ÇALDIR yazdı:

Ben bir ara ZBrush öğreneyim dedim sırf organik şekiller, koltuk çanta vs çizmek için. Çok işin içinden çıkamadım :D

O taraf epey farklı hard surface tasarımlara göre ben de kurup kaldırmıştım zbrush'ı 😁

2 saat önce, Ali Deveciler yazdı:

Ürün yelpazesi için küçük bir öneride bulunabilirim. Rus tanklarında reaktif armor denen şeylerden oluyor. Bazı yurt dışı firmalar çeşitli ölçeklerde resin kalıplarını yapmışlar. Tek ağaca bağlı olarak çok sayıda yapılabiliyorsa bence güzel bir ürün olur. Örnek linki şuraya bırakıyorum:

https://www.ebay.com//Royal-Model-1-35-Explosive-Reactive-Armour-No-1-818-/303720918072

Teşekkür ederim, güzel bir öneri; modelleme kısmı için çok sorun olmamakla birlikte üretim tarafı kalıpla üretime daha uygun diye düşünüyorum. Ancak o tarafta da çalışmam olacak bu da güzel bir ürün olabilir o yöntem için. 

Herkese merhaba, 

Uzun süredir maket yapma ve boyama ile ilgilenememiştim, 3D modelleme - baskı vs. derken biraz mola verip hobidetay ürünleriyle ufak bir kolaj oluşturdum.  Bir de ürünler için sitede de kullanmak üzere sıkıcı gri baskı rengi dışında güzel bir içerik oluşsun istedim. Boyama siyah astar üstüne sıradan akrilik boyalarla yapıldı. İstediğimden daha koyu tonlarda oldu malesef ama tekrar üstünden geçmedim. Bundan çok daha iyi işler çıkaran/çıkaracak olanlar olacaktır tabi ki :)

Fotoğraftaki modellerden eski televizyon modeli dışındakiler satışta, böylece 2 ürün daha eklenmiş oldu. Televizyon modelindeki sıkıntıyı henüz çözemediğimden açılmadı. Yeni ürünler için instagram hobidetay'ı da takip edebilirsiniz.

IMG_9119 bottles_v1_painted IMG_9140

2 saat önce, Ali Deveciler yazdı:

Selamlar;

72 ölçek variller elime ulaştı. Yanında da iki bidon ve bir palet hediye gelmiş. Çok çok teşekkür ederim :)

Ne demek ben de teşekkür ederim desteğiniz için. Kullandığınızda bana da gönderirseniz çok sevinirim merak ediyorum nerelerde olacaklarını 🙂

Uzun süredir üzerinde çalıştığım 3D baskı 1/72 ve 1/48 ölçeklerde Aselpod hedefleme podu projesi nihayet tamamlandı. 32 ölçek de talep üzerine üretilebilir. F-16 uyumlu pilon ve bir de F4'te kullanmak isteyenler için yedek düz pilon ekledim. 1/72 revell ve hasegawa f-16 maketlerinde denendi herhangi bir sorun yok. Baş parçası gövdeden ayrı basıldığı için istenilen açıda sabitlenebilir. Bu çalışma yanında bir de yangın tüpü çalışmasını tamamlayıp siteye ekledim. İlgilenenler için bilginize. Herkese keyifli hobiler ☺️

Aselpod maket Aselpod maket Aselpod maket

Aselpod maket Aselpod maket

Bir saat önce, Enes ÇALDIR yazdı:

Eline sağlık Muhteşem hocam :) hem ürün hem kılavuz kısmı çok iyi. Emek var emek... :D

Çook sağolun :) tek başına kullanılan modellerden sonra bir makete uyumlu olmak zorunda olan modelle uğraşmak çok zorladı. Elimizde de yüksek teknolojili tarayıcılar olmayınca işler epey zorlaştı 😀 Teşekkürler tekrar 👋

Bu arada daha yüksek kalitede fotoğraf koyamamıştım şimdi eklemiş olayım. 

Hobidetay maket diorama

Aynı zamanda ahşap palet modelini de revize ederek daha detaylı ve gerçekçi bir ahşap modele dönüştürdüm. Bugün gönderdiklerim ve bugünden sonrakiler bu model üstünden gönderilecek. 

Hobidetay maket diorama

Hobidetay maket diorama

On 09.07.2021 at 12:29, Bulut Solmaz yazdı:

ooo çok daha iyi görünüyor.....

9 saat önce, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

Gittikçe ürünleri geliştiriyorsun Muhteşem. Tahtanın dokuları güzel olmuş gerçekten.

Teşekkür ederim yeni modeller yaptıkça biraz çeşitlenmeye başladı, paletle ilgili bu tip tahta doku geri bildirimi gelmişti geç olsa da revize edebildim ☺️

MPT-76 Milli Piyade Tüfeği 1/35 ölçekli modelleri hobidetay.com'da yerini aldı :) 1 sette 6 tüfek var (3 varyasyon 2şer adet) ve 10 adet şarjör mevcut. Stok her zamanki gibi sınırlı, ileride talebe göre artabilir :)  Vesile olanlara teşekkürler yeni bir model eklemiş olduk birlikte. Gerçek baskı fotoğrafları ve 3d render son hallerini de paylaşıyorum. Bu konuda da bulunması için buraya da ekliyorum fotoğrafları.

IMG_9441

IMG_9443 IMG_9423

Bir saat önce, Muhteşem Fırtına Özçınar yazdı:

MPT-76 Milli Piyade Tüfeği 1/35 ölçekli modelleri hobidetay.com'da yerini aldı :) 1 sette 6 tüfek var (3 varyasyon 2şer adet) ve 10 adet şarjör mevcut. Stok her zamanki gibi sınırlı, ileride talebe göre artabilir :)  Vesile olanlara teşekkürler yeni bir model eklemiş olduk birlikte. Gerçek baskı fotoğrafları ve 3d render son hallerini de paylaşıyorum. Bu konuda da bulunması için buraya da ekliyorum fotoğrafları.

IMG_9441

IMG_9443 IMG_9423

Hayırlı uğurlu olsun. Eline emeğine sağlık. Stoktan 1 tane düş. Sipariş verdim gitti. 😂😂😂

2 saat önce, Ahmet Eren İspir yazdı:

Gerçekten çok başarılı olmuş, ellerinize sağlık 👏

Çok teşekkürler :) 

Bir saat önce, ismet güralp yazdı:

Hayırlı uğurlu olsun. Eline emeğine sağlık. Stoktan 1 tane düş. Sipariş verdim gitti. 😂😂😂

Güle güle kullanın bittiğinde sitede sizin çalışmadaki halini de kullanırız umarım :)