Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Sign in to follow this  
Ferhat Karadeniz

1/24 | Mercedes Amg GT | Revell | Ferhat KARADENİZ

Recommended Posts

Merhabalar;

Revell firmasının 1/24 ölçekli 2016 çıkışlı yeni kalıp Mercedes Amg Gt (07028) modelini yapmaya başladım. Kit genel olarak sıkıntısız ufak tefek zımparalama hariç hiçbir zorluk yaşamadım.

İç kısmını Tamiya German Grey (XF-63) ile boyadım kaportayı Duxone oto boyası (6376 Hell Green) ile 3 kat olarak boyadım, vernikte ise Mr Color GX 112 kullandım ve gayet memnun kaldım sadece sivil araçlarda değil genel kullanım olarak Mr Hobby vernikleri tavsiye ederim.

Sonuç olarak sivil model yapımında çok tecrübem olmamasına rağmen kit gayet güzel ve yapımı kolaydı.

gh0Ez8.jpg

zdgbDK.jpg

xJJP4N.jpg

4aXcjC.jpg

iJu4DW.jpg

ttOGpH.jpg

rzEcG6.jpg

TW0Ylj.jpg

Q8Bpbt.jpg

gX2NPC.jpg

VKemH7.jpg

sqRypR.jpg

Çok güzel olmuş, elinize sağlık, tertemiz bir model olmuş...

Benim sadece iki eleştirim olacak ki bunlar da sizin yapım tekniğinize değil:

revell'in genel olarak kalıplarından sanırım modellerinde et kalınlığı fazla gibi duruyor, ön kaportayı falan zırhlı araç kaportası gibi kalın yapmışlar:)

ikinci konu da metalik renk ile ilgili. Metalik renklerde boya içerisindeki metal parçaların daha küçüğünü yapan bir firma ya da marka var mıdır acaba? Aracın rengi harika görünüyor ancak ölçek etkisi nedeniyle boyanın içerisindeki metal partiküller olması gerekenden çok daha büyük duruyor. Bu sorunun bir çözümü yok sanırım...

Belirttiğim gibi çok güzel bir model ve eleştirilerim de revelle ve boya şirketlerine idi:)

1 saat önce, salih tural yazdı:

Çok güzel olmuş, elinize sağlık, tertemiz bir model olmuş...

Benim sadece iki eleştirim olacak ki bunlar da sizin yapım tekniğinize değil:

revell'in genel olarak kalıplarından sanırım modellerinde et kalınlığı fazla gibi duruyor, ön kaportayı falan zırhlı araç kaportası gibi kalın yapmışlar:)

ikinci konu da metalik renk ile ilgili. Metalik renklerde boya içerisindeki metal parçaların daha küçüğünü yapan bir firma ya da marka var mıdır acaba? Aracın rengi harika görünüyor ancak ölçek etkisi nedeniyle boyanın içerisindeki metal partiküller olması gerekenden çok daha büyük duruyor. Bu sorunun bir çözümü yok sanırım...

Belirttiğim gibi çok güzel bir model ve eleştirilerim de revelle ve boya şirketlerine idi:)

Salih hocam teşekkürederim elbetteki tekniği ve yapımıda eleştirezki biryerlere varalım. Sadece revell dğil çoğu markada aynı aslında et kalınlıkları sanırım kalıplamadan dolayı bilemedim.

Boya konusunda haklısın çünkü bu bire bir oto boyası yani gerçek ölçekler için boya karma konusunda beceriksizim bu nolu boyada malesef hobi makretlerde yada markadarda yok olan vardır ama ulaşması zor sivil modelcilikte çok tecrübem yok o nedenle beğenmene sevindim tekrar teşekkürederim.

Bir saat önce, Alp Eray Tugcular yazdı:

abi eline sağlık çok güzel görünüyor. O vernikler ülkemizde yok ya. Spray olanları var. Onlarda çok pahalı. Ben o paraya 2k bir litre vernik alıyorum

Sağolasın dostum. Bu verniği ya jadardan yada aircrafttan almıştım galiba hatırlamıyorum Oto boyası ve verniği çok güzel ama hakkatten çok iğrenç kokuyor güzel bir havalandır kesinlikle şart ben odaya 2 gün giremedim.Sprey atmak evet daha mantıklı o konuda ama spreyede alışmak lazım..