Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Sign in to follow this  
Enes ÇALDIR

1/48 | BF-109 E7 | Eduard | Enes ÇALDIR

Recommended Posts

23 dakika önce, Muhteşem Fırtına Özçınar yazdı:

Kolay gelsin elinize sağlık güzel başlangıç, bittiğinde motor detayları da görünecek mi? :)

Teşekkürler, evet motor bölmesini açık verme imkanı var kitte. Şansımı deneyeceğim :D

8 dakika önce, Eren Erdogan yazdı:

Elinize sağlık gayet güzel ilerliyor takipteyim.  Benim gözüme makineli tüfekler takıldı boyası biraz kalın olmuş sanki belki de fotoğraftan kaynaklı olabilir.

Aynen, o kısım benim de içime sinmedi. Tüfeklerin boyası fena olmadı ama ön kısmına uçağın dış gövdesinden kalan sarı parçalar var. O minicik parçaları sevgili Eduard 2 parça verdiği için çapak alma - yapıştırma ve birleşme izlerini yok etme süreci baya çileli oldu. En sonunda fırça ile boyarken boyası kalın geldi, bu şekilde bıraktım ben de.

Şu ana kadar kitin en sıkıntılı yeri o kısım oldu benim için.

Bu konuyu tekrar canlandırmanın vakti geldi sanırım. :D

Uçağın genel montajını tamamladım ama benim iri parmaklar Eduard'ın hassas kalıpladığı birkaç parçayı kırdı ne yazık ki. Bazı ufak detayları sıfırdan imal edicem. Bazılarını da tamir etmeye çalışıcam. Birleşme yerleri de biraz macun yedi. Ama kitin genel kalitesinden çok memnun kaldım şu ana kadar :)

51693053610_2c37c64bb1_o.jpg

51693053585_d6b6b0e531_o.jpg

Kolay gelsin. Lirayı görünce detaylardaki çalışmana hayran kaldım. Çok güzel gidiyor. Duruşu çok cool bir kuş şahsım (!) olaraktan düşüncem...😂😂😂

@Bulut Solmaz hazret-i pişmaniye daha yazmamış netekim. İyice ehtiyarladı. 😂

hazır yokken arkasından gıybet yapayım. 

maydanozlara fısıldayan zat, sayın bay smet efendi. Muhterem Enes bey'in icrasını gördüm ve beğeni ekledim kanaatimce. Kendisi çok güzel bir iş tezaühürde bulunmuşlar. Zatlarını tebrik ederim. İcrasının, inşaasının devamında kendisini motive edici telkinlerde bulunacağımdan emin olabilirsiniz efendim. Gönlünüzü serin kellenizi kuru tutunuz ifindim. Terli terli soğuk su içip çıplak ayakla ıslak zemine oturmanızı temenni ederim.