Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

baki temel

1/72-1/35 | Blohm Voss Sea Killer|Revell| Baki Temel

Recommended Posts

bu hafta sonumuzu kanatlarla geçirdik.kutsal krem tüpünden koroyucu zırh hurdalardan bir kaç zozik biraz preçin biraz panel bir kaç kapak yaptık

Huysuz çerkezköy paşası bulur takacak klup ama vız gelir tırıs gider:D

IMG_20210228_215408

IMG_20210228_215340

Şimdi sıra gövde üstündeki perçinlerde

1 saat önce, baki temel yazdı:

bu hafta sonumuzu kanatlarla geçirdik.kutsal krem tüpünden koroyucu zırh hurdalardan bir kaç zozik biraz preçin biraz panel bir kaç kapak yaptık

Huysuz çerkezköy paşası bulur takacak klup ama vız gelir tırıs gider:D

Şimdi sıra gövde üstündeki perçinlerde

Sana kulpların en güzelini takarım ben üzülme hiç mister Baky bey efenim :Pkoroyocu zırh yerine antişilöpsel varyantif zif zif yapsaydın,o yaptığın zoziklerin şintel zıplarına az daha gigazırt ekle,böyle çok avel olmuş B)krem tüpünün dışını kullandın da içindekinleri nerelere sürttün ihtiyar :ph34r: dizlerine sıvasaydın iyi gelirdi romantizmalarına :D:lol:

10 saat önce, Kenan Turhan yazdı:

Sende ne detayı aga ya aynı sıcak su torbası gibi olmuş,kanat kanat değil ki,dereye atlamaya hazırlanan kurbağanın arka bacakları gibi :D:lol:

Komutanım şimdi adamın hakkını yevmiyelim. Kurbağa  murbağa....  Senin ayrıntılar ile karşılaştırmıyoruz normal sıradan ölümlüler için de bir seviye var :) 

10 saat önce, Kenan Turhan yazdı:

Sana kulpların en güzelini takarım ben üzülme hiç mister Baky bey efenim :Pkoroyocu zırh yerine antişilöpsel varyantif zif zif yapsaydın,o yaptığın zoziklerin şintel zıplarına az daha gigazırt ekle,böyle çok avel olmuş B)krem tüpünün dışını kullandın da içindekinleri nerelere sürttün ihtiyar :ph34r: dizlerine sıvasaydın iyi gelirdi romantizmalarına :D:lol:

Aynen öyle yaptım dizlerime sürdüm.Sen nerene sürüyosun senin kullandığın krem tüplerinin içini:(

43 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Komutanım şimdi adamın hakkını yevmiyelim. Kurbağa  murbağa....  Senin ayrıntılar ile karşılaştırmıyoruz normal sıradan ölümlüler için de bir seviye var :) 

Övdünmü gömdünmü pek anlamadım ama o komutanın peşine çok takılma sonun katır tepmişten beter olur bilesin

Selamlar beyler hobidaşlar ve çok kıymetli romalılar

Gözümüz gördüğünce becerimizin yettiğince yaptık bir şeyler.Gerçi kademeli kıdemli bol kazıklı bas çavuşum :unsure:ve huysuz eltiler:angry: gene bulurlar bir sürü takacak kulp:D

Vurun ulan,
Vurun,
Ben kolay ölmem.
Ocakta küllenmiş közüm,
Karnımda sözüm var

gelelim yaptıklarımıza

kanat altlarına lazer topu kibim bir şeyler yaptık

1

kuyruk üstünede plazma topu yaptım

2

3

4

Ön tarafada bir top yaptım ama uyduracak bir isim bulamadım onada eltiler isim anası olsun:P

Sonra kokpit camlarının şablonlarını çıkarıp şeffaf kutulardan kestim ve kutsal krem tüpünden çerçeve yaptım

5

6

7

8

açık olacak kokpitin pistonlarını ve kanat altı denge tanklarını da aradan çıkardık 

biraz kestik kısaltık pimledik vs

9

10

yaptıklarımızı gövdede yerlerine takıp kontrolerini yaptık

11

12

13

15

16

17

kanatlarıda yapıştırıp gövdeyi ve diğer bileşenleride yerlerine taktık

18

19

20 21

22

23

24

25

26

Şimdilik böyle bir astar atıp kontrol yapacaz.Sonrada boya.Boyay karar vermedim daha x wings gibi portakalı renkli grili mavili mi boyasam yoksa yeşilli sarılı kamolumu boyasam kara vermedim ama alt taraf mavi yanalarda gövde gri kanat uçları portakal rengi boyamak gibi fikir ağır basıyor haydi eltiler çalıştırın saksıyı şoyle güzel bir boyama şekli bulun yormayın abiniziB)

9 saat önce, baki temel yazdı:

Ön tarafada bir top yaptım ama uyduracak bir isim bulamadım onada eltiler isim anası olsun:P

Minyon topu..😀😅😅 (iyon muydu ya.. çıkaramadım)..😀😀😅😅

Acayip yakışıklı olmuş Abem. Vallahi çok güzel. 

Kirli beyaz ana renk, Açık mavi, açık gri büyük piksel kamo, kanatlarda rütbe gibi turuncu çizgiler. Burun kısmı kırmızı siyah damalı şerit.  

Ellerine sağlık abem.... Süper ötesi akla ziyan bir çalışma olmuş. Ben şu adı geçen eltiler gibi değilim. Hep çok beğenmişimdir çalışmalarını. Dost meclislerinde kapak_164329.jpg hep övmüşümdür. Adı geçen Sayın, kademeli kıdemli bol kazıklı bas çavuşum'a karşı bile hep can siparane savunmuşumdur. Bu çıkartamadığım eltiler herhalde smet ve dohtur olaki....

10 saat önce, baki temel yazdı:

Eltiler yerine ben bir isim bulsam çok canım çekti. İsmi hımmmmm 🤔🤔 Ön Top olsun adı manidar gelirse Ön Silah ta olabilir.

51050125532_db7fed3b61_b.jpg

Buna bayıldım doğrusu. :wub:Krem tüpüne bu kadar güzel üfüren fısıldayan Bir Kadameli Kıdemli bol kazıklı Baş Çavuşum iki de sizi tanırım. Cidden kinayem varsa "dar sokakta eşşekler kovalasın" beni. çok düzgün kesilmiş. Ben kesmeye çalışsam smet kesmiş gibi olurdu...

Al bir ince iş daha. Valla kıskanıyorum. Çok pis nazarım değecek....

51049309698_7279deea6b_b.jpg

Ön Top'un (anlaştık bu isimde :D :) ) yayı biraz daha sıkı olsa görseli daha iyi olur. Bu hali dikkat çekiyor.

51050031001_8ce6810d3e_b.jpg

Çok beğendim abem ellerin dert görmeye. Aha yalanım varsa smet'in Fieseler'ini kediler yesin.

10 saat önce, baki temel yazdı:

Boyay karar vermedim daha x wings gibi portakalı renkli grili mavili mi boyasam yoksa yeşilli sarılı kamolumu boyasam kara vermedim

x-Wing tarzı yap bence daha güzel olur. yeşil sarıyı boş ver. 

Emeğinize sağlık her detayı çok temiz, bitişi çok merak ettim şimdiden. Boyama konusunda dediğiniz alternatif bence de güzel durur. Farklı bir tip ne olabilir diye bakındım şöyle bir şey de güzel durabilir belk

renkli bir şey olsun istiyorum bakacaz kısmet

11 saat önce, ismet güralp yazdı:

Minyon topu..😀😅😅 (iyon muydu ya.. çıkaramadım)..😀😀😅😅

Acayip yakışıklı olmuş Abem. Vallahi çok güzel. 

Kirli beyaz ana renk, Açık mavi, açık gri büyük piksel kamo, kanatlarda rütbe gibi turuncu çizgiler. Burun kısmı kırmızı siyah damalı şerit.  

he sen ne dersen o

teşekkürler ismet

tuttum bu fikri de burnu pek çıkaramadım nasıl olacak 

11 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Çok beğendim abem ellerin dert görmeye. Aha yalanım varsa smet'in Fieseler'ini kediler yesin.

x-Wing tarzı yap bence daha güzel olur. yeşil sarıyı boş ver. 

Buna bayıldım doğrusu. :wub:Krem tüpüne bu kadar güzel üfüren fısıldayan Bir Kadameli Kıdemli bol kazıklı Baş Çavuşum iki de sizi tanırım. Cidden kinayem varsa "dar sokakta eşşekler kovalasın" beni. çok düzgün kesilmiş. Ben kesmeye çalışsam smet kesmiş gibi olurdu...

gözüm bu ismete çok takılıyorsun dar sokaklarda ismet kovalayacak seni.kuytuda kıstırırsa da allah yardımcın olsun:rolleyes:

sarı yeşili attık çöpe

Modele şöyle üstünkörü baktım. Ağzımın suyunu sildikten sonra şu noktalar gözüme çarptı. Plazma topu motorun üzerine olmaz. Motor çalışırken ateşlenmesi halinde endoplazmik redikulum etkisi oluşur. Ayrıca motorun kabloları yanlış bağlanmış. kırmızı kabonun üstte olması lazımdı.

18 saat önce, baki temel yazdı:

he sen ne dersen o

teşekkürler ismet

tuttum bu fikri de burnu pek çıkaramadım nasıl olacak 

Abi burun kırmızı siyahı futboldaki klasik parçalı forma gibi yap. Gövde ile arasına da damalı bayrak deseni bir şerit ile ayır. Sebastien çizsin söyliyeyim de. Ben beceremiyom.

Aşağıdaki gibi burun yap. Kırmızı siyah ama. 

Gövde renginden de siyah beyaz damalı şerit ile ayır. Aşağıdaki gibi ama siyah beyaz

Gövdeye modern tank piksel kamoları gibi iri pikselli açık mavi gri tonlarda desen yaparsın.

Tek kanata turuncu şeritler, üzerine düşürdüğü gemi kadar robotik kafatası...

abi döverken çok yüzüme çalışma nolur.😂😂😂

5 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Benim temennim de o yönde 😈😈 ah onu bir kuytuda yakalarsam 👹

😂😂😂😂

şu yazdıklarımı uçağa bir tek sen uygularsın. Bi yap ta görelim Sebastianım vattırgozum