Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Sign in to follow this  
Hüseyin aydın

1/72 | f-16 MLU Belçika hava kuvvetleri| Revell | Hüseyin Aydın

Recommended Posts

Hüseyin bey ellerinize sağlık tertemiz bjr f-16 olmuş,mühimmatlardaki eskitme gayet güzel görünüyor ama uçağın kendisinde pek eskitme tercih etmemissiniz.Tabi muhtemelen etkinlik için özel boyanmış bir uçak olduğu için bu sekilde yapmışsınızdır . Bu arada bu kamuflaj gercekten göz alıcı.

4 dakika önce, Alper Aktaş yazdı:

Hüseyin bey ellerinize sağlık tertemiz bjr f-16 olmuş,mühimmatlardaki eskitme gayet güzel görünüyor ama uçağın kendisinde pek eskitme tercih etmemissiniz.Tabi muhtemelen etkinlik için özel boyanmış bir uçak olduğu için bu sekilde yapmışsınızdır . Bu arada bu kamuflaj gercekten göz alıcı.

Çok teşekkür ederim. Referans fotolarda da pasta cila yemiş gibi parlıyordu. Ben de parlasın hiç eskimesin dedim.Porsche Cayman da kaporta da problem yaşadığım için bu aralar parlak boyaya çok taktım.  Bu modelde onu da tecrübe ettim. 

9 dakika önce, Kenan Turhan yazdı:

Ellerine sağlık Hüseyin,bununda bir kaç küçük sıkıntısı var ama final güzel olmuş ;)

Teşekkür ederim Kenan abi. Özellikle bu kitte ki tespit ettiğin sıkıntıları paylaşırsan benim için faydalı olur . 

10 dakika önce, Ali Deveciler yazdı:

Ellerinize sağlık çok güzel olmuş. 

Çok teşekkür ler🙏

1 saat önce, Hüseyin aydın yazdı:

Teşekkür ederim Kenan abi. Özellikle bu kitte ki tespit ettiğin sıkıntıları paylaşırsan benim için faydalı olur . 

Pito radom ile uygun birleşmemiş ve az eğri duruyor, kanat uçlarında bulunan statik elektrik boşaltıcı çubuklar çok kalın(static dischargers),bunları diş fırçası kılından yapman mümkün,hem kalınlık olarak daha uygun birde çarpmalarda kırılmaları zor,esnek olduklarından;)

5 saat önce, Kenan Turhan yazdı:

Pito radom ile uygun birleşmemiş ve az eğri duruyor, kanat uçlarında bulunan statik elektrik boşaltıcı çubuklar çok kalın(static dischargers),bunları diş fırçası kılından yapman mümkün,hem kalınlık olarak daha uygun birde çarpmalarda kırılmaları zor,esnek olduklarından;)

Anladım Kenan abi. Eğriliği farkettim ancak düzeltirsem kırılır diye çekindim.nasıl yaparım bilemiyorum.  Diş fırçası kılı tamam . Haklısın. Çok teşekkür ederim 

24 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Eline sağlık. Güzel olmuş.

Mühimmatların bazılarındaki birleşim yeri belli oluyor ama kanat altında kalıp gözükmediğinden çok da sorun yok :)

Pitot Tüpü ve radom birleşimini Kenan komutan zaten söylemiş. Diş fırçası kılını da sayesinde bende öğrendim :) 

Teşekkür ederim ☺️