Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Muhteşem Fırtına Özçınar

hobidetay.com resin detay set ve diorama objeleri

Recommended Posts

Süper bir girişim. İnşallah çok başarılı olursun.

Benim eksikliğini duyduğum ve olmasını umduğum bir girişim. 

Umarım başarılı olursun temennimin altını tekrar çiziyorum. Türkiye'de modelcilik çok zayıf maalesef. 

Öneride bulunmak açısından müşteriye uygun projeler bölümü olabilir. Mesela Adamın dioramasında özel bir ürüne ihtiyacı olabilir. Klima, tampon, özel lastikler vs gibi...

Benim önerebileceğim şeyler ise Daha önce Enes'e de önerdiğim şeyler vardı.

T35011.jpeg

hqdefault.jpg

51ktYGI5tzL._AC_SX450_.jpg

Gibi özel aksesuarlar vs. 

Alış veriş olsun diye hemen bir bidon seti sipariş ediyorum :)

Tebrikler. Süper bir girişim. Özellikle yurtdışı satışına odaklan derim. Asıl para orda. Nakliyeyi çözersen siparişe yetişemezsin gibime geliyor. Zira 5 dolarlık parçaya 10-20-30 dolar nakliye çıkınca alamıyoruz. Dolayısı ile senin satış fiyatın uygun olsa bile nakliyeden dolayı sipariş hedefin istediğin mertebeye ulaşamaz. 

Siteyi inceliyorum. 

Bol kazançlar dilerim. Yolun açık olsun.

1 saat önce, Enes ÇALDIR yazdı:

Eline sağlık Muhteşem :) uzun zamandır benim de aklımdan geçen projeyi sen hayata geçirmişsin. Umarım başarılı olur. Ben şu sıralar evlilik meşgalelerine takılmış durumdayım.

İş çıkışı detaylı inceleyeyim siteyi. Hadi bakalım hayırlı olsun ^_^

Çok teşekkür ederim, umarım güzel olur :) Aynı yönde gittiğimizi anlamıştım paylaşımlarınızdan hatta yazmıştım birkaç kez bu konu için, uygun bir vakit yakalarsak arada bilgi alışverişleri güzel olur diye düşünüyorum. Evlilik için kolaylıklar ben de geçen yıl aynı dönemdeydim bir an önce daha az koşuşturmalı keyifli zamanlara geçersin umarım :) 

1 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Süper bir girişim. İnşallah çok başarılı olursun.

Benim eksikliğini duyduğum ve olmasını umduğum bir girişim. 

Umarım başarılı olursun temennimin altını tekrar çiziyorum. Türkiye'de modelcilik çok zayıf maalesef. 

Öneride bulunmak açısından müşteriye uygun projeler bölümü olabilir. Mesela Adamın dioramasında özel bir ürüne ihtiyacı olabilir. Klima, tampon, özel lastikler vs gibi...

Benim önerebileceğim şeyler ise Daha önce Enes'e de önerdiğim şeyler vardı.

1 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Gibi özel aksesuarlar vs. 

Alış veriş olsun diye hemen bir bidon seti sipariş ediyorum

Çok teşekkür ederim desteğiniz ve iyi dilekleriniz için, (bidonları en kısa sürede göndermiş olurum). Talep üzerine üretim kısmı benim de düşündüğüm kısım hatta bir logo da koydum siteye ancak en sağlıklı nasıl yapılabilir onun üzerinde çok detaylı çalışamadım. özel talep gelen ürünü hazırlayıp yeni bir ürün olarak çıkarmak en güzeli gibi geliyor hem bu şekilde aynı ürünü talep edebilecek farklı kişiler de faydalanmış olur.

Ürün önerileri için de ayrıca teşekkürler, istek listesi oluşturuyorum oraya ekliyorum hemen :)

5 dakika önce, Muhteşem Fırtına Özçınar yazdı:

Çok teşekkür ederim, umarım güzel olur :) Aynı yönde gittiğimizi anlamıştım paylaşımlarınızdan hatta yazmıştım birkaç kez bu konu için, uygun bir vakit yakalarsak arada bilgi alışverişleri güzel olur diye düşünüyorum. Evlilik için kolaylıklar ben de geçen yıl aynı dönemdeydim bir an önce daha az koşuşturmalı keyifli zamanlara geçersin umarım :) 

Çok teşekkürler. Gerçekten meşakkatli bi dönemmiş ben de şimdi farkediyorum :D

Özelden haberleşelim uygun bi zaman olursa bi zoom toplantısı yapabiliriz. Bu konularda birden fazla girişimin eş zamanlı çıkmasının birbirini engelleyeceğini hiç düşünmüyorum. Aksine birbirine güç ve destek katacaktır. Öte yandan yeni üretim teknikleriyle birlikte dünyanın dört bir yanında hobi ile ilgilenenler benzer şeyleri düşünüyorlardır. Bunları ilk kurgulayan biz olamayız :D

Organik bir bitkinin yetişmesi gibi, uygun koşullar oluşunca fikirler otomatikmen hayata geçiyor.

1 saat önce, Eren Erdogan yazdı:

Ben de inceleyip sipariş vereceğim. Çok güzel bir düşünce tebrik ediyorum. 

Çok teşekkür ederim ilginiz için :) 

Bir saat önce, Alperen Yüksel yazdı:

Tebrik ederim çok güzel bir düşünce.Diorama ve 35 ölçeğe yöneldiğim bu dönemde çok güzel oldu bu.

Teşekkürler ne güzel denk gelmesine sevindim, şu anda çok alternatif olmasa da kısa süre içinde artırmaya çalışacağım işinize yarayacak bir şeyler bulursunuz umarım, olsa güzel olurdu dediğiniz bir şey olursa iletirseniz sevinirim :)

Bir saat önce, Şerif Sadık yazdı:

Elinize sağlık Muhteşem bey,

Umarım emeğinizin karşılığını alırsınız ve bu sayede devamlı olur girişiminiz. Biz de yerli üretim, ucuza ürünler alırız.:)

Çok sağolun iyi dilekleriniz için ben de devam ettirebilmeyi umuyorum buradan aldığım motivasyon kesinlikle iyi gelecek :) Maliyet konusunda da amacım tam olarak dediğiniz gibi ulaşılabilir olmak ve Türkiye'deki maketin gelişimine bir parça da olsa katkısı olacak şekilde ilerlemek.

Bir saat önce, Ali Deveciler yazdı:

Tebrik ederim. Umarım çok başarılı olursunuz. Ben de detay setlerden arıyorum ama memlekette bulmak imkansız. Özellikle de 72 ölçekte. Umarım ürün yelpazeniz giderek genişler :) 

Teşekkür ederim, ben şimdiye kadar çok fazla diorama yapmasam da dediğiniz sorunu rekabet analizi ve ürün geliştirme aşamalarında fark ettim 72 ölçek yok gibi bir şey, artık olacak umarım :) 

Bir saat önce, ismet güralp yazdı:

Tebrikler. Süper bir girişim. Özellikle yurtdışı satışına odaklan derim. Asıl para orda. Nakliyeyi çözersen siparişe yetişemezsin gibime geliyor. Zira 5 dolarlık parçaya 10-20-30 dolar nakliye çıkınca alamıyoruz. Dolayısı ile senin satış fiyatın uygun olsa bile nakliyeden dolayı sipariş hedefin istediğin mertebeye ulaşamaz. 

Siteyi inceliyorum. 

Bol kazançlar dilerim. Yolun açık olsun.

Çok teşekkürler, umarım güzel olacak. Modelleme, baskı, web sitesi, entegrasyonlar, maliyetler, içerik oluşturma derken şimdilik yurt içi odaklı gidiyor ama dediğiniz gibi o fırsatlar da lojistik maliyet vb. konulara çalıştıktan sonra değerlendirilebilir :) 

Bir saat önce, ismet güralp yazdı:

Dur ben de hep aradığım iki şeyi sipariş vereyim. 

1/35 ve 1/72 ölçekte B167 mk.III mühimmat kutusu

diğeri 1/1 boyutunda olsun. Resmî aşağıda. Sağda kır saçlı ehtiyar olan.😂

mühimmat kutusunu listeye ekledim bile, diğeri beni de aşar :D Teşekkürler desteğiniz için.

23 dakika önce, Enes ÇALDIR yazdı:

Çok teşekkürler. Gerçekten meşakkatli bi dönemmiş ben de şimdi farkediyorum :D

Özelden haberleşelim uygun bi zaman olursa bi zoom toplantısı yapabiliriz. Bu konularda birden fazla girişimin eş zamanlı çıkmasının birbirini engelleyeceğini hiç düşünmüyorum. Aksine birbirine güç ve destek katacaktır. Öte yandan yeni üretim teknikleriyle birlikte dünyanın dört bir yanında hobi ile ilgilenenler benzer şeyleri düşünüyorlardır. Bunları ilk kurgulayan biz olamayız :D

Organik bir bitkinin yetişmesi gibi, uygun koşullar oluşunca fikirler otomatikmen hayata geçiyor.

Bence de birden fazla girişim talebi karşılama ve farklı kategorilere ürün sağlama konusunda çok daha yararlı olur, sonuçta binlerce alternatif var ve hepsine tek elden cevap vermek pek mümkün değil :) Dediğiniz gibi ilk kurgulayan düşünen biz değiliz hatta bu işe girişmeden önce epey araştırma yaptım farklı alternatifler ile yurtdışında birçok girişim olmuş kimi yıllar önce başlayıp birkaç yıl aktif olup sonra kapanmış bile :) Sonuç olarak her türlü girişim bir şekilde içinde bulunduğumuz gruba olumlu etki yapacak, o kesin.

2 saat önce, Ahmet Aslanlı yazdı:

Hayırlı olsun,1/ 35 ölçek pencere kapı sokak lambası çöp kovası bidonu konteynırı sokak mazgalı olabilir. Olmasa da en kısa zamanda sipariş geçeceğim.

Teşekkür ederim çöp kovası bidon ve kontenırları listede vardı kısa vadede hazır olabilir,  diğerlerini de ekledim listeye :)

5 saat önce, Ahmet Aslanlı yazdı:

Hayırlı olsun,1/ 35 ölçek pencere kapı sokak lambası çöp kovası bidonu konteynırı sokak mazgalı olabilir. Olmasa da en kısa zamanda sipariş geçeceğim.

evet iyi fikir....

Dönem zamanın mazgalları ve rögar kapakları iyi olur. Bir ara kalıbını satın almayı planlıyordum. (https://www.dioramadebris.co.uk/)

1-24-scale-drain-grates-frames-mould-1240078--%5B4%5D-73-p.jpg?v=1    1-24-scale-drain-grates-frames-mould-1240078--%5B2%5D-73-p.jpg?v=1   1-48-scale-manholes-and-drain-mould-1480080--[4]-76-p.jpg?v=1

1-24-scale-manhole-cover-and-frame-mould-1240077--%5B2%5D-72-p.jpg?v=1    1-24-scale-manhole-cover-and-frame-mould-1240077--%5B3%5D-72-p.jpg?v=1

çok satar mı bilemem ama bir fikir vermesi açısından olur diye düşünüyorum. Yani içinde 2 kova, bir su tulumbası, bir sokak çeşmesi 

22497_rd.jpg   233785-15526-62-pristine.jpg

Kimsede olmayan yan ürünler. sürümü olmasa da insanı çekebilecek şeyler. Vitrin ürünler.

s-l500.jpg    1-35-l-ekli-Modeli-Sahne-Aksesuarlar-Tor

1277846-40444-23-pristine.jpg

Ahşap sandık   setleri, Çanta setleri,

Şişeler (lingo lingo)

rs=w:600,h:600   

biz çok görmüyoruz ama azımsanmayacak ölçüde trenciler de var.

Onlar için de aksesuarlar iyi olur. 

234008-12474-39-pristine.jpg

küçük Vinyetler.

add35-0023_1.png

Hepsini tasarlamak zorunda değilsin. Yıpratır bu iş adamı. enerjini başkasının yaptığı şeyi yeniden yapmaya harcama. O enerjiye ihtiyacın olacak. Mutlaka bunların planlarının satıldığı ve paylaşıldığı yerler vardı. Bir kısmı ücretsiz bir kısmı ücretli planlar vardır. Tabiki o ücretide üretim maliyetine ekleyeceksin.

Çok satılmasa bile çok güzel bir vitrin olur.

Hele Türk araçları için aksesuarlar olursa... 

Zaten senin planlarında da var olan Normal satılan kitleri Türk versiyonuna çevirmek için kitler. Bence çok iyi fikir. Hobi.Time'ın bazı Türk'e çevrilen setler içeren kutuları  var ama hem eksik hem de az. Yani bu yönde bir eksiklik var. M48A5 için ek sis havaları ayrıca satılsa ne güzel olur bence. Kenan komutanın F4 için elde yaptığı ayrıntıların planı çıksa da ayrıca satılsa ne güzel olurdu. 

Bir kirpi modeli yapmak isteyen çok modelci vardır.

Tabi makul fiyatlarla :)

Aklıma geldikçe yazıyorum işte :) 

Çok güzel bir girişim. Şimdiden eline sağlık çok güzel oluyorlar sitene de baktım. Aslında müsait olduğunda yol Tabelaları ve @Bulut Solmaz da eklemiş ama şişeler ve kasaları  çok işe yarar bence. Kolaylıklar dilerim. Asker çantaları da çok işe yarar. Ve ağaç dallarıda [(yapılır mı bilemedim ama) yapraklı olanları veya kütükler ]tankların üstünde kullanılanlar. Sitenide hemen sık kullanılanlara ekleyip en yakın zamanda sipariş vericem. 

2 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Hepsini tasarlamak zorunda değilsin. Yıpratır bu iş adamı. enerjini başkasının yaptığı şeyi yeniden yapmaya harcama. O enerjiye ihtiyacın olacak. Mutlaka bunların planlarının satıldığı ve paylaşıldığı yerler vardı. Bir kısmı ücretsiz bir kısmı ücretli planlar vardır. Tabiki o ücretide üretim maliyetine ekleyeceksin.

Çok satılmasa bile çok güzel bir vitrin olur.

Hele Türk araçları için aksesuarlar olursa... 

Zaten senin planlarında da var olan Normal satılan kitleri Türk versiyonuna çevirmek için kitler. Bence çok iyi fikir. Hobi.Time'ın bazı Türk'e çevrilen setler içeren kutuları  var ama hem eksik hem de az. Yani bu yönde bir eksiklik var. M48A5 için ek sis havaları ayrıca satılsa ne güzel olur bence. Kenan komutanın F4 için elde yaptığı ayrıntıların planı çıksa da ayrıca satılsa ne güzel olurdu. 

Bir kirpi modeli yapmak isteyen çok modelci vardır.

Tabi makul fiyatlarla :)

Aklıma geldikçe yazıyorum işte :) 

Çok güzel öneriler vakit ayırıp toparladığınız için teşekkür ederim, bu konu bir yerde istek listesi görevi de görüyor. Başkalarının çalışmalarında bir şekilde bulunabilme ihtimali de beni mutlu eden başka bir faktör o nedenle talepler istekler çok motive ediyor.  Makul fiyat kısmına katılıyorum ve o konuda çok özen gösteriyorum zaten benim de hobici kaygılarım ticari kaygıların önünde, kendi içimizden çıkan tabiri caizse halden anlayan bir marka yaratmak amaç :) iletişimci kafasıyla işin marka yaratma, içerik ve iletişim planlama kısmı bile kendi başına bir motivasyon kaynağı. Önerilerinizden bazıları hali hazırda benim de listemde var mesela şişeler kasalar kovalar vb. ama örneğin kara araçlarıyla ilgili çok fazla bilgim ve ilgim olmadığından o konuda talep geldikçe araştırıp ne yapılabilir bakmak lazım dediğiniz gibi sis havanları güzel bir örnek aslında. Bende kara aracı maketi olmadığından o parçanın net ölçülerini bulabilirsem çalışılabilir üstünde. Aynı şekilde Kenan komutanımızın da orijinal parçaları için kendisi izin, bilgi ve danışmanlık desteği verirse neden olmasın diyorum :) kirpi konusu açılmışken uzun vadeli bir plan olmasa da bir hayalim de sıfırdan kit oluşturmak, o yüzden neden olmasın vakit ve enerji oldukça güzel şeyler çıkacak diye düşünüyorum :) tekrar teşekkürler desteğiniz için bu arada 72 ve 35 ölçekli ilk siparişler için hazırlananları da buraya bırakayım, kargoda başına bir şey gelmesin diye biraz paketleme için titiz davranmaya çalışıyorum kutu ve muhafaza poşet siparişim yeni geldi haftasonuna kalmadan kargoda olacaklar umarım (ah şu tam zamanlı mesai.. ) :)

Jerry cans & oil drums hobidetay©️

15 dakika önce, Hasan Şadi ÇELİK yazdı:

Çok güzel bir girişim. Şimdiden eline sağlık çok güzel oluyorlar sitene de baktım. Aslında müsait olduğunda yol Tabelaları ve @Bulut Solmaz da eklemiş ama şişeler ve kasaları  çok işe yarar bence. Kolaylıklar dilerim. Asker çantaları da çok işe yarar. Ve ağaç dallarıda [(yapılır mı bilemedim ama) yapraklı olanları veya kütükler ]tankların üstünde kullanılanlar. Sitenide hemen sık kullanılanlara ekleyip en yakın zamanda sipariş vericem. 

Merhaba çok teşekkür ederim ilginiz için :) Şişe ve kasalar listede üst sıralara çıkacak bu gidişle öncelikte :) ağaç dalları üretim tekniği sebebiyle biraz zor olabilir ama asker çantaları güzel olabilir hem de epey kullanılan bir obje kara araçlarında. Teşekkürler önerileriniz için onları da ekliyorum.

Kendi aramızdan bir kişinin bu işe soyunmasına çok sevindim. Ukraynalı, Polonyalı yapabiliyorsa bizden bir kişi neden yapamasın? Mali kaynak yaratması için tabi ben de bakıp alayım bir şeyler. Bostorgay minyatür var bizim modelci arkadaşın. Altay, Kirpi filan basıyordu. Destek amaçlı bu tür üreticilerin ürünleri de eklenebilir siteye. Enes namlu tasarlamıştı tank için. Başka tasarımları paylaşır ve site de bize ulaştırabilir. Maliyet her durumda yabancı siteden ucuza geleceğinden benim için yurt içinde ulaşılabilir bir site olması daha önemli. Girişimine çok sevindin bu yüzden.