Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Muhteşem Fırtına Özçınar

30.10.2020 İzmir Depremi

Recommended Posts

Tüm milletimize geçmiş olsun, deprem ülkesiyiz bunu her seferinde acı bir şekilde tekrar hatırlıyoruz ve çabuk unutuyoruz. Sadece binalarımız değil biz de hazır değiliz depreme. Sarsıntı anında ne yapacağımızı bilemiyoruz, bunu bize okullarda öğretmediler maalesef, yaşayarak öğreniyoruz. Şimdiki eğitim müfredatında var mı bilmiyorum ama çocukların gençlerin bu konuda eğitilmesi şart, gerçekten insanlar nasıl davranacaklarını bilmiyorlar, deprem sonrası oluşan kaos, yollara düşmeler, sağa sola kaçışmalar bunu net bir şekilde gösteriyor.  Biz 80' ve öncesi nesil deprem nedir bilmeden büyüdük ve1999'da binlerce insanımızı kaybederek öğrendik, çocuklarımız öyle olmamalılar! 

Geçmiş olsun dilekleri için teşekkürler. Maalesef Ahmet'in dediği gibi evden çıkıp düz açıkta bir yer ararken bizim sokakta bir grup toplanmış dışarı çıkmaya çalışan insanları 'Patlama oldu, polis evde kalın anonsu yaptı.' diyerek geri evlere sokmaya çalışıyordu. Arabaya koşturup kaçmaya çalışanlar vardı ve benim beklediğim alanın önündeki yolu tıkadılar, yol ilerlemeyince de kavga etmeye başladılar. U çekip dönmeye çalışanlar arabaları çeviremeyince karşı yön de tıkandı. O andan sonra yardım ihtiyacı olanlar olsa ambulans veya kurtarma ekiplerinin ulaşma şansı kalmadı zaten. 

4 saat önce, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

Geçmiş olsun dilekleri için teşekkürler. Maalesef Ahmet'in dediği gibi evden çıkıp düz açıkta bir yer ararken bizim sokakta bir grup toplanmış dışarı çıkmaya çalışan insanları 'Patlama oldu, polis evde kalın anonsu yaptı.' diyerek geri evlere sokmaya çalışıyordu. Arabaya koşturup kaçmaya çalışanlar vardı ve benim beklediğim alanın önündeki yolu tıkadılar, yol ilerlemeyince de kavga etmeye başladılar. U çekip dönmeye çalışanlar arabaları çeviremeyince karşı yön de tıkandı. O andan sonra yardım ihtiyacı olanlar olsa ambulans veya kurtarma ekiplerinin ulaşma şansı kalmadı zaten. 

O durumda bile kavga etmeyi beceriyorlar yani pes diyorum! Dün akşam İzmir genelinde trafik büyük problem yaratmış olsa gerek, insanlara da birşey diyemiyorsun, herkes anasını babasını akrabasını merak edip yollara düştü tabi, ama en hayati hizmetler de bu telaş yüzünden sekteye uğradı. 

herkese çok geçmişler olsun allah hiç kimseye bir daha yaşatmasın. hafta sonu boyunca malesef foruma giriş yapamadım bağlantıda sıkıntı yaşıyordum ve izmirli hobidaşlarımızı merak ediyordum. sağ salim mesajlarınızı alınca çok sevindim. bütün ülke tek yürek İzmirdeyiz bugün elif bebekin mucizesi umut verdi hepimize. bu yıl ülkemiz büyüklü küçüklü çok deprem yaşadı daha da yaşamayalım inşallah. 

hepinize tekrar tekrar geçmişler olsun.