Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Kenan Turhan

1/48 | F-4E 2020 "TERMINATOR" | HOBBYTIME | Kenan Turhan

Recommended Posts

14 saat önce, Osman Yener yazdı:

Detay çalışmalarınız ve ortaya çıkan sonuç çok güzel, bayıldım. Bu başlığı bitince yapım referansı olarak bilgisayara indireyim.:D Devamı için şimdiden kolay gelsin.

Çok sağ olun Osman bey :) yapacak olanlara az da olsa katsı olacaksa ne mutlu bana :D

13 saat önce, Mutlu Toker yazdı:

Deli manyak başlamış yine. Kolay gele komtanım.

Sen daha dur bu neki,daha yeni başladım kardaş :lol:çok sağ ol seni de sahnelerde görmek isterdik ;)

12 saat önce, Eren Bilir yazdı:

Gerçekten inanılmaz detaylar. Kolay gelsin

Çok sağ olunuz :lol:

1 saat önce, Eren Erdogan yazdı:

Keşke daha çok fotoğraf olsa da bakabilsek :D Vallahi benim açımdan çok keyifli bir seyir oluyor komutanım. Fırlatıcı sandalyelere daha sıra gelmedi sanırım. Bugün hangi detaylandırma aşamalarını göreceğiz acaba.

Eren resim çok,yaptıkça paylaşıyorum gizlemeden,saklamadan :lol: koltuklar beklemede,onlarında hakkından geleceğim yavaş yavaş ;)bu gün sırada ön iniş takım yuvası,sağ ve sol motor hava girişi var planda B)

Sevgili detayların efendisi, krem tüpüne üfleyen yüce insan,aylak bakkal ..........nı tartar,boşta kalan çavuşlar döner ......nı avuçlar atasözlerinin vücüt bulmuş hali:P.Ellerine gözlerine emeklerine sağlık.

Yukarıdaki girişten anlaşılacağa üzere vakit bol olunca birde allah vergisi yetenek olunca birde kademeli kıdemli emekli baş çavuş olunca bunlardan azı beklenemez zaten;).,Her uaçak modelcisi bir gün f4 yapar dediğimde ülen ben yapmam diyordun ama yaptın işte soğan erkeği :P.Emme güzel yapıyorsun hakkını teslim edeyim bari.Çamuru boyaya geçince atarım artık o hakkım baki.

.Ha unutmadan mark zuckerberg de mesaj atmış fazla bokunu çıkarmasın modelin face de rezil ederim onu diye.

Sağlıcakla kal whatsapta kal. mark abi seni takipte:(

14 dakika önce, Kenan Turhan yazdı:

Eren resim çok,yaptıkça paylaşıyorum gizlemeden,saklamadan :lol: koltuklar beklemede,onlarında hakkından geleceğim yavaş yavaş ;)bu gün sırada ön iniş takım yuvası,sağ ve sol motor hava girişi var planda B)

Hade leeeeeeeeeen yaptıkça paylaşacakmış zeten yaptın bitti bizi yeme bari :P

21 dakika önce, baki temel yazdı:

Sevgili detayların efendisi, krem tüpüne üfleyen yüce insan,aylak bakkal ..........nı tartar,boşta kalan çavuşlar döner ......nı avuçlar atasözlerinin vücüt bulmuş hali:P.Ellerine gözlerine emeklerine sağlık.

Yukarıdaki girişten anlaşılacağa üzere vakit bol olunca birde allah vergisi yetenek olunca birde kademeli kıdemli emekli baş çavuş olunca bunlardan azı beklenemez zaten;).,Her uaçak modelcisi bir gün f4 yapar dediğimde ülen ben yapmam diyordun ama yaptın işte soğan erkeği :P.Emme güzel yapıyorsun hakkını teslim edeyim bari.Çamuru boyaya geçince atarım artık o hakkım baki.

.Ha unutmadan mark zuckerberg de mesaj atmış fazla bokunu çıkarmasın modelin face de rezil ederim onu diye.

Sağlıcakla kal whatsapta kal. mark abi seni takipte:(

Değerli Orta Asya steplerinde kuzu otlatıp,cirit oynayıp ,kımız emükleyen dedem korkut çakması Ulambaturlu Baky dut pekmezi  beyim,üşenmeden hiciv bir o kadar riv riv dolu dikili taş yazıtın için sana sağ ol :lol: bu insan acaba ne zaman su yüzüne çıkacak deyyu merak ederidim :lol: merakım geçti,içime su serpildi netekim yaşıyorsun ve oksijen tüketiyorsun hala,az çek içine bize de kalsın hava diyeceğim ama nafile bir oturuşta, 50 lt.lik tankı somurup kenara koyan adam :D bana laf cambazlığı yapacağına kır dizini yap corsairini,tembel herif :lol: ben emekli oldum çekildim kenara,sen de oldun emekli ama hala gidiyorsun çıktığın fabrikaya,tütün sarmaya :lol: ha bi de mark züküberkten bahsetmişsin ya,benim bu fantorumun pitosunu yesin aç karnına,dünyayı yedi doymadı hırt herif :P

18 dakika önce, baki temel yazdı:

Hade leeeeeeeeeen yaptıkça paylaşacakmış zeten yaptın bitti bizi yeme bari :P

Vallah billah bitmedi yeminle,diğerleri gibi değil bu çalışma,daha çerçevesinden kesmediğim zibilyon parça var :lol:

Kitin sağ sol motor hava girişleri,iç kısmı kapalı kalıplanmış.Eğer hava girişleri açık yapılacaksa,önden bakıldığında uygun olmayan bir görüntü ile karşılaşılmakta.Bu sorun girişlere birer kapak yapılarak çözülebilir.Ben açık yapmayı seçtiğim için,kendi imalatım olan reçine hava giriş parçalarını kullanacağım.Bu parçaların yerlerine oturabilmesi için gövdede biraz kesim yapmak gerekli.Motor fan başları X-11 e, giriş kanalları ise X-2 ye boyandı.Ön cepheden bakınca sağ ve sol girişlerdeki pito tüpleri ise enjektör iğnesinden yapıldı.

60

61

62

63

64

65

66

67

68

69

70

71

72

12 dakika önce, Enes ÇALDIR yazdı:

İniş takımı içindeki kablo detaylarına bayıldım.

Genel olarak kullandığınız lehim telleri kalınlıkları nelerdir? Ben de temin edeyim bi köşede dursun isterim.

Enes genel olarak yumuşak bir çok çeşit bakır telin yanında,daha yumuşak ve çalışması bir o kadar kolay farklı kalınlıkta lehim tellerini bin yıl önce mister pak maya Baky abimize İstanbul'a gelip gitti ve bildiği için aldırmıştım :lol: çapları ise 0.35 mm,0.50 mm, 0.75 mm üç farklı kalınlıkta 1.00 mm ve üzeri kalınlıktakiler her yerde var,bu inceleri bulmak zor :)

4 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Harikalar Komutanım. Sen bunların kalıbını çıkartıp Hobby Time F4 kitinin After Market ürünleri diye satarsın valla :) 

Vallah kendime kadan yapıyom,agğam :lol: ticariy neyim değil,satıcı değil kullanıcıyık Baky tek dal ile :lol: 

31 dakika önce, Kenan Turhan yazdı:

Enes genel olarak yumuşak bir çok çeşit bakır telin yanında,daha yumuşak ve çalışması bir o kadar kolay farklı kalınlıkta lehim tellerini bin yıl önce mister pak maya Baky abimize İstanbul'a gelip gitti ve bildiği için aldırmıştım :lol: çapları ise 0.35 mm,0.50 mm, 0.75 mm üç farklı kalınlıkta 1.00 mm ve üzeri kalınlıktakiler her yerde var,bu inceleri bulmak zor :)

Çok sağol abi :) şimdi baktım internette bulunuyor gibi. Ben de 0.3 ile 1mm arası bakır telleri temin etmiştim epey bi zaman önce. Ama lehim teli yapı itibarı ile çok daha yumuşak olduğu için daha kolay konumlandırılabiliyor. Konusu açılmışken alalım kenarda dursun dedim :D

15 dakika önce, Eren Erdogan yazdı:

Komutanım harika gidiyor hava alıkları çok gerçekçi olmuş.  Ben bakır teller ile çalışamıyorum kıvırması kesmesi zor oluyor. Bazı bölgelerde bakır tel kullanıyorsunuz bazı yerlerde lehim teli bunun bir sebebi var mıdır ? 

Eren bariz bir sebebi yok,sadece kullanım kolaylığı açısından,sonuçta boyanıyorlar,alttaki metalin ne cins olduğu kayboluyor :)

47 dakika önce, Ferhat Karadeniz yazdı:

Adam efsane ya.. Ellerine sağlık abi sen üj bej bakiye bakma şopar kıskanıyor seni :D

Ferhatcığım kardeşim çok sağ ol.Belediye de ilgilenmiyor ben bakmazsam ölür gider yazık :lol: ara sıra iki reçine döküp sevindiriyorum tok evin aç kedisini :P;)

11 saat önce, Şerif Sadık yazdı:

adım adım jet montajı nasıl olur, nasıl detaylandırılır dersi gibi. hevesle takip ediyoruz :)

Yok canım o kadar da değil :Pders değil de,gittiğim yol ve yordamları paylaşma diyelim biz  ;)

10 dakika önce, Aydın Kaynak yazdı:

Gözlerim kanadı USTA bu nasıl detaydır , öperim ellerinden ....

Çok fena şeyler olacak kavşaktaki ışıklarda Aydıcığım :lol:B) göz tahrişi ve kaşıntısı için bakymisin Fort var sabah akşam sürüyorsun bir şeyin kalmıyor :lol: