Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Muhteşem Fırtına Özçınar

hobidetay.com resin detay set ve diorama objeleri

Recommended Posts

14 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

ellerine sağlık.

instagram özürlü de olsam abonen oldum :)

şişelerin şeffaf malzemeden olma ihtimali var mı? Sanırım şeffaf resin vardı. daha iyi bir şeçim olur diye düşünüyorum. 

Teşekkür ederim :) Evet bu test içindi şeffaf yapmayı planlıyorum ben de çok daha gerçekçi oluyor o şekilde bu şişelerde.

On 13.03.2021 at 16:56, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

Eleştiriler seni üzüp soğutmasın Muhteşem. Biz yuvarlak hatları da severiz. İlla keskin olsun diye uğraşma olmuyorsa.

On 13.03.2021 at 23:30, Bulut Solmaz yazdı:

çok da önemli değil. Daha çok sorun oluşturacaksa göz ardı edilebilir. Orijinalinde var diye söyledim. Dik koyarsak belli olmaz :)

Muhteşem, sayın doktorum civanımın dediği gibi, sen devam et.

Müşkülpesent çarkıfelek mayhoşumsu zihni sinir ehtiyarın ıbıdık gıbıdık istekleri bitmez. Adama Allah çene vermiş, gerisini koyvermiş. 😂😂😂

Bak forumda leaderboar'da 4 kişi var ya... 2 si iş yapan ikisi çene yapan. Ordan anla artık. 😂😂😂

1/35 bidon 2 parça harika olmuş. Tv nin ekenomik olması için iki parça olması çok doğru. Şişelerin bir kısmını şeffaf resinden dökebilirsen transparent boyanarak şarap, pet şişe, hokamola vb isteyen yapabilir. 

Kalıp yelpazeni bir an önce geliştirmen dileği ile yolun açık olsun. 

edit : imla

Bir saat önce, Ahmet Aslanlı yazdı:

Televizyon da çok güzel olmuş, hemen bitmiş maşallah.

Teşekkür ederim aslında daha erken bitecekti ancak test baskıda hatalar olunca modeli revize etmem gerekti biraz uğraştırdı :) hafif bir macun zımpara ile toparlanacak hale geldi gibi. 

41 dakika önce, ismet güralp yazdı:

Muhteşem, sayın doktorum civanımın dediği gibi, sen devam et.

Müşkülpesent çarkıfelek mayhoşumsu zihni sinir ehtiyarın ıbıdık gıbıdık istekleri bitmez. Adama Allah çene vermiş, gerisini koyvermiş. 😂😂😂

Bak forumda leaderboar'da 4 kişi var ya... 2 si iş yapan ikisi çene yapan. Ordan anla artık. 😂😂😂

😂  her türlü iyisiyle kötüsüyle geri dönüş almak çok güzel.

45 dakika önce, ismet güralp yazdı:

5 bidon 2 parça harika olmuş. Tv nin ekenomik olması için iki parça olması çok doğru. Şişelerin bir kısmını şeffaf resinden dökebilirsen transparent boyanarak şarap, pet şişe, hokamola vb isteyen yapabilir. 

Kalıp yelpazeni bir an önce geliştirmen dileği ile yolun açık olsun. 

Evet varil ve tv için iki parça iyi oldu sadece ufak bir macun zımpara (hatta iyi bir kuru montaj denemesi ve zımpara düzeltmesi ile birçok kişi macuna gerek bile duymayacak bence).  Şişeleri de saydam planlıyorum dediğiniz gibi farklı boyamalarla gayet güzel oluyor saydam. Bir aksilik olmazsa bu haftasonu stoğa girecek şişeler. Yelpaze genişletmek için mesaiden kalan vakitte olabildiğince modellemeye ve test baskılara ayırıyorum vaktimi, şişeler dışında iki ürün daha eklenebilir aynı anda :)

13 saat önce, ismet güralp yazdı:

vizyonsuz hindi. Sen ne allarsın İnovasyon'dan . Eski ofis programları gibisin. İnovasyon yazıyorum izolasyon olarak düzeltiyorsun işte.

Dur bende tutması muhtemel daha ne yumurtalar (fikirler) var.

2 li ve 4 lü kayışla tutturulmuş Bidonlar. Buna fiyat verirsen sevinirim. Almayı düşünüyorum.

zDcVvK.jpg

Bu arada bence bu tutacak bir fikir. "jerry can holder" (şimdi smet yine benim gugıl inkilizçeme laf atar ama olsun. o vizyonsuz hindiye sadece kabaramazsın kel fatma deyip görmezden geliyorum)

Gerek tek başına gerekse de içinde bidon bulunan bu "bidon tutucular"!!!! iş yaparmış gibi geliyor.

710x528_5983800_2750681_1459304346_1_0.jpg     710x528_6551549_2892256_1459315807.jpg    img_1023_32c0a909ecb05c6b4e7a1ec526ad55a

196859-12660-76-pristine.jpg   6si-gent001-k.jpg

Direkt bidonlar yapışık şekilde olabilirler.

_4RW5Eml3qwKZag57tyVGbbfnWIehyeCJiq_JQpI      cb35079d16.jpg

31 dakika önce, Cem Doğut yazdı:

Öncelikle başarılar dilerim sonra tebrik ederim. Önemli bir eksikliği dolduracaksınız. 48 ölçek milli mühimmatlarımızı (SOM, KGK ve HGK) yaparsanız kendi adıma çok sevinirim. 

Cem Bey bu konularla ilgili benim be bir çalışmam var sizinle iletişime geçmiştim belki hatırlarsınız. Fakat referans bulmak okadar zor ki. Genelde basında yer alan mockup fotoları var. Gerçek mühimmatların referanslarını elde etmekde ciddi zorlanmıştım. Hala elimdeki en iyi referanslar sizin gönderdikleriniz.

4 saat önce, Enes ÇALDIR yazdı:

Baskılar genel olarak baya iyi görünüyor. Parametreleri iyi optimize etmişsin Muhteşem hocam :D

Teşekkür ederim, ürüne göre değiştirmek gerekiyor yine zaman zaman tek seferde bulamıyorum en iyi ayarları 😁 firesiz olmuyor bu baskı işi anlaşılan.

4 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Aaaaa kova... var mıydı ondan ya :) bileydim alırdım bende :D Hekimime de yollardım 

Neyse aklımda olsun. daha sonraki siparişimde ondan da alırım ;)

Kova henüz girmedi siteye ancak yakında olacak, tek başına değil de birkaç çeşitte taşıma aparatları olarak eklemeyi düşünüyorum :) o da denemelerden biriydi. 

2 saat önce, ismet güralp yazdı:

Hakkaten ya. Kova güzelmiş.

Teşekkürler, iyileştirilmiş haliyle yakında o da sitede olacak :)

2 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

2 li ve 4 lü kayışla tutturulmuş Bidonlar. Buna fiyat verirsen sevinirim. Almayı düşünüyorum.

Bu da fikirler arasında vardı ama ne kadar kullanıldığından emin olamadığımdan herhangi bir çalışma yapmamıştım. Modellemesi daha lolay ancak ince yapılar nedeniyle baskısı daha zor bir ürün. Biraz destek ihtiyacı fazla olacağından kullanım öncesi temizlik işi olur muhtemelen.  Deneyeceğim onu teşekkür ederim 👍

2 saat önce, ozgur kaya yazdı:

Siteden ödemeye giderken  güvenli olmayan bir bağlantıya  yönlendiriliyorsunuz gibi bir uyarı veriyor , . Bu insanları almaktan vazgeçirebilir.  Bir kontrol etmeniz iyi olur.

Bilgilendirme için teşekkürler bununla ilgili ben de denedim ama bende görünmüyor bu tip bir uyarı, o anlık bir sorun olabilir mi? Başka bu uyarıyı gören var mı acaba almış olanlardan sormuş olayım. Ara ara kontrol edeceğim denkgelecek mi diye. 

Bir saat önce, Hasan Şadi ÇELİK yazdı:

hediyeler içinde teşekkür ederim.

Ne demek desteğiniz için teşekkürler ☺️

Bir saat önce, Cem Doğut yazdı:

Öncelikle başarılar dilerim sonra tebrik ederim. Önemli bir eksikliği dolduracaksınız. 48 ölçek milli mühimmatlarımızı (SOM, KGK ve HGK) yaparsanız kendi adıma çok sevinirim. 

Çok teşekkürler Cem Bey umarım başarılı olur platform, her halukarda ufak da olsa bir katkısı olacağını bilmek güzel ☺️ milli mühimmatlar için somj modelini tamamladım, henüz test ürün alamadım. Eğer çok ciddi sorunlar çıkmazsa hem açık hem kapalı konumda pozisyonlandırılabilen kanatçıklar ve hava alık kapakları açık veya kapalı opsiyonuyla mart sonu-nisan başı gibi hazır olabilir. Aselpodda da modelleme kısmında epey ilerledim detaylar kaldı. Aslında som iki model olaral eş zamanlı başladı ama dikkati birine vermek zorunda kaldım vakit nedeniyle. 48 ölçek seçenek de olacak bunlarda. 72 ölçek için de zorlamayı istiyorum hatta.

41 dakika önce, Enes ÇALDIR yazdı:

Cem Bey bu konularla ilgili benim be bir çalışmam var sizinle iletişime geçmiştim belki hatırlarsınız. Fakat referans bulmak okadar zor ki. Genelde basında yer alan mockup fotoları var. Gerçek mühimmatların referanslarını elde etmekde ciddi zorlanmıştım. Hala elimdeki en iyi referanslar sizin gönderdikleriniz.

Evet bu konuda katılıyorum ben de bulduğumuz referanslarda bile kendi aralarında küçüklü büyüklü farklılıklar var hatta. 

12 dakika önce, Muhteşem Fırtına Özçınar yazdı:

Bilgilendirme için teşekkürler bununla ilgili ben de denedim ama bende görünmüyor bu tip bir uyarı, o anlık bir sorun olabilir mi? Başka bu uyarıyı gören var mı acaba almış olanlardan sormuş olayım. Ara ara kontrol edeceğim denkgelecek mi diye. 

bende sorun olmadı.

2 saat önce, Muhteşem Fırtına Özçınar yazdı:

😁 firesiz olmuyor bu baskı işi anlaşılan.

Aynen firesiz olmuyor. Bir de görülmeyen maliyetler var. Kullanılan resin hacmi tam olarak programda yazdığı kadar değil. İster istemez arada heba olan resin oluyor. Ayrıca temizleme alkolü de bi yerden sonra temizlenmez hale geliyor.

İlk etapta çok anlaşılmasa da bu görülmez maliyetleri de hesaba katın derim 😁

46 dakika önce, Enes ÇALDIR yazdı:

Aynen firesiz olmuyor. Bir de görülmeyen maliyetler var. Kullanılan resin hacmi tam olarak programda yazdığı kadar değil. İster istemez arada heba olan resin oluyor. Ayrıca temizleme alkolü de bi yerden sonra temizlenmez hale geliyor.

İlk etapta çok anlaşılmasa da bu görülmez maliyetleri de hesaba katın derim 😁

Evet haklısınız ben de epey maliyet çalıştım gerçekten öyle basit gramaj hesaplama olayı değil. Yazıcıdaki lcd ekranın ömründen resin havuzundaki fep filmin değişimine kadar epey detay var. 

13 dakika önce, Muhteşem Fırtına Özçınar yazdı:

Evet haklısınız ben de epey maliyet çalıştım gerçekten öyle basit gramaj hesaplama olayı değil. Yazıcıdaki lcd ekranın ömründen resin havuzundaki fep filmin değişimine kadar epey detay var. 

İşte bu yüzden kendimi hiçbir ticari girişime atamadım. Ciddi bir kafa yorma meselesi bu. 2 güne batardım ben 🙂

Neyse derdim gözünüzü korkutmak değil, inşallah sizin için herşey yolunda gider. Biz de güzel detay ürünlerine kavuşuruz.

Sosyal medya hesabınız da hayırlı olsun. Siz ürünlerinizden oraya ekledikçe paylaşım yaparız. Gerçi hesabı kapatmıştım ama hallederiz. 🙂

Şişeler de çok güzel modellenmiş. Çanta da beklenenler arasında bu arada 🙂

24 dakika önce, Şerif Sadık yazdı:

İşte bu yüzden kendimi hiçbir ticari girişime atamadım. Ciddi bir kafa yorma meselesi bu. 2 güne batardım ben 🙂

Neyse derdim gözünüzü korkutmak değil, inşallah sizin için herşey yolunda gider. Biz de güzel detay ürünlerine kavuşuruz.

Sosyal medya hesabınız da hayırlı olsun. Siz ürünlerinizden oraya ekledikçe paylaşım yaparız. Gerçi hesabı kapatmıştım ama hallederiz. 🙂

Şişeler de çok güzel modellenmiş. Çanta da beklenenler arasında bu arada 🙂

Çok teşekkür ederim ☺️ dürüst olmak gerekirse ben de bu kadar mesai ayıracağımı tahmin etmemiştim. Akşam 18'den sonra kalan vakit ile haftasonu vakti dışında başka vakit olmaması biraz kısıtlıyor ve yavaşlatıyor. Bir de süreç içinde deneme yanılmalar olması da takvimi erteletiyor mecburen. Ama çıkış noktası ticari kaygı olmadığı için bir şekilde ilerletebiliyorum. Sadece maddi hedef varsa değmez onu söyleyebilirim ☺️ Buradaki etkileşim ve geri dönüş, birilerine ekstra külfet yaratmadan fayda sağlayacak bir şeyler çıkarmaya çalışmak önceliğim. Bir de işin marka yaratma tarafı var ki orası hep eğitimim boyunca projesine çalıştığım şimdi de tecrübe ettiğim bir başka zevkli kısmı ☺️

Bir saat önce, Muhteşem Fırtına Özçınar yazdı:

Üretim sektörü tamamen böyle. Arıza, fire, elektrik, Haznede kalan Atıl malzeme, temizleme sıvısı... hatta koliyi kapattığınız bant.... Bunların hepsi koyacağınız kar marjında halledilebilecek şeyler. Makine bile yansa bir şekilde halledilir. Bir şeylerden tasarruf yapılır. Ama en önemli girdiniz harcadığınız emek ve ZAMAN. Zaman asla yerine konmuyor. 

Sizin işte de zaman çok yavaş ilerliyor :) Ufak bir deneme yapmanız bile saatlerce sürüyor. Bence en büyük harcamanız zaman.... Cidden öbürleri teferruat. Muhasebe kalemi sadece.

Çalıştığım ajansın bir kolu da baskes. Fiyatı belirleyen arkadaş maliyet hesabını yaparken baktı çok alengirli ve uzun sürecek bir iş... maliyeti çok arttırır. Açıklaması basit. Ben bu iş sadece m2 sine bakarak hesaplarsam zarar ederim. O zaman aralığında aynı parayı kazandıracak 3 iş yapıyorsam bir yerde yanlışım var demektir. Makinemi o işle o kadar meşgul edemem.

25 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Üretim sektörü tamamen böyle. Arıza, fire, elektrik, Haznede kalan Atıl malzeme, temizleme sıvısı... hatta koliyi kapattığınız bant.... Bunların hepsi koyacağınız kar marjında halledilebilecek şeyler. Makine bile yansa bir şekilde halledilir. Bir şeylerden tasarruf yapılır. Ama en önemli girdiniz harcadığınız emek ve ZAMAN. Zaman asla yerine konmuyor. 

Sizin işte de zaman çok yavaş ilerliyor :) Ufak bir deneme yapmanız bile saatlerce sürüyor. Bence en büyük harcamanız zaman.... Cidden öbürleri teferruat. Muhasebe kalemi sadece.

Çalıştığım ajansın bir kolu da baskes. Fiyatı belirleyen arkadaş maliyet hesabını yaparken baktı çok alengirli ve uzun sürecek bir iş... maliyeti çok arttırır. Açıklaması basit. Ben bu iş sadece m2 sine bakarak hesaplarsam zarar ederim. O zaman aralığında aynı parayı kazandıracak 3 iş yapıyorsam bir yerde yanlışım var demektir. Makinemi o işle o kadar meşgul edemem.

Kesinlikle abi zaman en önemli gider kalemi. İşin hem maddi hem de felsefi bir boyutu var.

Aynı zamanda zaten bildiğiniz üzere bazı işler makinelerin çalışma zamanı üzerinden hesaplanıyor. CNC işleri gibi.