Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

baki temel

1/72-1/35 | Blohm Voss Sea Killer|Revell| Baki Temel

Recommended Posts

2 saat önce, Volkan AYDIN yazdı:

Modele şöyle üstünkörü baktım. Ağzımın suyunu sildikten sonra şu noktalar gözüme çarptı. Plazma topu motorun üzerine olmaz. Motor çalışırken ateşlenmesi halinde endoplazmik redikulum etkisi oluşur. Ayrıca motorun kabloları yanlış bağlanmış. kırmızı kabonun üstte olması lazımdı.

teşekkür ederim gözüm.bu endoplazmik redikulum olayını konyalı ustalarımla çözdük.kendileri anti endoplazmik redikulum and charge booster diye bir alet yapmışlar on numara beş yıldız

motor kabloları doğru üretim speklerinde öyle

24 dakika önce, ismet güralp yazdı:

Abi burun kırmızı siyahı futboldaki klasik parçalı forma gibi yap. Gövde ile arasına da damalı bayrak deseni bir şerit ile ayır. Sebastien çizsin söyliyeyim de. Ben beceremiyom.

Aşağıdaki gibi burun yap. Kırmızı siyah ama. 

Gövde renginden de siyah beyaz damalı şerit ile ayır. Aşağıdaki gibi ama siyah beyaz

Gövdeye modern tank piksel kamoları gibi iri pikselli açık mavi gri tonlarda desen yaparsın.

Tek kanata turuncu şeritler, üzerine düşürdüğü gemi kadar robotik kafatası...

abi döverken çok yüzüme çalışma nolur.😂😂😂

😂😂😂😂

şu yazdıklarımı uçağa bir tek sen uygularsın. Bi yap ta görelim Sebastianım vattırgozum

vay gülüm vay kürekle ağzına vurucam şimdi.bir svstika için iki gün geyik yaptınız iki elti bana yap dediklerine bak:wacko::angry:

Ellerine sağlık gobi van çatlak kanopi Baky yoda,voda veya vadaaa birini seç :Dyaptığın haltları pardon çalışmaları takdir edip seni kutsarım tüplerin gücü adına:Deleştiri oklarını şimdi zipleyeyim sana :ph34r: la hangi devirdesin plazma mı laldı let yap o topu bak,yoksa keserim bizim bahçeye düşerse :o arkadaki top için Volkan seni gömmüş,üstüne de torpağı kürekle atmış ben,tepinmeyeyim :Dama o ön kısımdaki iyontopu kar topu heeeeç olmamış geri tebtüğünde yay vasıtasıynan pilotunsucuğumun ağzuna burnuna girir namlunun zap kısmısı :lol:haaa bir de lazım olursa değişik çap ve ebatta muhtelif renkli kazıklarımda var bir ara geldiğinde hatırlat atölyede gösterteyim sana :lol:

4 saat önce, baki temel yazdı:

vay gülüm vay kürekle ağzına vurucam şimdi.

Vur abi vur aha da küreği ben veririm. 

612660884z.jpg

iki elti bana yap dediklerine bak

Arada ben niye laf yidim gari. Ben zıtarvars şeklinde boya dedim çıktım kenara. Orada kenarda sakin sakin oturmuş çekirdek çıtlıyodum.

23 saat önce, baki temel yazdı:

he sen ne dersen o

teşekkürler ismet

tuttum bu fikri de burnu pek çıkaramadım nasıl olacak 

sana boyama patterni olarak aşağıdaki uçağı tarif eden o...

şu yazdıklarımı uçağa bir tek sen uygularsın. Bi yap ta görelim Sebastianım vattırgozum

prikolnye-foto-s-samoletami-11.jpg

Asıl hata senin ona sorman.

Adamı en son dinleyen uçağını aşağıdaki gibi boyadı :D

Aerogallo-4.jpg

6 saat önce, Kenan Turhan yazdı:

Ellerine sağlık gobi van çatlak kanopi Baky yoda,voda veya vadaaa birini seç :Dyaptığın haltları pardon çalışmaları takdir edip seni kutsarım tüplerin gücü adına:Deleştiri oklarını şimdi zipleyeyim sana :ph34r: la hangi devirdesin plazma mı laldı let yap o topu bak,yoksa keserim bizim bahçeye düşerse :o arkadaki top için Volkan seni gömmüş,üstüne de torpağı kürekle atmış ben,tepinmeyeyim :Dama o ön kısımdaki iyontopu kar topu heeeeç olmamış geri tebtüğünde yay vasıtasıynan pilotunsucuğumun ağzuna burnuna girir namlunun zap kısmısı :lol:haaa bir de lazım olursa değişik çap ve ebatta muhtelif renkli kazıklarımda var bir ara geldiğinde hatırlat atölyede gösterteyim sana :lol:

Ula  bir sürü laf kalabalığını yazmaya heeeeeeeç mi üşenmedin ağzının suyu akmış ama sırf gıybet olsun kara çalayım diye ıkınıp sıkınıp bin dereden su getirmeye çalışıyorsun:(.Hey bre gafil o yaylardan kazuklardan bendede var dikkat ette yaydan fırlayan gazuk gözüne gelmesin;)

bay bulut bakıyorum iki dakkada sattın eltini hemen kürek benden demişsin

çitle bakalım çekirdekleri ama dikkat et apandistini azdırmasın

o ismetide ne edecem bulamadım adam bi svastika boyayamadı bana bir liste geçmişki dostlar başına öyle boya yandan oyna kare gibi olsun ama dikdörtgen gibi dursun arada güpür dantel olsun bulut gibi ağır olsun ama terazide ağır çekmesin aya gider gibi yapalım kimse çakmadan marsa gidelim.Reçine kokusu bozdu bunu zaar:o

On 21.03.2021 at 22:26, Bulut Solmaz yazdı:

Alan olsa şimdiye kadar çoktaaaan satardım. walla kimse almıyor...

Sen ne bakıyon onun tarifine. Çarkı ters takmış adam (yok o bendim... iyi referans olmadı bu..) 

üste para veren çıkar sende kalsın diye:rolleyes:gerçi kendin söyledin çarkı ters takıyon ismete çamut atıyon.Şimdi senin bisiklet ne yöne gidiyor hele bir anlatta fiziğin kanunlarını bir anlayalım:P

5 saat önce, baki temel yazdı:

üste para veren çıkar sende kalsın diye:rolleyes:gerçi kendin söyledin çarkı ters takıyon ismete çamut atıyon.Şimdi senin bisiklet ne yöne gidiyor hele bir anlatta fiziğin kanunlarını bir anlayalım:P

Sağol Abem. Gene ufaktan gömdün. 😂😂😂

Bu Mezozoik çağ adamına uyma ya. Bak ne güzel kıdemli üst general Kenan komutanımla geçinip gidiyorsunuz. 

4 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Sabit abi.... Çapon yapıştırıcıyı yeyince taş kesti :D Ama hareket etseydi yine aynı yöne giderdi... Daha zor olurdu ama yine de giderdi. 

Onda çamur gözükmüyor abi. at sende istediğin kadar... :D 

Senin gözüne dizine durmasın inşallah, dolar kuru gibi olmayasın bir çakılıp bir fırlayan e mi? 😂😂😂

şu tarlaya ekilen bir şinik kekeremekeye  dadanan boz ala boz başlı pis porsuklar kovalayasıca...😂😂😂

Boş buldun Baki Abemi de pis ve kirli emellerine alet etmekten çekinmeyennnnn, şu namköörrr, şu hinliklerle lebaleb dolu aklınla nerelere varacaksın bekliyorum. 😅😂😅😂

Eyyyy ehtiyar... şu kasa konuna güncel atayım da biraz oyalan bakim. 😂😅😂 yoksa bana sarmaktan evin yolunu bulamayacan.🤪😅😅

3 dakika önce, ismet güralp yazdı:

şu kasa konuna güncel atayım da biraz oyalan bakim. 😂😅😂 yoksa bana sarmaktan evin yolunu bulamayacan.🤪😅😅

istersen yap.... bir halta dokunmadığımdan geçen seferki gibi sayfayı zorunlu olarak güncellemem ki :D:D:D 

en fazla bir halt yapmadım yazarım :D 

Not: yaw git adamın konusunu bulandırma... adam bu sefer kürekle sana da bana da dalacak şimdi.

biraz güncelleme olsun ağır gidiyoruz emme ne edelim.

şöyle bir boyama yaptık

IMG_20210331_163842

IMG_20210331_163907

IMG_20210331_163946

IMG_20210331_164010

daha sonrada dekal kutusundan uygun olabileceklerden dekalleme yaptık 

arkadaki topu iptal ederek dikey kuyruk ilave ettim

daha sonra rutin işlemler(parlak vernik,yıkama,eskitme mat vernik aksesuarların montajı) vs.den sonra araç bitti

IMG_20210404_171725

IMG_20210404_171941

IMG_20210404_172020

IMG_20210404_172101

IMG_20210404_172124

IMG_20210404_172141

IMG_20210404_172452

IMG_20210404_172517

IMG_20210404_172529

IMG_20210404_172548

IMG_20210404_172644

IMG_20210404_172822

IMG_20210404_172832

IMG_20210404_173110

IMG_20210404_173303

IMG_20210404_173515

şimdi bir zemin yapacaz sahil kenarı tarzında 

ilk defa deneyecez deniz sahil dalgalar vs bakalım ne kadar başarabilecez

Ellerine sağlık mister şaralop altıntop :P bu tarz imalatlarda bek bi eleştiri yapma şansımız yok kesin olarak bildiğim :Dreferansın ne diyeceğim de ben zaten biliyorum senin vereceğin cevabı oturduğum yer dersin kesin B) o burun kısmındaki topa benzer tükenmez kalem ile o.5 rotring karışımı şeyi beğenmedim,senin gibi zihni sinir birine yakışmadı o yay ile simetrisi cacık şiy :P genel olarak şu da bir gerçek ki itina ile imalatını yaptığım canım,blohom vossumu,hollofoss etmişsin :D bir daha sana uçak mıçak yok otur oturduğun yerde yap komşunun saksı kumundan arakladığın dioları :Pilk defa derya deniz yapacağım diyorsun inşallah figürlerinin gözleri gibi olmaz :) takıldığın yer olursa da sorma söylemem çümkü bende bilmiyim ağam tohtur bilir :P

13 saat önce, Şerif Sadık yazdı:

Sokağa çıkma yasakları foruma yaradı diye düşünüyorum. Çok verimli bir haftasonu forumda :)

Çok güzel olmuş Baki abi. Sahil temalı bir çalışma olacağı için zemini de çok merak ediyorum aslında. 👍

teşekkürler şerif zemin olayını bende merak ediyorum:D

12 saat önce, ismet güralp yazdı:

Aha da ranza... Son gördüğüm kamo böyle değildi. Bu da güzel olmuş. Kuyruk daha iyi olmuş.

Altı az daha yıkama istermiş ama ben kafama kürek yemiyim 5 yıldız on pırpır Horgeneralim zaten şimdi makineliye şarjör takıyordur. 😂😂😂

Eyvallah gözüm kamoyu değiştirdim senin gördüğün kilim deseni gibi duruyordu:P.alt taraf yapabilirsek suyun içinde olacağı için orayla pek uğraşmadım

12 saat önce, Fatih Taş yazdı:

Ellerine sağlık abi, değişik bir şey oldu bu :) George Lucas göreydi seni kesin Star Wars'a tasarımcı alırdı :) 

eyvallah komutan.evet değişik oldu her telden her dilden oldu star vars mashinen krieger vs.

6 saat önce, Kenan Turhan yazdı:

9Ellerine sağlık mister şaralop altıntop :P bu tarz imalatlarda bek bi eleştiri yapma şansımız yok kesin olarak bildiğim :Dreferansın ne diyeceğim de ben zaten biliyorum senin vereceğin cevabı oturduğum yer dersin kesin B) o burun kısmındaki topa benzer tükenmez kalem ile o.5 rotring karışımı şeyi beğenmedim,senin gibi zihni sinir birine yakışmadı o yay ile simetrisi cacık şiy :P genel olarak şu da bir gerçek ki itina ile imalatını yaptığım canım,blohom vossumu,hollofoss etmişsin :D bir daha sana uçak mıçak yok otur oturduğun yerde yap komşunun saksı kumundan arakladığın dioları :Pilk defa derya deniz yapacağım diyorsun inşallah figürlerinin gözleri gibi olmaz :) takıldığın yer olursa da sorma söylemem çümkü bende bilmiyim ağam tohtur bilir :P

Eyvallah sayın komutanım çok muhterem zevat kenan uzunkavak altında yatar uyur oğulları bir kamyon lakırdı etmişşin ama her zaman olduğu gibi gene hiç bir şey dememişsin(bu tarz bana birini hatırlatıyor ama ismi burada söylemiyim )

Derya deniz olayına gelince bakalım ya o denizde yüzecez yada boğulacaz kısmet;)

3 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

eline koluna sağlık Baky abem. Güzel olmuş. 

Valla goy goy yapmayacağım bu sefer. Borcum olsun bir dahakine iki katı yaparım :) 

eyvallah gözüm

istediğin zaman goy goy yapabilirsin hiiiiiiiiiiiiiiiç sıkıntı yok

;)

6 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

eline koluna sağlık Baky abem. Güzel olmuş. 

Valla goy goy yapmayacağım bu sefer. Borcum olsun bir dahakine iki katı yaparım :) 

Elini korkak alıştırma :) beni dinle vur gelişine acıma ;)sen aynısını yap bak ne oluyor Baky ayrançiğnemez sana demediğini bırakacak mı :Dgerçi sen bilirisin ben yinede aranızı açmayayım (gerçi çok isterim sen sağdan,İsmet soldan bende ortadan kürek sapıynan ağzına burnuna vursaidik eyiydi ) B)