Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Sign in to follow this  
Hüseyin aydın

1/72 | T-54 B | Ammo Mig | Hüseyin Aydın

Recommended Posts

Herkese merhaba. Nerede ise bir yıla yakındır forumu aktif takip ediyorum. Yapılan yorumları eleştirileri takip ederek bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum. Beşinci modelim ve yaparken en zevk aldığım çalışma oldu. Diğer dört çalışmalarımın kitleri , acemiliğimi atmam için daha düşük maliyetlilerdi. En iyi kitim kalite açısından bu model. Eleştirilerinize çok değer veriyorum. Forumda arkadaşlık  seviyesi ve modellerin kalitesi çok iyi. Herkese iyi çalışmalar.

Ammo mig 1/72 T-54B

Ammo mig 1/72 T-54B

Ammo mig 1/72 T-54B

Ammo mig 1/72 T-54B

Ammo mig 1/72 T-54B

Ammo mig 1/72 T-54B

Ammo mig 1/72 T-54B

Ammo mig 1/72 T-54B

Ammo mig 1/72 T-54B

Ammo mig 1/72 T-54B

Ammo mig 1/72 T-54B

Ammo mig 1/72 T-54B

Çok beğendim. 72 ölçek olduğunu zor anladım :)

Bu tank kullanılan coğrafya ve kullanan taraflara bakıldığında İSTENİRSE çok ağır kirlenebiliyor yada eskiye biliyor. Sen temiz bir versiyonunu yapmışsın. Benim gibi acemiler hep ağır eskitme uyguluyor. Sen kararında kalmışsın. Güzel olmuş.

Akıntılar ölçeğe göre biraz iri gözüküyor ama bu ölçekte zor bir işlem gerçekten de.

Hafif bir tozlanma ve matlık aramadım değil.

Belki Arkadaki tomruğa biraz daha ilgi gösterilebilinirmiş. 

Paletleri çok göremedim yorum yapamıyorum. Öndeki periskop boyanmış o hata olarak görülebilir. Ama Namluuuuuu.... namlu delünk değil :D 

Ellerinize sağlık.

Bence çok güzel bir model olmuş. Boya işçiliği ve montaj baya iyi.

Önde birleşim yeri biraz belli oluyor. Belki hafif macunla kapatılabilirdi. Kamuflajda döküntü de yapmışsınız. Sanırım fırça kullanarak denemişsiniz, bazı yerlerde sıvama gibi görünmüş. Çok zor bir işlem, tecrübe edince anlıyor insan :) 

Motor kapağındaki ızgaralar biraz daha öne çıkarılabilirdi. Boşluklar siyah pin-wash ile karartılıp, ızgara çerçevelerini açık veya koyu yağlı boyayla belirginleştirilebilir. 

Sonuç olarak ben acayip beğendim :) Yeni modellerinizi merakla bekliyorum. 

7 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Çok beğendim. 72 ölçek olduğunu zor anladım :)

Bu tank kullanılan coğrafya ve kullanan taraflara bakıldığında İSTENİRSE çok ağır kirlenebiliyor yada eskiye biliyor. Sen temiz bir versiyonunu yapmışsın. Benim gibi acemiler hep ağır eskitme uyguluyor. Sen kararında kalmışsın. Güzel olmuş.

Akıntılar ölçeğe göre biraz iri gözüküyor ama bu ölçekte zor bir işlem gerçekten de.

Hafif bir tozlanma ve matlık aramadım değil.

Belki Arkadaki tomruğa biraz daha ilgi gösterilebilinirmiş. 

Paletleri çok göremedim yorum yapamıyorum. Öndeki periskop boyanmış o hata olarak görülebilir. Ama Namluuuuuu.... namlu delünk değil :D 

Çok teşekkür ederim değerli yorumlarınız için. İlk kez 72 ölçek yapınca dediğiniz gibi özellikle pas akıntıları büyük kaldı. Aslında ak sand Yellow deposit fazlaca kullandım ama yeterli gelmedi sanırım. Tamiya mat vernikle bitirdim ancak fotoda biraz parlak çıktı. Gündüz oldukça mat . Büyük namlu delik ama küçüğüne cesaret edemedim . Periskop araya kaynamış resmen şimdi farkettim. Beğenmenize çok sevindim teşekkürler. 

4 dakika önce, Ali Deveciler yazdı:

Ellerinize sağlık.

Bence çok güzel bir model olmuş. Boya işçiliği ve montaj baya iyi.

Önde birleşim yeri biraz belli oluyor. Belki hafif macunla kapatılabilirdi. Kamuflajda döküntü de yapmışsınız. Sanırım fırça kullanarak denemişsiniz, bazı yerlerde sıvama gibi görünmüş. Ama çok zor bir işlem, tecrübe edince anlıyor insan :) 

Motor kapağındaki ızgaralar biraz daha öne çıkarılabilirdi. Boşluklar siyah pin-wash ile karartılıp, ızgara çerçevelerini açık veya koyu yağlı boyayla belirginleştirilebilir. 

Ama sonuç olarak ben acayip beğendim :) Yeni modellerinizi merakla bekliyorum. 

Öndeki kısım dediğiniz gibi dikkatimden kaçmış çok yakından bakınca anlaşılıyor. Aslında döküntü için ilk olarak chipping sıvısı kullandım ancak 72 ölçek için bu beni aşar deyip süngere döndüm. Haliyle acemiliğimden tam olmadı. Izgaralarda çok haklısınız. Bir sonraki sefer inşallah dediğinizi uygulayacağım. Şu anda Zvezda 1-35 Ferdinand ın montajı bitti. Sizlerin de modeli beğenmenize memnum oldum. İnsan gaza geliyor 😀

7 dakika önce, Şerif Sadık yazdı:

72 ölçek görünce istemsiz mutlu oluyorum. Elinize sağlık gayet iyi olmuş.

Çok teşekkür ediyorum. 72 ölçek o kadar hoşuma gitti ki.özellikle tank modellerine 72 ölçek çok yakışıyor .  Bu modelden sonra Zvezda 1/72 T-90MS ve T-14 armata sipariş verdim. Çok kaliteli kitler 

Bir saat önce, Muhteşem Fırtına Özçınar yazdı:

Elinize sağlık hiç kara aracı yapmadım ama yaparsam maliyet nedeniyle büyük ihtimalle 72 ölçek yapacağım bu da benim için cesaretlendiren bir model oldu başlamak için :)

16 dakika önce, Hakan Güney yazdı:

Elinize sağlık...

Çok teşekkür ediyorum 

Öncelikle , yazışmaları okuyunca , bizim miniafv ekibinin sloganı geldi aklıma ..”Birgün herkes 1/72 ölçek afv yapacak” .. Tabiki tek haklı yapmama nedenini gözler ile ilgili problem olarak görüyoruz..

bu reklamdan sonra , fotoğraflarda yetersiz Işık olduğunu söylemek lazım . Eseri sunmak da önemli . Bu da bazı bölümleri görememe, eksik/yanlış görme gibi problemler yaratıyor . 

modele sevgi verilmiş , bu çok bariz belli .  Bu bile başarılı olmasını sağlıyor . Bir miktar ölçeğe alışma kaynaklı minik eskitme hataları olsa da , genel hatları ile deneyim seviyesine göre güzel bir model . Devam edelim, elinize sağlık .. 

9 dakika önce, Erhan Atalay yazdı:

Öncelikle , yazışmaları okuyunca , bizim miniafv ekibinin sloganı geldi aklıma ..”Birgün herkes 1/72 ölçek afv yapacak” .. Tabiki tek haklı yapmama nedenini gözler ile ilgili problem olarak görüyoruz..

bu reklamdan sonra , fotoğraflarda yetersiz Işık olduğunu söylemek lazım . Eseri sunmak da önemli . Bu da bazı bölümleri görememe, eksik/yanlış görme gibi problemler yaratıyor . 

modele sevgi verilmiş , bu çok bariz belli .  Bu bile başarılı olmasını sağlıyor . Bir miktar ölçeğe alışma kaynaklı minik eskitme hataları olsa da , genel hatları ile deneyim seviyesine göre güzel bir model . Devam edelim, elinize sağlık .. 

Teşekkür ederim. Aslında forumu uzun süredir takip etmeme rağmen fotoğraf yüklemeye cesaret edemedim. Yaptığım modelleri çevremdeki insanlara gösterdim ancak çoğunun ilgisini hiç çekmedi bile. Modele bir oyuncakmış gibi bakıyorlardı. Verdiğim emeği ve bu hobiye olan sevgiyi hiç anlatamadım ve anlayamadılar . Bir modeli yapmak kadar sergilemek ve insanların beğenisine sunmak da bence çok önemli ve gerekli. Bir de üstüne modele saygı duyup takdir edilmek apayrı bir mutluluk olsa gerek. Tekrardan yorum yapan ve iyi niyetli önerilerini ileten herkese çok teşekkür ederim 

Eline sağlık. Kamuflajı ben çok beğendim. Tam olması gereken ölçekte olmuş kamuflaj renklerinin dağılımı. Ben genelde hep overscale yapıyorum. Dikkatimi çeken eksikler var tabi. 

1. Tankın resimlerinin neredeyse tamamı sağdan çekilmiş. Soldan olanlara baktığımda egzosta is göremedim.

gCFaim.png

2. Şu oluklarda siyah renk bir yıkama olsa çok hoş gözükürdü.

2vPhOv.png

3. Tekerlekler çok temizler. Biraz toz olması lazımdı buralarda.

Gf1qRr.png

48 dakika önce, Hüseyin aydın yazdı:

çevremdeki insanlara gösterdim ancak çoğunun ilgisini hiç çekmedi bile. Modele bir oyuncakmış gibi bakıyorlardı. Verdiğim emeği ve bu hobiye olan sevgiyi hiç anlatamadım ve anlayamadılar . Bir modeli yapmak kadar sergilemek ve insanların beğenisine sunmak da bence çok önemli ve gerekli.

Modele tekrar başladığında Babam yine mi oyuncaklara başladın demişti :) Dediğin gibi bende çevremdeki insanlar ne yaptığımı anlatamıyorum. 

13 saat önce, Hüseyin aydın yazdı:

Teşekkür ederim. Aslında forumu uzun süredir takip etmeme rağmen fotoğraf yüklemeye cesaret edemedim. Yaptığım modelleri çevremdeki insanlara gösterdim ancak çoğunun ilgisini hiç çekmedi bile. Modele bir oyuncakmış gibi bakıyorlardı. Verdiğim emeği ve bu hobiye olan sevgiyi hiç anlatamadım ve anlayamadılar . Bir modeli yapmak kadar sergilemek ve insanların beğenisine sunmak da bence çok önemli ve gerekli. Bir de üstüne modele saygı duyup takdir edilmek apayrı bir mutluluk olsa gerek. Tekrardan yorum yapan ve iyi niyetli önerilerini ileten herkese çok teşekkür ederim 

Hoşgeldin aramıza 😅

51 yaşında bir bankacı olarak seni çok iyi anlıyorum😄

12 dakika önce, Erhan Atalay yazdı:

Bu arada aydınlık ortam yaratıp model fotoğraflarını tekrar çekersen , miniafv blog da yayınlayalım bir ara . 

Tamam olur hocam. Gündüz modda Aydınlıkta gerçekten daha belirgin model. Teşekkür ler. 

Elinize sağlık çok beğendim. Özellikle "bozuk para for scale" resminde maketin ne kadar küçük olduğunu görünce gerçekten şaşırdım.

@Kürşat Kaan Kerimoğlu 72 ölçek afv konusunda baya tecrübeli, güzel konulara değinmiş. Ben de not ettim. Kesinlikle iyi tavsiyeler.

Ben de fotoğraf konusunda bi tavsiye verebilirim. Bukadar küçük maketlerin fotoğraflanması bi hayli zor oluyor. Sanırım telefon ile çekmişsiniz. Belki telefonunuz için bir tripod edinip focus stacking metodunu denerseniz maketin tamamını net bi şekilde resimleyebilirsiniz. Youtube'a "focus stacking" yazmanız yeterli. Pek çok video var olayı anlatan.

15 dakika önce, Enes ÇALDIR yazdı:

Elinize sağlık çok beğendim. Özellikle "bozuk para for scale" resminde maketin ne kadar küçük olduğunu görünce gerçekten şaşırdım.

@Kürşat Kaan Kerimoğlu 72 ölçek afv konusunda baya tecrübeli, güzel konulara değinmiş. Ben de not ettim. Kesinlikle iyi tavsiyeler.

Ben de fotoğraf konusunda bi tavsiye verebilirim. Bukadar küçük maketlerin fotoğraflanması bi hayli zor oluyor. Sanırım telefon ile çekmişsiniz. Belki telefonunuz için bir tripod edinip focus stacking metodunu denerseniz maketin tamamını net bi şekilde resimleyebilirsiniz. Youtube'a "focus stacking" yazmanız yeterli. Pek çok video var olayı anlatan.

Teşekkür ederim Enes hocam. Beğenmenize sevindim. Evet telefon ile çekiyorum resimleri. Çok uzağım bu konuya. Dediğiniz videolara bakayım . Ama kendimi geliştireceğim inşallah