Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Kenan Turhan

1/48 | F-4E 2020 "TERMINATOR" | HOBBYTIME | Kenan Turhan

Recommended Posts

Yılların eskitemediği bir efsaneye yakışır saygı ve itina ile bu kite başladım :) imalat aşamalarını neyi nasıl ve neden yaptığımı dilimizin döndüğü kadar yazmaya çalışacağım.Mümkün mertebe imalatı yaparken referanslara sadık kalmaya çalışacağım,olası bir iki göremediğim yer olursa da af ola ;) o kadarı kadı kızının görümcesinin eltisinde de vardır sanırım:lol:

Kokpit ile işe başlandı.Kokpit havuzu yan konsollardaki düğme yerleri delindi içlerine uygun kalınlıkta teller yapıştırıldı, kontrol levyelerine bir iki düğme ilave edildi, ön ve arka paneldeki olmayan gaz kolları krem tüpü ve plastik levha çubuklarla yapıldı, ön ve arka  boş beleş verilmiş koltuk arkalarına ref.lere göre plastik levha tel v.b. ile detay yapıldı siyaha boyanıp gri ile kuru fırça tekniği kullanılarak bitirildi, sağ ve sol gövde içindeki kıytırık detaylar silindi eldeki malzemeler ile detaylandırıldı. Kit içinden çıkan PE ler bir miktar tadilat gerektiriyor,gri verilmiş olan panel altları,siyaha çevrildi,arka kısımdaki MFD.kesilerek arkasına krem tüpü takviyesi ile ortadaki ile aynı hizaya getirildi,glare alt tabanı olarak verilen Pe parça uygun olmadığı için,plastik levhadan yenisi yapıldı.Arka göstergelerin bulunduğu kısma birleştirme sonrası kablolama yapılacak. Kuru montaj yapıldı ve yapışacağı zamana kadar kaldırıldı.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

11 dakika önce, Enes ÇALDIR yazdı:

Söyleyecek söz yok. Süper bir başlangıç. Geçen yıl katlettiğim kitin nasıl yapılması gerektiğini buradan takip edeyim :D

Çok sağ ol Enes :) biz neleri katlettik zamanın da bir bilsen :lol:

4 dakika önce, Eren Erdogan yazdı:

Komutanım eline gözüne sağlık. Yine harika referanslar olacak bir çalışma izleyeceğiz :) Gaz kolları ve koltuk arkası detaylandırması çok güzel olmuş. 

Takipteyim. 

Eren çok sağ ol,bir hayli perçin ve detay daha var planda azar azar,yavaş yavaş,usul usul derinden gidiyorum :lol: takip et ;)

1 saat önce, Hüseyin aydın yazdı:

Kenan abi öyle güzel detaylandırıyorsun ki modeli, kokpite binip uçağı havalandırmak istiyor insan. Ellerine gözlerine ve fikrine sağlık

Çok sağ ol Hüseyin,pek binmeye gelmez nede olsa plastik kırılır mırılır iş almamak lazım başımıza :lol:

Bir saat önce, Alper Aktaş yazdı:

Ellerinize saglık, kokpit heralde 1:1 ölçek :D

Çok sağ olun,yok ölçek 48 yanlışlık yok :lol:

5 dakika önce, Cem Doğut yazdı:

Favori uçağımı sizin elinizden görmek büyük keyif. Her ne kadar ihtiyaç olmayacak gibi dursa da referans gerekirse elimden gelen yardımı yaparım. Harika gidiyor, elinize sağlık...

Cem hocam çok sağ ol,zaten bir çok ref.senin resimlerinden ve yazılarından,verdiğin katkılardan kendi adıma sana sonsuz teşekkürler.Bazı yerde hızımı alamayıp zıvanadan çıkabilirim ne olur o zamanlarda bir iki frene bastırt,veya meşe odunu ile giriş :lol: daha perçin konusu var,bir çok modelci bu detaya görünmediği için girmiyor ama ben girdim:Pbu kit üzerinde olmaması gereken panel çizgileri var mümkün mertebe düzeltmeye çalıştım olduğu kadar ile yinede çıkarsa artık şansıma :)

6 dakika önce, Eren Erdogan yazdı:

Komutanım egzozlar mükemmel olmuş. Elimde 2 tane hobby time  F-4 var egzozlar için eduard detay seti aldım ama sadece dış detay iç detaylar yok. Örnek olarak döktüğünüz hangi markanın ürünü. 

Eren kopyasını aldığım AIRES marka egzoz seti,içindeki fan önünde bulunan ızgara da 1 mm plexi lazer kesim :)

Keşke daha çok fotoğraf olsa da bakabilsek :D Vallahi benim açımdan çok keyifli bir seyir oluyor komutanım. Fırlatıcı sandalyelere daha sıra gelmedi sanırım. Bugün hangi detaylandırma aşamalarını göreceğiz acaba.