Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Sign in to follow this  
Serdar Barışkan

1/35 │German Sturmgeschüts IV sdkfz 163 DAK Diorama│ Tamiya │Serdar Barışkan

Recommended Posts

Merhabalar. Alman DAK dioramalarından devam ediyorum. Bu diaromayı daha büyük bir dioaramanın parçası olarak planladım aslında. Bir aksilik olmazsa 2 ya da 4 parçadan oluşacak. Yorum, eleştiri ve görüşlerini esirgemeyiniz lütfen. Teşekkürler.

IMG_2035

IMG_2360

IMG_2361

IMG_2362

IMG_2363

IMG_2364

IMG_2369

IMG_2370

IMG_2374

IMG_2376 IMG_2365

IMG_2366

IMG_2367

IMG_2368

IMG_2379

IMG_2381

IMG_2385

IMG_2386

IMG_2394

IMG_2395

IMG_2402

IMG_2399

IMG_2398

IMG_2397

IMG_2412

IMG_2408

IMG_2407

IMG_2406

IMG_2405

IMG_2403

IMG_2418

IMG_2417

IMG_2420

IMG_2422

59 dakika önce, Ahmet Eren İspir yazdı:

Elinize sağlık yalnız Stug 4ler 20 Ekim 1943 tarihinde üretilmeye başlanıyor, Afrika Korps 13 Mayıs 1943te dağıtılıyor. Yani bu aracın afrikada bulunma şansı yok maalesef

Bu dikkatimi çekmeyen önemli ayrıntıyı bir yana koyarsak.... (...ki gerçekten önemli bir ayrıntı.) Model gerçekten başarılı olmuş. Spreyle böyle iyi çalışıyorsan Air Brush'a geçmeni şiddetle tavsiye ederim.

Varillerde Bir kaç ufak birleşim izi var.

Namlu uçlarını göremedim delik mi, değil mi bilemiyorum :D 

IMG_2405

Egzozun Bu resimde bize bakan tarafındaki turuncu renk çok patlamış. Pastan ziyade boyayım ben diyor. Ama diğer açılardan bakınca gayet güzel duruyor. Sadece yukarıdaki resimdeki tarafta ton eksikliği gözüme battı.

Yan zırhları ayırman güzel bir detay. bir yada iki tanesini komple atabilir yada uçlarını hafif büke bilirdin. Hoş bir ayrıntı olurdu :) 

Telsiz biraz daha ilgi görebilir miş :) 

50540398293_cafbfa49ca_b.jpg

Bot renginden emin değilim fazla kahverengi geldi ama Bot tabanı siyah olsa daha iyi olurmuş :D 

50540379463_b7b4a9fa61_b.jpg

Testere yada maket bıçağı ucu ile ahşap biraz zedelenip yıkama sonucu güzel bir etki bırakabilirdi.

50541264232_ef7cffcf42_b.jpg

Kenara köşeye kuruşun kalem ile metalik etki başka bir güzel ayrıntı olurmuş. Sanki bir iki gördüm ama varsa bile az olmuş

Gene bıt bıt öttüm. Huysuz ihtiyarlığımın hakkını verdim ama gerçekten güzel olmuş. beğendim.

2 saat önce, Ahmet Eren İspir yazdı:

Elinize sağlık yalnız Stug 4ler 20 Ekim 1943 tarihinde üretilmeye başlanıyor, Afrika Korps 13 Mayıs 1943te dağıtılıyor. Yani bu aracın afrikada bulunma şansı yok maalesef

Biraz fantezi oldu benim için sanırım :) Tarihi araştırmalara yeni yeni bakmaya başlıyorum bakalım. Bilgi için ayrıca teşekkürler.

1 saat önce, ismet güralp yazdı:

Eline sağlık.

Figürlerde birleşim yerleri ve kalıp izleri yine göze batıyor. Ahmet'in dediği gibi kronoljiye de dikkat etmek gerek.

Çalışma disiplininle yürüdüğün kulvarda çok güzel işler çıkacak.

Çok teşekkürler yorum için. Şu figür olaylarına daha çok yüklenmeye, daha iyisini yapmaya çalışıyorum. Aklımda farklı şeyler var, en azından bunlar alıştırma, tecrübe adına iyi oluyor tabii.

1 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Bu dikkatimi çekmeyen önemli ayrıntıyı bir yana koyarsak.... (...ki gerçekten önemli bir ayrıntı.) Model gerçekten başarılı olmuş. Spreyle böyle iyi çalışıyorsan Air Brush'a geçmeni şiddetle tavsiye ederim.

Varillerde Bir kaç ufak birleşim izi var.

Namlu uçlarını göremedim delik mi, değil mi bilemiyorum :D 

IMG_2405

Egzozun Bu resimde bize bakan tarafındaki turuncu renk çok patlamış. Pastan ziyade boyayım ben diyor. Ama diğer açılardan bakınca gayet güzel duruyor. Sadece yukarıdaki resimdeki tarafta ton eksikliği gözüme battı.

Yan zırhları ayırman güzel bir detay. bir yada iki tanesini komple atabilir yada uçlarını hafif büke bilirdin. Hoş bir ayrıntı olurdu :) 

Telsiz biraz daha ilgi görebilir miş :) 

50540398293_cafbfa49ca_b.jpg

Bot renginden emin değilim fazla kahverengi geldi ama Bot tabanı siyah olsa daha iyi olurmuş :D 

50540379463_b7b4a9fa61_b.jpg

Testere yada maket bıçağı ucu ile ahşap biraz zedelenip yıkama sonucu güzel bir etki bırakabilirdi.

50541264232_ef7cffcf42_b.jpg

Kenara köşeye kuruşun kalem ile metalik etki başka bir güzel ayrıntı olurmuş. Sanki bir iki gördüm ama varsa bile az olmuş

Gene bıt bıt öttüm. Huysuz ihtiyarlığımın hakkını verdim ama gerçekten güzel olmuş. beğendim.

Valla inanın sizin önerilerinizi okumak bir yandan öğretici bir yandan da çok keyifli geliyor :) Namlu uçlarını sakladım sizden :D Ama egzosu deldim tabii :) Airbrush mevzusunu düşünüyorum da kitlere çok kaçtığı için biraz ertelemeye karar verdim açıkcası.  Yarın yeni bir dioramaya başlayacağım bakalım. Hedefim sizden minimum eleştiri/öneri almak :)