Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Hasan Şadi ÇELİK

1/72 | GOTHA GO - 229 V7 | PM MODEL ( what if) | Hasan Sadi Çelik

Recommended Posts

10 saat önce, Muhteşem Fırtına Özçınar yazdı:

Elinize sağlık boyama bence güzel ve ilgi çekici oldu :)

teşekkür ederim. Bazı problemler yaşayınca bide revell boyayı AB ile atmaya çalıştım bu sefer tutturamadım. boyası kalın oldu. o yüzden pek güzel görünmedi gözüme.

22 dakika önce, Fatih Taş yazdı:

Ellerine sağlık :) Boya sanki biraz kalın düşmüş ama fikir olarak çok başarılı. Bu uçağa yarış versiyonunun bu kadar yakışacağını tahmin etmezdim :) 

Teşekkür ederim. dediğiniz gibi bu sefer ayarlayamadım. revell ayarını bir kaç kez sildim tekrar boyadım. ilk başta astar üstünde parlak gri atmıştım. o boyanın tutunmasını engelledi. biraz direk astar üstüne uygulasaydım. daha göze hoş gelecekti. tahminim.

Eline sağlık. Turuncunun tonu çok yakışmış. Gayet güzel fikir.

Ama uygulamada sıkıntılar var maalesef. Kalın boyayı zaten söylemişsin.

birleşim yerlerinde sıkıntı var.

Okla gösterilen yer çökmüş.  Mavi çizgi ile gösterdiğim alanda ise hücum tarafındaki kanadın birleşim yeri (üst alt kanat) belli oluyor. Kanat ucundaki Bej alanın Maskelemesi bazı yerlerde az da olsa zayıf kalmış. Mesela gövde/motor bölümündeki bitiş yeri ve o bölümün üstü.

9ahWhO.jpg

Ön hava girişi ise kötü olmuş Metalik alanın başlangıç bitiş yeri dağılmış. O bölgeleri veya ile ayırdığım yerdeki gibi gövde rengi yapsaydın çok daha iyi olurmuş. Motor kısmı metalik renk de kalır gövde yine ana renk.

90JS2G.jpg

Egzoz çıkışlarına bir iz/is ve yapılması güzel olurmuş. Sonuçta motorun tüm gücü direkt o bölüme çıkıyor. Yarış modeli de olsa orada bir iz güzel olurmuş.

USNH64.jpg

Hiç pin wash yok. 

Eline sağlık. Bir kaç ufak eleştiri yaptım ama bu modelin yine de güzel olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Sadece daha güzel de olabilirdi :)

44 dakika önce, Alper Aktaş yazdı:

Ellerinize sağlık fikir gercekten özgün olmuş. Acaba biraz pin wash uygulansa daha mı iyi olurmuş dedim sadece

Teşekkür ederim. boyayı tutturamayınca. biraz kalın oldu. o yüzden detayları kayboldu görünen kadarını yapmaya çalıştım. kötü göründü gözüme tamamen sildim.

1 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Eline sağlık. Turuncunun tonu çok yakışmış. Gayet güzel fikir.

Ama uygulamada sıkıntılar var maalesef. Kalın boyayı zaten söylemişsin.

birleşim yerlerinde sıkıntı var.

Okla gösterilen yer çökmüş.  Mavi çizgi ile gösterdiğim alanda ise hücum tarafındaki kanadın birleşim yeri (üst alt kanat) belli oluyor. Kanat ucundaki Bej alanın Maskelemesi bazı yerlerde az da olsa zayıf kalmış. Mesela gövde/motor bölümündeki bitiş yeri ve o bölümün üstü.

9ahWhO.jpg

Ön hava girişi ise kötü olmuş Metalik alanın başlangıç bitiş yeri dağılmış. O bölgeleri veya ile ayırdığım yerdeki gibi gövde rengi yapsaydın çok daha iyi olurmuş. Motor kısmı metalik renk de kalır gövde yine ana renk.

90JS2G.jpg

Egzoz çıkışlarına bir iz/is ve yapılması güzel olurmuş. Sonuçta motorun tüm gücü direkt o bölüme çıkıyor. Yarış modeli de olsa orada bir iz güzel olurmuş.

USNH64.jpg

Hiç pin wash yok. 

Eline sağlık. Bir kaç ufak eleştiri yaptım ama bu modelin yine de güzel olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Sadece daha güzel de olabilirdi :)

yorumlar için teşekkür ederim. dediğin problemler aslında genelde maskeleme yapamadığımdan meydana geldi birleşim yerlerindeki hatalar gözümden kaçmış. dikkatimi çekmedi. düzeltirdim. egzos kısmına is izi yapmaya çalıştım pek beğenmedim. sildim. yada yapamadığımdan güzel durmadı. boya kalın olunca pin wash yapamadım. motor uç kısımların metalik rengini aslında bırakacaktım yeşil olarak. ama minibüs'ün rengi referans aldığım için motor uçlarını aynaların renginde olsun dedim.