Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Levent Burak Kara

1/48|F-18C Hornet |Hasegawa | Levent Burak Kara

Recommended Posts

Cok sagolun! Ucak gemisine kancayi takmış, tam durma anini yapmak istiyorum. O nedenle geminin pistini yapmam gerekiyor, baya bir is var önümde. Bi de GBU-31 edinmeye calisiyorum bakalım bulabilecek miyim. Tamiya'nin F-14D kitinde veriliyor. ARC ve FB'a yazdım umarım bulurum yakin zamanda.  Lastikler konusunda haklisiniz, sanki boyanıp parlatilmis gibi gorunuyor. Aim-9x de biraz yavan kalmış. Biraz daha oynamam gerekecek bu detaylarla. 

cP0HZNv.jpg

nqpXwuT.jpg

0hrU6TG.jpg

ozFZvID.jpg

5Nd27fe.jpg

Zpvqlwn.jpg

WvO0Kf8.jpg

En son, kabloyu destekleyen çubukların göze fazla battigina karar verip "undo" ladim, ve kabloyu direkt kancaya sabitledim. Pozladigim an ucagin inişin sonunda tam itibariyla durma ani. Yani kablo oldukça uzun çekilmiş ve gergin sekilde. Onu kesitlemeye calistim ve flight deckte bu sekilde duracak:

nymH6q5.jpg

Cok teşekkür ediyorum. Nihayet bitirebildim. Planlama, dekaller, AM parcalar derken 3-4 senelik mazisi olan bir yapım oldu benim icin. Cocuklugumda odamda asili duran Ucanturk posterlerinin bir tanesi kol ucusunda iki Stingers F/A-18A resmiydi. O zamanlarda bir de su kiti edinip fırçayla boyamistim:

F0SCrfw.jpg

Bu yapımın biraz nostaljik yani o nedenle. 

ykFtPdx.jpg

Wpfej38.jpg

iDwO92G.jpg

0l70RYT.jpg

WwDeHld.jpg

jtNoaYH.jpg

hjWd0U3.jpg