Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Fatih Taş

Italeri 1/72 Ölçek 171. Filo F-4E

Recommended Posts

Takip ettiğim sitelerden olan The Modelling News'ta dün Italeri'nin 72 ölçek F-4E için 171. Korsan Filo dekalini de kutuya eklediğini yazmış. Yazıda Terminatör için dönüşüm olup olmadığına dair bir bilgi yazmamışlar. Scalemates'de de detaylı bilgi bulamadım ama yine de bu bile güzel haber :)

Fantomculara hayırlı olsun :) 

Abi ben de dün gördüm aynı kiti. Profil fotolarında bizim 2020lerde kullanılan ekstra antenler mevcut.

https://i.ibb.co/bBsgM80/italeri-f-4-korsan.jpg

Ayrıca ScaleMates'de de kit içi yeni parçalar olduğu belirtilmiş. Muhtemelen 2020 için gereken parçaları kite eklediler :)

Phantom Phorever!

Distribütör sipariş vermiş. Kit ülkemize gelecek. Kutudan F-4E/2020 için gerekli parçaların çıkacağını sanmıyorum ama gene de güzel haber. Uzun zamandır 72 ölçek piyasada yoktu. Türk Hava Kuvvetleri dekalleri çıkması da ayrı bir güzellik.

Esci kalıp f-4 phantom kiti..Daha önce 2 adet yapmışlığım var..Birisi de tezgahta.Kutunun içerisinden 5000. saat phantomumuzun dekalleri çıkıyor ala ..Ancak şöyle bir sorun var.Kitin kanat uçları slatsız..Bizim ve kutuda şeması verilmiş e modellerinin hiçbirisine uymaz.Esci bunun için slat parçası vermiş , güzel..Ama onu da ekleseniz yine bizdeki e modelinden çıkartamazsınız.Zira kutudan çıkan kanatlar hard wing olarak adlandırılan erken dönem slatsız f-4 phantom kanat ucu..Aşağıda paylaşacağım fotoğraftaki gibi..

50919931366_5cc5ed0717_z.jpg

Dolayısıyla ancak bu kitten erken dönem bir f-4e yapabilirsiniz..Bizim f-4e ler soft wing diye adlandırılan kanat uçlarına sahip.Keşke yepyeni kalıp bi f-4e çıksa , geç dönem f-4e ama :) 

Ege    6

bugün aldım kiti dekalleri beğendim normalde italeride bu kadar dekale alışık değilim dekal detayları güzel geldi o yüzden, plastik kalitesi standart italeri, kalıba gelecek olursak çapaklı bi kit o sorun değil fakat detay derinlikleri çok az fırça ile boyama yapanlar detayların çoğunu kaybedebilir o yüzden ya hiç bu kiti almasınlar ya da detayların üzerinden geçerek derinliklerini arttırsınlar boyayı ne kadar inceltip boyasanız da baya sorun yaşanması muhtemel fiyatı 195-200 lira civarlarında o kadar eder mi derseniz eğer thk dekalleri olması türk uçağı olması önemliyse eder fakat sadece elimde bir tane de f4 bulunsun derseniz yine italerinin eski bi modeli vardı bir çok yerin elinde kalmamış fakat bulunan yerlerde yanlış hatırlamıyorsam 120 lira civarlarındaydı onu alabilirler veya 210 liraya testors un 48 ölçek kiti var onu tercih edebilirler en azından 48 ölçek kalıp olarak italeri kalıbıymış sanırım