Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Sign in to follow this  
Mutlu Toker

Bırakamadım. Basılan Boyanmayı Bekleyen Figürler.

Recommended Posts

Bırakacağım deyip elimdeki bir çok ekipman ve malzemeyi sattıktan sonra bırakamadığımı farkettim. Ufaktan boya v.s. toparlıyorum, kompresör siparişimi verdim. Elimde kalan maketler ile devam eder iken bir de arada FDM 3D printer almış bulundum. Şimdilik ondan ufak ufak bir şeyler basıyorum. Bir resin printer kalitesi yok fakat, hem maliyet hem de zahmet açısından bakınca fiyat/performans olarak kötü değil gibi geliyor. Şimdiye kadar bastığım ve boyanmayı bekleyenlerden 3-5 tanesi aşağıda. Gözler çok net seçmediğinden 28 32 mm olayına girmeyeceğim sanırım, yaklaşık 1/24 1/35 gibi figürler ve daha büyük büstlerle ilerlerim gibi geliyor.

Boyamaya başladığımda paylaşımlara devam ederim. Bunlardan başka bayağı bastıklarım var.

Hepinize yeniden sevgi ve selamlar.

Riot shepherd IMG_20210215_191324

IMG_20210215_191157 IMG_20210214_153527

2 saat önce, Mutlu Toker yazdı:

bir de arada FDM 3D printer almış bulundum. Şimdilik ondan ufak ufak bir şeyler basıyorum. Bir resin printer kalitesi yok fakat, hem maliyet hem de zahmet açısından bakınca fiyat/performans olarak kötü değil gibi geliyor. Şimdiye kadar bastığım ve boyanmayı bekleyenlerden 3-5 tanesi aşağıda.

Merhabalar Mutlu bey, haddim hiç değil ama şahsi fikrim; eğer sizi mutsuz etmiyorsa, zaman ya da ekonomik açıdan sizi rahatsız etmiyorsa hobiye devam etmek iyidir.

Aslında asıl sormak istediğime gelirsek, daha önce hiç 3D printer tecrübem olmadı ama elimin altında kullanabileceğim basit bir filament tiplilerden var. paylaştığınız fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla yüzey tam olması gerektiği gibi olmuyor. mor figürde ve daredevil logosunun kenarında biraz belli ediyor kendini. bunun için çözüm var mı?

37 dakika önce, Şerif Sadık yazdı:

Merhabalar Mutlu bey, haddim hiç değil ama şahsi fikrim; eğer sizi mutsuz etmiyorsa, zaman ya da ekonomik açıdan sizi rahatsız etmiyorsa hobiye devam etmek iyidir.

Aslında asıl sormak istediğime gelirsek, daha önce hiç 3D printer tecrübem olmadı ama elimin altında kullanabileceğim basit bir filament tiplilerden var. paylaştığınız fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla yüzey tam olması gerektiği gibi olmuyor. mor figürde ve daredevil logosunun kenarında biraz belli ediyor kendini. bunun için çözüm var mı?

FDM printerda çaresi yok, büyük yaptığınız işlerde ciddi astar macun ile halledersiniz, ama pürüzsüz cam gibi yüzey istiyorum diyorsanız ne FDM ne de SLA printerlar %100 temiz çıktı vermiyor. SLA (reçine) printerlar FDM e göre çok çok daha iyiler tabi ki, onların çıktılarındaki kusurlar resin döküm ile karşılaştırıldığında göz yumulur seviyede. Ben FDM i kullanım kolaylığı ve maliyet açısından yeterli bulduğumdan bu şekilde ilerleyeceğim. Netice itibarı ile bir koltuk ya da oto yanına figür basacağım, yarışma vs. gibi niyetlerim yok. FDM de 1 birime mal olan figür SLA de 15 - 20 birime mal olabiliyor (yine de satın alma maliyetinden çok çok ucuz), tercih zaman ve mekan meselesi tamamen. Resin zahmetli, temizlik aşaması, kürleme aşaması, kimyasal ağırlıklı çalışılıyor olması v.s.

5 saat önce, Kenan Turhan yazdı:

Ben zaten hiç inanmamıştım ki bıraktığına :P kandırıkçı seni ;) sen 3D ile boyut değiştirmişsin ben ilen Baky mağara adamı kayalara odun isi ile bizon çiziyik hala :D

İşte geldim burdayım, ben bu işte çırağım.

1 saat önce, Ahmet Aslanlı yazdı:

Geçen aklıma geldi , valejo boya topluyor, geri döndü demek diye. Sevindim.  Baskı işi de eğlenceli görünüyor, kolay gelsin.

Eyvallah Ahmet sağolasın, bakalım işte bişiler yapmaya çalışıyorum :) .