Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Kenan Turhan

1/48 | F-4E 2020 "TERMINATOR" | HOBBYTIME | Kenan Turhan

Recommended Posts

Bir saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Asıl hoca dediğin öyle olur. O ders anlatmaz, birileri onun yaptıklarından ders alır... ;)

Verme şu ara gazını işte Bulut hocam ya :lol: bak aşağıda bir yerlerde birilerisi orta yerinden çaaaart diye çıtlıy :lol:

58 dakika önce, baki temel yazdı:

Mister kenan bakıyorum popüleritemi kullanarak ve hatta çeşitli imalarla hakımda atıp tutarak beğeni kasıyorsun:excl:.Suskunluğumuz asaletimizdendir.;).Yeminimi bozdurma uleeeeeeeen:ph34r:

Popüleritenin suyuna ekmek banayım :lol: keçisiz köyün çelebisi :P sus da elin iş yapsın az bana laf ebeliğini yapacağına maket yap maket soğan cücüğü seni ;)

48 dakika önce, Can SARICAN yazdı:

Komutanım anladığım kadarıyla "Kusursuz Fırtına" yaklaşıyor. Demem o ki; yaptıkların yapacaklarının teminatıdır. Ellerin dert görmesin...:)

Can ağam sağ ol var,yok öyle bir şey hepsi dedikodu abi,bir bardak suda fırtına kopartmak bizim kisi o kaaaa :lol:B)

Arka yatay kanat bağlantısı oldukça zayıf,ilerde yapıştırmadan durma imkanı yok ve bir hayli sorun çıkarma potansiyeli yüksek.Bu sorun 2,50 mm çap kalınlığında plastik boru ilavesi ile çözdü.Kanat bağlantısının daha kuvvetli ve sorunsuz olması içinde gövde içine bir parça ilave edildi.

74

75

76

77

78

79

80

1 saat önce, Kenan Turhan yazdı:

Popüleritenin suyuna ekmek banayım :lol: keçisiz köyün çelebisi :P sus da elin iş yapsın az bana laf ebeliğini yapacağına maket yap maket soğan cücüğü sen

Uuuuuuuuu edepsizlik diz boyu senin gibi akşama kadar evde kaseyi:rolleyes: büyütmüyoruz çakma cem yılmaz .Çalışıyoruz herhalde.

Üstadım ellerine sağlık :wub::wub::wub:

Yine üstüne koyarak ve yine muhteşem bir sabır ve işçilik ile bomba gibi bir proje oluyor.  Kokpitteki kollara ve özellikle  stabilizatörlerdeki perçin detaylarına ayrıca bayıldım. Perçin için hangi aleti kullanıyorsun merak ettim.

Bu arada senin fotoları görünce benim Su-25 fotoları flicker'dan dışarı çıkmak istemedi:lol::D

1 saat önce, Fatih Taş yazdı:

Üstadım ellerine sağlık :wub::wub::wub:

Yine üstüne koyarak ve yine muhteşem bir sabır ve işçilik ile bomba gibi bir proje oluyor.  Kokpitteki kollara ve özellikle  stabilizatörlerdeki perçin detaylarına ayrıca bayıldım. Perçin için hangi aleti kullanıyorsun merak ettim.

Bu arada senin fotoları görünce benim Su-25 fotoları flicker'dan dışarı çıkmak istemedi:lol::D

fatih komutan gaz verme şuna ya sonra ben uğraşıyorum buralarda kırk köyün ağası gibi kasım kasım kasılıyor sonra:D

3 saat önce, Fatih Taş yazdı:

Üstadım ellerine sağlık :wub::wub::wub:Yine üstüne koyarak ve yine muhteşem bir sabır ve işçilik ile bomba gibi bir proje oluyor.  Kokpitteki kollara ve özellikle  stabilizatörlerdeki perçin detaylarına ayrıca bayıldım. Perçin için hangi aleti kullanıyorsun merak ettim.

Fatih hocam çok sağ ol,elimizin döndüğü kadar ve ref.lere baka baka az yanlışlı bir şeyler yapıyoruz,kendi küçük çapımızda :)senin SU ya baktım yerinde duruyor yok bi sıkıntı :lol:

Kullandığım perçin şeysileri bunlar,bazı yerlerde DYMO bant,asetat kalemi,elektrik  ve maskeleme bandı kullanmışlığım da var :)

20210115_121259

Detaylar nefis olmuş. Ilgiyle takipteyim. Eğer yapistirmadiysaniz burun ve gövde sag-sol parcalarini birlestirirken sag burunla sag gövde, sol burunla sol gövde, ve en sonunda iyi yariyi birleştirin derim. Aksi takdirde gövde burun birleşimde seviye farki oluşabiliyor. 

Enjektor iğnesini neyle kesiyorsunuz? Keserken crossectiondaki bükülmeyi nasıl engelliyorsunuz?

27 dakika önce, Levent Burak Kara yazdı:

Detaylar nefis olmuş. Ilgiyle takipteyim. Eğer yapistirmadiysaniz burun ve gövde sag-sol parcalarini birlestirirken sag burunla sag gövde, sol burunla sol gövde, ve en sonunda iyi yariyi birleştirin derim. Aksi takdirde gövde burun birleşimde seviye farki oluşabiliyor. 

Enjektor iğnesini neyle kesiyorsunuz? Keserken crossectiondaki bükülmeyi nasıl engelliyorsunuz?

Levent hocam çok sağ olun,imalat için referans aldığım sizin yıllar önce yaptığınız F4 ler de var:) henüz gövde birleşimi yapmadım,sizin söylediğiniz yolla yapıştırırım gövdeyi.

Enjektör iğnelerini dramel ile kesip iç kısımda oluşan çapakları,sivri uçlu maket bıçağı ile çevirerek törpülüyorum,dış kısmı ise önce 800 ardından 1500 zımpara ile temizliyorum.Özellikle egzozlardaki iri bağlantı perçinlerini yaptım bu enjektör iğnesi ile. 

Panel ve perçin detaylarını elimden geldiği kadar gerçek uçağın referanslarına sadık kalarak yapmaya çalıştım.Elbetteki bazı sorunlu ve olması gerektiği halde olmayan perçin ve detay vardır,kesin bire bir olmamakla, beraber en makul bu kadar oluyor diyebilirim.Kitin kalıplanırken verilmiş bazı panel hatları gerçek uçakta yok,olmaması gerekenleri iptal edilip, verilmemiş olanlar da yeniden yapıldı.Yapmaya niyeti olanlara bir yol göstermesi açısından mümkün olduğu kadar her yüzeye ait detaylı resimleri paylaştım,ben kendimi yaktım (bileğim felç oldu) başkaları da yakmasın :lol:;)

81

82

83

84

85

86

87

88

89

57 dakika önce, Cem Doğut yazdı:

Şiir gibi, ağzım açık kaldı. Acaba Phantom bu kadar perçini olduğunu biliyor muydu :D

Kuyruk için bir referans ekliyorum. Belki biraz daha detay katarsınız.

Çok sağ ol Cem hocam :) detayına girmeden ben de bu kadar perçini olduğunu bilmiyordum :lol: referans aldığım elimdeki planlarında aslında daha çoğu var :P kuyruğa ekleme yapılacak derhal,şu anda radom ile çebelleşiyorum bir iki yakın çekim foto yüklersen memnun olurum ;)