Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Kürşat Kaan Kerimoğlu

1/72 I German V1 Missile Launcher with E-100 Body I Modelcollect I Kürşat Kaan Kerimoğlu

Recommended Posts

Kolay gelsin doktorum. Bu mission models'in yapışmama durumu sinir bozucu gerçekten. Astar üstüne de atsan netice aynı, bantladığın zaman kalkıyor boya. Bazı yazılarda fazla inceltmeden olduğu söyleniyor ama tarife göre de inceltsek netice aynı. Bir yerde yanlış yapıyoruz ama nerede :)

16 saat önce, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

Bunun üzerine bir de pandemi yalan diye sosyal medyada propaganda yapanları görmenin üzüntüsü de cabası.

Dünya düzdür diyen adamlarda var, bakma sen onlara. Oksijen israfı onlar. Keşke birde oy vermeseler... 

Depremde kaybedilenlerin üzerine covid19 nedeniyle vefat eden hastanemiz doktoruna ölümle mücadele eden sağlık personellerimiz eklendi.

Allah Sağlık ordusunda kahramanca çarpışan kahramanlarımıza da Sabır ve güç versin. Allah rahmet eylesin :( 

Kitte delinebilecek sadece egzoslar vardı ve ben de deldim. 

Taşın nereye gittiği belli sanırım.

Kolay gelsin dohturum. 

On 20.11.2020 at 01:17, Muhteşem Fırtına Özçınar yazdı:

Kolay gelsin, karadan kopmadan havaya da bir bakmalık modelmiş :)

Teşekkür ederim. Herkes kendi bildiği işi yapsın modeli bence. Roket pek iyi olmadı :D

On 20.11.2020 at 06:41, Viktor Gorelov yazdı:

Kolay gelsin

Teşekkürler Viktor kardeşim.

On 20.11.2020 at 07:33, Doruk Şengül yazdı:

Kolay gelsin. İlginç bir araçmış, çok dikkatimi çekti. Güzel bir model olacak.

Teşekkür ederim. Değişik bir araç gerçekten. 

On 20.11.2020 at 09:59, Ahmet Gürkan yazdı:

Kolay gelsin doktorum. Bu mission models'in yapışmama durumu sinir bozucu gerçekten. Astar üstüne de atsan netice aynı, bantladığın zaman kalkıyor boya. Bazı yazılarda fazla inceltmeden olduğu söyleniyor ama tarife göre de inceltsek netice aynı. Bir yerde yanlış yapıyoruz ama nerede :)

Ben incelticisi inceltmediği için hiç inceltmeden attım neredeyse boyayı. Sanırım maske öncesi verniklemek en iyisi bu boyalarda.

23 saat önce, Umut Can Aydın yazdı:

Kolay gelsin, kamuflaj çok güzel görünüyor abi ne güzel eskir bu var ya :D:D  Mission Models  bana uzak Firmaya yakın olsun 

Çok fazla kurcalamayı düşünmüyorum modeli Umut Can. Hafif eskiticem. Senin hangi boyaları tercih ettiğini hepimiz biliyoruz :D :D :D hehehehe.

20 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Dünya düzdür diyen adamlarda var, bakma sen onlara. Oksijen israfı onlar. Keşke birde oy vermeseler... 

Allah Sağlık ordusunda kahramanca çarpışan kahramanlarımıza da Sabır ve güç versin. Allah rahmet eylesin :( 

Taşın nereye gittiği belli sanırım.

Kolay gelsin dohturum. 

Deliqfili var sende abi :D Mutlu ol diye delecek boru aradım modelde.

doktorcum kolay gelsin denişik bir alet.senin araştırmacı tarafına binayen soruyum bu alet kullanılmış bir alet mi yoksa prototip mi.

bana ne soruyorsun google abiye sorsana hem model yapacam hem hasta bakacam bir de sizi aydınlatacam oh ne güzel 3 dönüm bostan yan gel yat osman cevabı da kabulümüzdür:D

4 saat önce, baki temel yazdı:

doktorcum kolay gelsin denişik bir alet.senin araştırmacı tarafına binayen soruyum bu alet kullanılmış bir alet mi yoksa prototip mi.

bana ne soruyorsun google abiye sorsana hem model yapacam hem hasta bakacam bir de sizi aydınlatacam oh ne güzel 3 dönüm bostan yan gel yat osman cevabı da kabulümüzdür:D

Sen yeter ki iste abi. Bakayım ben internetlere ne demişler.

Hatalı kısımları tekrar boyadım. Oluşan farkı kapamak için de o kısımda bir sürü dekal kullandım. Daha vernik yemedi model. Vernikten sonra dekalleri iyice zımparalayıp oluşan kot farklarını kapamayı planlıyorum.

TmbwlY.jpg

v1'in gövde birleşim yerlerinde bazı yerlerde ufak göççük ler kalmış. 

H7wp11.jpg

Yıkamadan sonra ..... Hımmmmm 🤔🤔🤔 72 ölçekti değil mi bu.... Bence beni dövmek lazım :D 

1gOGbr.jpg

Erhan hoca başkanlığında Kürşat ve diğer 72 tayfası beni v1 roket bombardımanına tutmaya hazırlanırken Temsili.

😁😁

Göçükler kötü ama cidden 

bu Modelcollect Rus araçlarında ne kadar iyi ise , Alman tanklarında o kadar kötü maalesef .. Kürşat güzel iş çıkarmış ama paletler çok pas rengi oldu sanki , üzerine ince bir kat siyah tıslatıp sonra da çelik kurufırça mesela iyi giderdi 

12 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

v1'in gövde birleşim yerlerinde bazı yerlerde ufak göççük ler kalmış. 

Yıkamadan sonra ..... Hımmmmm 🤔🤔🤔 72 ölçekti değil mi bu.... Bence beni dövmek lazım :D 

Aslında o birleşim izlerini yok etmek için bir gün uğraştım ama "macun çökme sendromu" olmuş. Plastik putty kullanıp yok etmeyi denerim. Fazlalığı suyla alınıyor plastik putty'nin boyaya zarar vermez. Diğer macunlar direkt kaldırır boyayı yerinden.

12 saat önce, Erhan Atalay yazdı:

😁😁

Göçükler kötü ama cidden 

bu Modelcollect Rus araçlarında ne kadar iyi ise , Alman tanklarında o kadar kötü maalesef .. Kürşat güzel iş çıkarmış ama paletler çok pas rengi oldu sanki , üzerine ince bir kat siyah tıslatıp sonra da çelik kurufırça mesela iyi giderdi 

Abi göçükler resimlerde aşırı ortaya çıkmış. Dediğim gibi plastik putty yle biraz daha yok ederim. Paletlere track wash ve pigment uygulayınca kendine gelir abi. Olmazsa da raw umber yıkama güzel koyuluğa getirir.

22 dakika önce, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

Aslında o birleşim izlerini yok etmek için bir gün uğraştım ama "macun çökme sendromu" olmuş. Plastik putty kullanıp yok etmeyi denerim. Fazlalığı suyla alınıyor plastik putty'nin boyaya zarar vermez. Diğer macunlar direkt kaldırır boyayı yerinden.

japon dene.... 

Yok yok bu japonu değil :D 

japonya-ve-japonlar-hakkinda-bilinmeyen-gercekler_x_86079_b.jpg

Japon Yapıştırıcı dene. Çoook az demeye senin gibi ustaya söylemeye gerek yok tabi...

Kolay gelsin Kürşat Hocam. Mission Model bana göre dünyanın en kötü boyası. Neymiş hiç zararlı toksik madde yokmuş. Ben hayatımda bu kadar  f/p oranı düşük her hangi bir cisim bile görmedim. Ben camo renklerini çok sevdim , en sevdiğim camo renkleri. Bitmiş halini merakla bekliyorum.

11 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

japon dene.... 

Yok yok bu japonu değil :D 

japonya-ve-japonlar-hakkinda-bilinmeyen-gercekler_x_86079_b.jpg

Japon Yapıştırıcı dene. Çoook az demeye senin gibi ustaya söylemeye gerek yok tabi...

İnsülin enjektörüne çekip deneyeyim. Ölçek küçük olduğu için çok azı ayarlamak çok zor oluyor tabi.