Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Sign in to follow this  
Nejdet Arikoglu

1/144| RMS-108 Marasai Unicorn Ver. (Customized) "Desert Star's Last Stand"|BanDai Models | Nejdet Arikoğlu

Recommended Posts

2020 yılının son modeli ve ilk diorama girişimim dolayısıyla modeli yere bağlarken hatalarım oldu notlarımı aldım, geri dönüşüm muhteşem olacak

30caa6e93b894161b49af47621e01b11

2575b71608f24bb58bdc0448daf82bdf

dcd7b9c4b12e4173b16f9d2c00af7e58

ae1e70eb8ff44a768d40c3dbb8230c84

252a322353bc40e8bae40c0ca9741165

653a396324e54baba3af2b4e97430268

b5ae8b3d631343c4b2db8b378ea1130b

d1ba4179b07d42b881631d2e2e5f4e1e

Resimlerin devamını websitemde bulabilirsiniz

https://nejdetarikoglu.com/finished-models

:) 

Detaylar inanılmaz. Dioya genel olarak bakınca model aynı tonlardaki zemin üzerinde biraz kaybolmuş gibi. Bu enstantaneyi gerçekleşmiş düşünürsek eğer savaş esnasında iyi kamufle olmuş bir savaş aletiyle karşı karşıyayızdemektir. Ama ben zemin modeli ön plana çıkarsın isterdim. 

1 hour ago, Kürşat Kaan Kerimoğlu said:

Detaylar inanılmaz. Dioya genel olarak bakınca model aynı tonlardaki zemin üzerinde biraz kaybolmuş gibi. Bu enstantaneyi gerçekleşmiş düşünürsek eğer savaş esnasında iyi kamufle olmuş bir savaş aletiyle karşı karşıyayızdemektir. Ama ben zemin modeli ön plana çıkarsın isterdim. 

açıkçası ben de bitince çok hoşnut olmadım sonuçtan. toz, toprak, hasar, son nefes gibi bir canlandırma istedim ama toz toprak maketin üstünde abartı kullanmış olduğumu sonradan farkettim.

bir sonrakinde çölden ziyade daha renkli canlı bir diorama düşünüyorum. kontrasların daha çok olduğu birşey yapmak istiyorum. öğrenecem öğrenecem de kendimi uğraştırıyorum :) 

OOO güzel olmuş. Gundam'ı bende severim ama sivil araç gibi cancan renkli olunca bana çok çekici gelmiyor. Savaş aleti bunlar. Bu alıştığımız askeri pastel renkleri görünce çok beğendim. Kürşat'a katılıyorum. Zemin biraz boğmuş. Halen bir kaç ufak tefek (aşırıya kaçmadan) yeşillik eklenebilir (maydanoz, tere ekle der gibi oldu :D)

elinize sağlık zeminle oynama imkanınız var biraz kuru çalı kayaları farklı ton ve renklerde tekrar elden geçirmek bir kaç yeşillik bir iki tane renkli kırk parçalanmış zırh parçası gibi şeyler kontrastı artıracaktır.

10 hours ago, Hakan Güney said:

Elinize sağlık...

7 hours ago, Serdar Barışkan said:

Elinize sağlık. ^_^

Çok teşekkürler bundan sonra inşallah gundam modellerim 2 aşamalı olacak model ve diorama. Çok heyecanlıyım

16 minutes ago, Bulut Solmaz said:

OOO güzel olmuş. Gundam'ı bende severim ama sivil araç gibi cancan renkli olunca bana çok çekici gelmiyor. Savaş aleti bunlar. Bu alıştığımız askeri pastel renkleri görünce çok beğendim. Kürşat'a katılıyorum. Zemin biraz boğmuş. Halen bir kaç ufak tefek (aşırıya kaçmadan) yeşillik eklenebilir (maydanoz, tere ekle der gibi oldu :D)

aynen bende katılıyorum ve her baktığımda ilk acaba koysam iyi olur mu dediğim şey kuru ağaç dalı çok küçük çalı gibi şeyler. ama ölçek 1/144 olunca koyacağım sey aslında çok büyük olurmuş gibi hissettim. hala bence bir dal kuru ağaç ekleyesim var. bir sonraki diorama girişimim daha ormanlık bir alanda olacak umarım çalı çırpı metodolojimi orada geliştireceğim (metod oyuncusu gibi sahne alıyoruz ya sanki:) ) sivil araç gibi parlak renkleri bende çok sevmiyorum, AFV aracı sokak yarışçısı gibi boyamaya benziyor. gundamların kendi renkleri hoşuma gidiyor ama matlaşıp hasar alınca animenin gerçeğiymiş gibi oluyor o çok hoşuma gidiyor. burada MRAP cougar gibi boyamak istedim fena olmadı. asıl olay ayağın içindeki piston olayında. çok belli olmadı ama o piston her yöne hareket edebilen eklemli bir piston ilerleyen dioramalarda bunu daha sık kullanacağım :) 

22 minutes ago, Alper Aktaş said:

Elinize sağlık ,özellikle arkadaşın aldığı darbeler hasarlar çok güzel görünüyor

darbelemede katmanlı zırh etkisi göstermek istedim bacaklarda geniş deliklerin arkasında sanki sıralı dizilmiş zırh plakaları varmış gibi alttan uçlarını göstermek istedim gerçekçiliği artar umuduyla. deliğe iki ucu soyulmuş kablo koymak bana çok boş beleş geldi. iticilerin bir makine aksamı varmış gibi altında çalışır bir mekanizma varmış gibi göstermek istedim, hasar alınca bunlar açılsın, vursun patlasın çalsın oynasın istedim :) 

3 hours ago, baki temel said:

elinize sağlık zeminle oynama imkanınız var biraz kuru çalı kayaları farklı ton ve renklerde tekrar elden geçirmek bir kaç yeşillik bir iki tane renkli kırk parçalanmış zırh parçası gibi şeyler kontrastı artıracaktır.

zırh parçaları fikrini uygulayacağım. aslında ilk başta ugulayacaktım onun için hususi kesip kırptığım parçaları ayırmıştım. onları boyayıp karartıp hasarlayıp dağıtacağım :)