Jump to content
 • Sky
 • Blueberry
 • Slate
 • Blackcurrant
 • Watermelon
 • Strawberry
 • Orange
 • Banana
 • Apple
 • Emerald
 • Chocolate
 • Charcoal
             
Orkun Çetin

1/35 | T34/76 | Tamiya | Orkun Çetin

Recommended Posts

Uzun bir aradan sonra herkese merhaba,  

Yaklaşık 3,5 yıl oldu makete el sürmeyeli. Babalık kolay değilmiş. Önce odanı kaptırıyorsun sonra tüm boş vaktini. Hobiyi ve siteyi takibe hep devam ettim. Yeni katılanları tanımıyorum tanışacağız eskiden tanıdığım abilerime kardeşlerime tekrar merhaba diyorum. 

Geçen günlerde sosyal medyadan yapılan bir modele bakarken oğlan dedi ki maket yapalım. Eh hadi zamanı geldi o zaman dedim ve elde olan dandik bir Tamiya T34 kitini patlattım. Kit bu:

https://www.scalemates.com/products/product.php?id=132582&p=inthebox

Dandik diyorum ama 90 model kitin güncel fiyatının 200 lira civarı olduğunu görünce şoka uğradım. Ne olmuş model alet edevatlarına böyle? Bu fiyatlar ne? Keşke iflah olmaz bir stokçu olsaymışım :(

Neyse geri döndük bir şekilde bu sefer iki kişi :) Ama artık bir oturma odası modelcisiyim. Hem bir odam olmadığı için hem de oğlanla birlikte yapacağım için tamamen fırça ile yapacağım. Bu benim için de yeni bir deneyim olacak. Bir Afv’nin boya işinin %85i zaten fırça ile yapılır ama tamamını fırça ile yapmak ayrı bir maharet istiyor. Bakalım ne kadar kıvırabileceğiz? 

Büyük ihtimal kiti hiç bir şey eklemeden yapacağım ama kitin vinyl paletleri o kadar kötü ki modele o kadar emek verip o paletleri nasıl takacağım onu düşünüyorum. Miniart’ın bir palet seti vardı T34 için ama hiç bir yerde kalmamış. Eğer elinde olan varsa ya da başka bir T34 paleti ona talibim.

mümkün olduğunca fotoğraf paylaşmaya gayret edeceğim çünkü fırça ile boyama hakkında soracağım şeyler de olacaktır. Şimdiden bir girizgah yapıp herkese merhaba demek istedim.

En kısa zamanda görüşmek üzere

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 dakika önce, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

Hoşgeldin Orkun. En son Jagdpanzer IV yapmıştın yanık ve yok edilmiş. Ondan sonra bir daha göremedik seni. Geri dönmene sevindim.

Eyvallah Kaan en son OKW elinde deneme tahtası olan bir IS-2’ye başlamıştım hatta senden referans foto almıştım. Kaldı o model öyle airbrusha geçince başlayacağım tekrar. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 saat önce, Şerif Sadık yazdı:

Merhabalar,

Hem fırça ile Afv boyaması nasıl olacak, hem de gelecek nesillere hobi kazandırma çabası nasıl gelişecek merak ediyorum. :)

Konuya güncellemelerinizi merakla bekleyeceğim.

Umarım sık fırsat bulurum de paylaşırım. 

En sık kullanılan foto yükleme sitesi hangisi şu sıralar? Ben en son photobucket’da kaldım da :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merhaba tekrar. Turretin döküm efekti için putty’i yapıltırıcı ile incelterek fırça ile uyguladım. Kaynak izleri daha belirgin ve rastgele görünsün diye sildim ve epoxy putty ile tekrar yapmaya çalıştım ama biraz da pişmanım açıkçası bildiklerimi unutmuş pratiğimi kaybetmişim fazla vakit alıyor ve istediğim gibi de olmadı tam olarak. Neyse artık yapacak bir şey yok görüşmek üzere

50807184101_4640d9fbaf_b.jpg 50806439578_182992c850_b.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rus tanklarının kaynak izleri özellikle T34’lerinkiler çok düzensiz. Simüle etmek adına da çok karmaşık. Düzenli paternlere sahip değiller. Bende elimden geldiğince kürdanla dürte dürte bu şekle getirebildim puttyi. Böyle daha iyi oldu gibi. Ama çok vakit alıyor. Sprue çekip yapıltırıcıyla eritip kaynak efekti vermeyi deneyeceğim bazı yerlerde. T34 için epoxy puttyden daha kolay bir yöntem olabilir. Tavsiyesi ve tecrübesi olanlar paylaşırsa sevinirim. Görüşmek üzere

50824499813_f13b4c1dc2_b.jpg 50825354207_cd6a744851_b.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×