Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Sign in to follow this  
a.mümtaz yıldız

1/50 | VIKING SHIP | Revell | Mümtaz Yıldız

Recommended Posts

5 saat önce, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

Abi dizmeden önce kürekleri taksaydın keşke. Bazı kalkanlar delikleri kapamış gibi duruyor. Resim açısından da kaynaklanıyor olabilir tabi.

evet Kürşat haklısın

fakat; kürekler aşağı bakacağı için neredeyse dili diline bir açıklık var kalkanlara zarar vermeden yerleştirmeye çalışıcam

10 saat önce, a.mümtaz yıldız yazdı:

kolalayıp bezden yaptığın yelkenli ne yazık ki kendini bıraktı ve dağıldı :(

Hadi ya üzüldüm... Eskiden ahşap gemi yaparken amerikan bezi veya keten kullanıyordum. bol kola, saç spreyi filan sağlam duruyordu. acaba pamuklu kumaş mı mukavvemetsiz kaldı? Fotoda çok kötü durmuyor ama sen modelin başındaki kişisin sen daha iyi bilirsin.

4 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Hadi ya üzüldüm... Eskiden ahşap gemi yaparken amerikan bezi veya keten kullanıyordum. bol kola, saç spreyi filan sağlam duruyordu. acaba pamuklu kumaş mı mukavvemetsiz kaldı? Fotoda çok kötü durmuyor ama sen modelin başındaki kişisin sen daha iyi bilirsin.

Aynen Bulut'cum.

sarkması moralimi bozdu. zaten bağlasam, çekilecek halatlarla oraya buraya gidecek daha kötü görünecek

2 saat önce, baki temel yazdı:

ellerine sağlık mütaz abi.gei olsun uzun sürer dedim ama senin hızınla bu zaten bitmiş

bende bir zamanlar yaptım bu kiti o yoğut kabı yelken yerine bezden ama toplanmış yelken yapmıştım.oda bir seçenek

evet Baki'cim 

yelkeni bezden yapıp toplasaydım sıkıntı çıkartmazdı

11 dakika önce, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

Abi kola mı az geldi acaba? Ben yaptığımda taş gibi olmuştu. Ama ip çekmek de mantıklı bir uygulama olmuş.

Kürşat'cım olabilir. hem kullandığım çok eski ince bir atletti, hem de ilk kez yapmış olduğum kolanın kıvamı sanırım ince oldu ve o yüzden gevşedi diye düşünüyorum

Valla abi imreniyorum sana. Maketi alıyon, maket gibi bitiriyon.

Bulut’a kalsa şimdi o tahtaların arasına ıbıdık gıbıdık bir şeyler yapıyordu, bana kalsa Vikinglerin bir film sahnesini yapayım diye maymun etmiştim modeli, Baki Abem de artık uzay gemisi felan yapardı, motor takardı.   😂😂😂

Mümtaz abi eline sağlık ben bayıldım valla bu kite. Yelken, kalkanlar, kürekler tek kelimeyle harika duruyor. Bunu görünce aklıma özellikle vikingler ile ilgili parçalar yapan isveçli death metal grubu  Amon amarth geldi :) ''Pursuit of Vikings'' isimli parçasından ufak bir bölüm paylaşıp tekrar ellerine sağlık diyorum abi.

Oden gemilerimize kılavuzluk et, Baltalarımıza, Mızraklarımıza, Kılıçlarımıza :D 

2 saat önce, Eren Erdogan yazdı:

Mümtaz abi eline sağlık ben bayıldım valla bu kite. Yelken, kalkanlar, kürekler tek kelimeyle harika duruyor. Bunu görünce aklıma özellikle vikingler ile ilgili parçalar yapan isveçli death metal grubu  Amon amarth geldi :) ''Pursuit of Vikings'' isimli parçasından ufak bir bölüm paylaşıp tekrar ellerine sağlık diyorum abi.

Oden gemilerimize kılavuzluk et, Baltalarımıza, Mızraklarımıza, Kılıçlarımıza :D 

evet Eren'cim aynen :) 

zaten Vikings dizisine baktıktan sonra fena gaza gelmiştim :D