Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Ciko jan

air-craft.net alışveriş ?

Recommended Posts

selam beyler

air-craft.net 'ten hiç alışveriş yapan var mı ? Uygun fiyata ürünler var , açıkçası Türkiye'deki meblağların altında ürün satıyor. Royal mail ve parcelforce euro priority kargoyu kullanıyor . Bu siteyi duymuş ya da fikri olan var mı ? teşekkürler.

Siteyi ilk defa duydum. Sipariş verirken şunu da hesaba katın. Yurtdışından gelen kargolarda vergi geliyo artık. Oranını bilmiyorum ama 22 liralık ürüne 16 lira vergi ödediğim olmuştu. Yüksek fiyatlı sipariş veriyorsanız yüksek vergiye de hazır olun. Tam vergi oranlarını bilmiyorum tabi. İyice araştırdıktan sonra almakta fayda var.

malesef ben fiyattan hoşlanmadım

Iwata iğne için 24,68 pound istiyor aynı iğne coast airbrush da 18,95 USD + 8 USD nakliye. 0,23 lük nozzle 53 pound aynı nozzle coast air brush da 47 USD

airbrush fiyatlarını kıyasladım başa baş geliyor nerdeyse çünkü air-craft ın fiyatları KDV hariç fiyatlar. KDV yi ekleyince ve kurla çarpınca coast airbrushla aynı fiyat oluyor

coast airbrush ı tavsiye ederim seçenek ve yedekparça daha çeşitli

8 saat önce, Nejdet Arikoglu yazdı:

malesef ben fiyattan hoşlanmadım

Iwata iğne için 24,68 pound istiyor aynı iğne coast airbrush da 18,95 USD + 8 USD nakliye. 0,23 lük nozzle 53 pound aynı nozzle coast air brush da 47 USD

airbrush fiyatlarını kıyasladım başa baş geliyor nerdeyse çünkü air-craft ın fiyatları KDV hariç fiyatlar. KDV yi ekleyince ve kurla çarpınca coast airbrushla aynı fiyat oluyor

coast airbrush ı tavsiye ederim seçenek ve yedekparça daha çeşitli

siz söylediğiniz siteden alışveriş yaptınız mı peki efendim .

yazılan cevaplar için çok teşekkür ederim . Peki 2. el temiz ya da sıfır h&s ınfınıty önerebilecek var mıdır ? 

çünkü bildiğim bir türkishairbrush var . amazonda herşey dahil 2in 1 CRPlus 265 euro eden buldum mesela . 

selamlar,

ben coast airbrushdan 2 defa alışveriş yaptım. diğer hiçbir alışveriş siyesinde  görmediğim bir sistemleri var. bundan birkaç yıl evvel bir 0,18 conversion set ve 0,23 iğne almıştım en son geçen sene 0,23 nozzle aldım. sipariş verildikten sonra hemen işlem başlamıyor. sipariş verildiğini teyit eden bir mail gönderiyorlar ve onay istiyorlar.  sipariş toparlanınca bir proforma fatura oluşturuyorlar ve bunun içindeki bilgilerin teyit edilmesini ve onaylanmasını istiyorlar. ancak son nihai onay alınınca siparişi nakliyeye veriyorlar ve takip numarasını iletiyorlar. paypal dışında ödeme aldıkları için benim açımdan 10 numara. teyit/onay sistemi işi biraz uzatıyor ama 2. siparişimde iyi ki varmış dedim çünkü farklı bir adrese göndermem gerekiyordu fatura aşamasında hatamı yakaladım. 

Selamlar. Yurtdışından alışveriş tavsiye etmiyorum. Şu anda dışarıdan size gelen ve ticari olmayan paketlerden dahi vergi kesiyorlar. Daha bir ay önce İran' dan araştırma için cam aparatlar geldi. Gümrükte yaklaşık 240 tl ayak bastı parası kesitler. Ekonomi çok iyi!

16 saat önce, Volkan AYDIN yazdı:

Bu siteden çok alışveriş yaptım. Harder Steenbeck infinity yedek parçalarını bu site üzerinden alıyorum. En uygun fiyat burada. güvenilir bir sitedir.

Teşekkürler cevabınız için peki size gönderinin ulaşma süresi ne kadar olmuştu . 

On 11.11.2020 at 09:16, Furkan Erbilgin yazdı:

Siteyi ilk defa duydum. Sipariş verirken şunu da hesaba katın. Yurtdışından gelen kargolarda vergi geliyo artık. Oranını bilmiyorum ama 22 liralık ürüne 16 lira vergi ödediğim olmuştu. Yüksek fiyatlı sipariş veriyorsanız yüksek vergiye de hazır olun. Tam vergi oranlarını bilmiyorum tabi. İyice araştırdıktan sonra almakta fayda var.

2 hafta önce aldığım 3 adet gundam maketine toplamı 750 tl civari ürüne 150 tl cıktı vergisi saolsunlar heryerden vuruyorlar .

11 saat önce, Nejdet Arikoglu yazdı:

gundam da hangi siteden sipariş verdiniz

ben hobbysearch sitesini kullanıyorum ama onlar ürün başına nakliye bindiriyorlar

Hobbylinkjapan baya sağlam bir karton kutuya koymuşlardı . Darbe almış olmasına rağmen bir şey olmamıştı . Ama işte ne yazık ki kargo ücreti biraz kaçıyor . Ben 280 tl civarı para verdim . Ems firması en uygunu 2 günde Türkiye’ye geldi. Ama saolsunlar 1 hafta boyunca gümrük gümrükten çıktı sonra Arnavutköy sonra tuzla en nihayetinde acıbadem diye diye gezdirdiler . En son dayanamadım beklemeden direk acıbadem pttden kendim gidip aldım .  

15 hours ago, Ciko jan said:

Hobbylinkjapan baya sağlam bir karton kutuya koymuşlardı . Darbe almış olmasına rağmen bir şey olmamıştı . Ama işte ne yazık ki kargo ücreti biraz kaçıyor . Ben 280 tl civarı para verdim . Ems firması en uygunu 2 günde Türkiye’ye geldi. Ama saolsunlar 1 hafta boyunca gümrük gümrükten çıktı sonra Arnavutköy sonra tuzla en nihayetinde acıbadem diye diye gezdirdiler . En son dayanamadım beklemeden direk acıbadem pttden kendim gidip aldım .  

4 hours ago, Volkan AYDIN said:

12 mart 2020'de sipariş vermişim. Hayretler içinde bırakarak 18 martta geldi. 76 sterlinlik siparişe 101 lira gümrük vermişim o zaman

EMS nakliyesinden ben memnunum PTT çok eskiden EMS hizmeti vermiyordu ama sonra onlarda EMS yi bünyeye kattılar. Japonyadan Türkiyeye gelmesinde hiç bir problem yok en kötü şartlar altında yoğunluk vs. taş çatlasa 1 hafta sürüyor ama Ülke hududlarına girince 2 hafta dan fazla sürdüğünü gördüm.

bundan yıllar evvel PTT kargo dağıtım ihale ile satışa çıkmıştı ülkeye 3 günde gelen koli 5 hafta şişli postanesinde takıldı kaldı. en sonunda dayanamadım bankada çalışıyordum izin aldım şişliye gittim kendim aldım ordaki postacı amcalar sağolsun levent tarafına gidiyoruz bırakalım dediler. sordum neden bu kadar uzun sürüyor eskiden böyle olmazdı diye. adam açtı ağzını yumdu gözünü, kağıt üstünde varolan şirkete ihale yi verdiler altyapısı olmayan nitelikli çalışanı olmayan adamların kardo dağıtmasını bekletiyorlar millete. kendi yapması gereken dağıtımın adresini bana soran kendi nakliye aracı olmayan PTT nakil aracı kullanan şirketin eline verdiler kargolarınızı diye dümdüz daldı adam. sonra ihale yerine getirilemediği için iptal mioldu ne olduysa şimdi eski haline döndü. 

yani uzun lafın kısası bu iyi hali :) 

zaten EMS takip numarası var çok şükür nerde görüyoruz. vakti zamanında Amerikadan 100 küsür USD lik çizgi roman siparişimin kayıplara karışmışlığını yaşadım. acı oluyor takip numarasız 

On 14.11.2020 at 09:22, Volkan AYDIN yazdı:

12 mart 2020'de sipariş vermişim. Hayretler içinde bırakarak 18 martta geldi. 76 sterlinlik siparişe 101 lira gümrük vermişim o zaman

hocam bahsettiğiniz alışveriş air-craft.net'ten değil mi ? 

Sağolun beyler cevaplar için büyük ihtimal ya amazondan alıcam ya da bu siteden tek sıkıntım amazon kendisi gümrük vergisini filan halledince ordan darbe yemen gibi bir şey olmuyor . Ama bu siteden aldığında vergi konusunda gümrük memurunun insafına kalmış gibi oluyorsun . Bir de royal kargo şirketi de güvenilir mi ? Kısa sürede gönderim sağlıyor zannedersem bu konuda haklımıyım acaba ?  

On 17.11.2020 at 23:06, Ciko jan yazdı:

Sağolun beyler cevaplar için büyük ihtimal ya amazondan alıcam ya da bu siteden tek sıkıntım amazon kendisi gümrük vergisini filan halledince ordan darbe yemen gibi bir şey olmuyor . Ama bu siteden aldığında vergi konusunda gümrük memurunun insafına kalmış gibi oluyorsun . Bir de royal kargo şirketi de güvenilir mi ? Kısa sürede gönderim sağlıyor zannedersem bu konuda haklımıyım acaba ?  

Royal mail iyidir. Yalnız biraz yavaş bazen. Parcelforce daha hızlıdır. Fiyatları Royal Mail ile aşağı yukarı aynıdır ama maksimum 5-7 günde kargonuz gümrüğe girer. Bu tarafta ise gönderinizi PTT getiriyor, TNT, DHL gibi bir şirket değil yani. Benim rekorum 4 gün bu şirketle. Pazartesi alım yaptım cuma kargo elimdeydi.

Gümrük memurunun insafına kalmıyorsunuz. Yasal oranlar belli.

* Eğer AB üyesi ülkeden ürün alırsanız ödeyeceğiniz vergi:

[(ürün bedeli x %18) x merkez bankası döviz kuru] + 8.8 tl mektup açma ücreti olur.

* Eğer AB üyesi olmayan ülkeden ürün alırsanız ödeyeceğiniz vergi:

[(ürün bedeli x %20) x merkez bankası döviz kuru] + 8.8 tl mektup açma ücreti olur.

Gönderinizin ağırlığı 2 kg altı ise ve size gelen kutu kocaman ya da çok ağır değilse o gönderi mektup postası sayılır, %99 kutu açılmaz ve üzerinde yazan gümrük bildirimindeki değer vergilendirmede esas alınır.

Bunlar işin yasal oranıdır. Çok nadiren de olsa az veya çok ödemişliğim vardır ama yaptığım alışverişlerde %99 size yazdığım oranlar uygulandığını görmüşümdür.

Eğer sizden fazla vergi kesildiğini düşünüyorsanız o durumda:

a. Kutu üzerindeki etikete bakın ve beyan edilen miktarı görün. Eğer beyan edilen miktar çok düşük algılanırsa gerçek değer için internete bakılıyor.

b. Faturada shipping bedeli ayrı mı değil mi onu kontrol edin. Eğer shipping ayrı yazılmazsa memur faturada ne görürse ona vergi hesabı yapar. Yani shipping için de vergi ödemiş olursunuz.

c. Kutu üzerindeki bildirim ile kutu içindeki fatura aynı tutarda mı onu kontrol edin. Farklılık olmamalı.

Eğer buna rağmen fazla vergi kesildiğine eminseniz o zaman İstanbul Posta Gümrük Müdürlüğüne ıslak imzalı bir dilekçe ile başvurabilirsiniz. Dilekçenizi elden ya da PTT taahhütlü gönderebilirsiniz. Dilekçenize fatura, ödeme belgesi ve ödediğiniz vergiyi gösteren bir ekran görüntüsü çıktısı eklemelisiniz. Eğer durum incelenir ve lehinize görülürse size bir bildirim gelir ve bazı ek evraklar isterler. Bu evrakları da internetten kolayca bulur ve gönderirsiniz. Maksimum 1-2 ay içinde ödediğiniz fazla vergi size iade edilir.

Bu arada sakıncası yoksa sormak isterim, siz ne alacaksınız? Belki daha uygun bir tavsiye verebilirim. Çünkü İngiltere pahalıdır çoğu üründe.

18 saat önce, Alper Akkurt yazdı:

Royal mail iyidir. Yalnız biraz yavaş bazen. Parcelforce daha hızlıdır. Fiyatları Royal Mail ile aşağı yukarı aynıdır ama maksimum 5-7 günde kargonuz gümrüğe girer. Bu tarafta ise gönderinizi PTT getiriyor, TNT, DHL gibi bir şirket değil yani. Benim rekorum 4 gün bu şirketle. Pazartesi alım yaptım cuma kargo elimdeydi.

Gümrük memurunun insafına kalmıyorsunuz. Yasal oranlar belli.

* Eğer AB üyesi ülkeden ürün alırsanız ödeyeceğiniz vergi:

[(ürün bedeli x %18) x merkez bankası döviz kuru] + 8.8 tl mektup açma ücreti olur.

* Eğer AB üyesi olmayan ülkeden ürün alırsanız ödeyeceğiniz vergi:

[(ürün bedeli x %20) x merkez bankası döviz kuru] + 8.8 tl mektup açma ücreti olur.

Gönderinizin ağırlığı 2 kg altı ise ve size gelen kutu kocaman ya da çok ağır değilse o gönderi mektup postası sayılır, %99 kutu açılmaz ve üzerinde yazan gümrük bildirimindeki değer vergilendirmede esas alınır.

Bunlar işin yasal oranıdır. Çok nadiren de olsa az veya çok ödemişliğim vardır ama yaptığım alışverişlerde %99 size yazdığım oranlar uygulandığını görmüşümdür.

Eğer sizden fazla vergi kesildiğini düşünüyorsanız o durumda:

a. Kutu üzerindeki etikete bakın ve beyan edilen miktarı görün. Eğer beyan edilen miktar çok düşük algılanırsa gerçek değer için internete bakılıyor.

b. Faturada shipping bedeli ayrı mı değil mi onu kontrol edin. Eğer shipping ayrı yazılmazsa memur faturada ne görürse ona vergi hesabı yapar. Yani shipping için de vergi ödemiş olursunuz.

c. Kutu üzerindeki bildirim ile kutu içindeki fatura aynı tutarda mı onu kontrol edin. Farklılık olmamalı.

Eğer buna rağmen fazla vergi kesildiğine eminseniz o zaman İstanbul Posta Gümrük Müdürlüğüne ıslak imzalı bir dilekçe ile başvurabilirsiniz. Dilekçenizi elden ya da PTT taahhütlü gönderebilirsiniz. Dilekçenize fatura, ödeme belgesi ve ödediğiniz vergiyi gösteren bir ekran görüntüsü çıktısı eklemelisiniz. Eğer durum incelenir ve lehinize görülürse size bir bildirim gelir ve bazı ek evraklar isterler. Bu evrakları da internetten kolayca bulur ve gönderirsiniz. Maksimum 1-2 ay içinde ödediğiniz fazla vergi size iade edilir.

Bu arada sakıncası yoksa sormak isterim, siz ne alacaksınız? Belki daha uygun bir tavsiye verebilirim. Çünkü İngiltere pahalıdır çoğu üründe.

Aydınlatıcı bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim. Açıkçası airbrush almak istiyorum . En son kararım ise harder&steenbeck marka infinity modelinin 2 in 1 ya da 0.2 mm ilk bir solo ürün almayı düşünüyorum . Yurt içi fiyatlarına baktığımda yurt dışına göre çok fazla ne yazık ki . Yardımınız çok işime yarar valla ne söyleyim . 

17 saat önce, Ciko jan yazdı:

Aydınlatıcı bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim. Açıkçası airbrush almak istiyorum . En son kararım ise harder&steenbeck marka infinity modelinin 2 in 1 ya da 0.2 mm ilk bir solo ürün almayı düşünüyorum . Yurt içi fiyatlarına baktığımda yurt dışına göre çok fazla ne yazık ki . Yardımınız çok işime yarar valla ne söyleyim . 

Estağfurullah ben teşekkkür ederim. Detyalı bir özel mesaj attım.

19 saat önce, Ciko jan yazdı:

infinity kesinlikle çok iyi bir airbrush. Defalarca düşürmeme, içinde boya unutmama, haşat etmeme rağmen hâlâ çok iyi boyuyor. En son yaptığım Romalı kurukafa büstünün büyük kısmını infinity ile boyadım