Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Şerif Sadık

1/32 | WV Beetle | Revell | Şerif Sadık

Recommended Posts

Merhabalar herkese. Yeni kutuyu fazla soğumadan açayım dedim. Bilmiyorum yanlış mı yapıyorum. Örneğin uçaktan başlamışken bazı uygulamalara alışana kadar uçaklardan devam mı etmeliydim ama farklı bir şey olunca dayanamadım yine denemek istedim.

DSC_0904

DSC_0903

DSC_0895

Ufuk tefek boya taşmaları oldu jantta, temizlemeye çalışacağım inşallah. Bir de tüm boyamayı fırça ile tamamlamayı düşünüyorum. İlerledikçe sorularım olur heralde :)

Bir de sorum var. Aracın lastikleri kauçuk. Fotoğraf çekmeyi unuttum ama kendi ağacından kestiğimde çapak gibi izler kalıyor. Maket bıçağı ile temizlemeye çalıştım ama tam oluyor mu olacak mı bilemedim. Var mıdır pratik bir yolu?

Doğru yoldasın.

Benim tezgahta 1 seneden fazladır bitmeyen M41 ( doktorum civanım eksik olmasin nazar degmesin Kürşat Hocam,  sağolsun diaromayi da zorlastirdi) , maymun istahlalikla devam eden 1/700 kocaman bir diaroma, aynı şekilde 1/32 bir pırpır diaromasi ... Diger moruk desen M.Ö. 8300 den beri bir kasa bitirecek. O yüzden bitir bitir paylaş. Hava, kara ne varsa. Tecrübe iyidir. Hem hangi kulvarda ilerlemek istediğine daha hızlı karar verirsin. 

5 saat önce, ismet güralp yazdı:

Doğru yoldasın.

Benim tezgahta 1 seneden fazladır bitmeyen M41 ( doktorum civanım eksik olmasin nazar degmesin Kürşat Hocam,  sağolsun diaromayi da zorlastirdi) , maymun istahlalikla devam eden 1/700 kocaman bir diaroma, aynı şekilde 1/32 bir pırpır diaromasi ... Diger moruk desen M.Ö. 8300 den beri bir kasa bitirecek. O yüzden bitir bitir paylaş. Hava, kara ne varsa. Tecrübe iyidir. Hem hangi kulvarda ilerlemek istediğine daha hızlı karar verirsin. 

4 saat önce, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

Bizi değil Mümtaz abiyi örnek al. Adam daha yapım aşamaları konusunu açamadan modeli bitirip bitişini paylaşıyor. 

43 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Ha ne... Obama mı kazandı.... ?

hehehe sen dedikleri gibi Mümtaz abi yi örnek al :D 

Yapa yapa öğreniliyor bu meret... Her yaptığın model üzerine bir şey katar...

Ehtiyarların tecrübelerini dinleyeyim o zaman. :D Mümtaz abinin maşallahı var zaten, zevkle takip ediyoruz. Şaka bir yana bu aralar işler sakin, vakit varken ard arda yapmaktan ben de keyif alıyorum.

31 dakika önce, Furkan Erbilgin yazdı:

Ürünü internette aradım ama bulamadım. Aldığınız yerin linkini atar mısınız?

Reklam olur mu olmaz mı bilemedim. Ben size özel mesaj atayım.

15 saat önce, Hasan Şadi ÇELİK yazdı:

Kolay gelsin. Tosba güzel araba.

Teşekkür ederim Hasan hocam.

58 dakika önce, Hasan Şadi ÇELİK yazdı:

Yani bence de bütçeye uygun gelirse düşünülebilir. Hem Tamiya hem de 1/24, daha detaylı olacaktır. Gerçi ben küçük ölçekleri tercih ediyorum ama :)

23 dakika önce, Rıfatcan Yüksel yazdı:

Ben de yapmıştım bu modelden zamanında

Güzel bir sivil araç denemesi olacak gibi geliyor bana. Detay vs. çok yok. Ama güzel bitirilirse tam vitrinlik  :)

18 dakika önce, Şerif Sadık yazdı:

Yani bence de bütçeye uygun gelirse düşünülebilir. Hem Tamiya hem de 1/24, daha detaylı olacaktır. Gerçi ben küçük ölçekleri tercih ediyorum ama :)

bende pek küçük model yapamıyorum.  1/32 ben hiç düşünmedim. kolay gelsin. 

DSC_0885

DSC_0887

İş güç arasında toplayabildiğim kadar topladım kiti. Parlak verniği attım, fotoğrafı çektim hemen verniği bile kurumadan. İç dekallerine kuruduktan sonra girişirim artık. Bariz tesviye, zımpara hataları var ama genel bittiğinde inşallah gizli yerlerde kalırlar :unsure:.

VW-BEETLE-BLACK-WHITE4.jpg

Bu arada kutudaki düz beyazın dışına çıkmaya hevesleniyorum ama üstteki boyayı düşünüyorum. Normalde Revell 04 white gloss önermiş boya olarak. Bende Revell 04 white gloss'ün yanında 302 Black silk matt var. Bu iki boya ile bu şemayı boyasam mı, olur mu?

On 19.11.2020 at 16:55, Hasan Şadi ÇELİK yazdı:

Revell 7 parlak siyahtı yanılmıyorsam.  varsa onunla yap bence.

Tamam hocam, parlak siyah deneyeyim 👍

46 dakika önce, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

İç mekan çok fazla turuncu olmuş bence. Kapı içleriyle koltuklar farklı renkte olsa daha iyi olmaz mıydı?

Kürşat hocam, kılavuzda düz turuncu yazmışlardı giriştim boyadım ama ben de bir acaba dedim. Ama aşağıdaki gibi örnekleri görünce tamamlandığında belki göze çarpmaz dedim.

982264_2_960x.jpg?v=1571276826

Tam güzel bir örnek bulamadım ama böyle iki renk olanlar da var. Güzel duruyor elbette. Ama sorum şu o zaman. Cahilce bir soru olacak ama parlak vernik atmıştım, üstünden tekrar boya atabilir miyim?

68redbeetle-a03206(lg).jpg

Merhaba arkadaşlar. Boyalardaki hatalarım, taşmalar kendi hatalarım düzeltmeye çalışacağım onları görmezden gelin :) ama şu kelebek camındaki boşluğu nasıl görünmez hale getirebilirim acaba?

Bu en kötü hali ama düzgün bir görünüm elde edemedim bir türlü. Burası olsa ön camın altında boşluk görünüyor, onu düzeltmeye çalışsam diğer kelebek camı boşluk veriyor.

DSC_0902