Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Eren Erdogan

1/1 | RF-84F Thunderflash | Restorasyon Projesi

Recommended Posts

13 dakika önce, Fatih Taş yazdı:

Ellerinize, emeğinize sağlık :) 

Değerli tarihi eserlere bile çok kıymet verilmeyen ülkemde böyle projelere daha çok ihtiyacımız var :) 

Sağ olun komutanım. 

Kısmet bugüneymiş;  motor, sandalye ve uçaksavar için düşündüğümüz şeffaf kapalı odacık için, çok zor olsa da sponsor firma bulabildik. :)  2 Hafta içinde uçağımızın yanında gelenlerin beğeni ile izleyeceği bir sergi alanı oluşturmuş olacağız.  

25 dakika önce, ÖZGÜR EMRE AKSOY yazdı:

Wash yapmayacakmısınız hocam, eskime kirletme ajajajaja. Şaka bi yana muhteşem bir iş olmuş. Elinize, emeğinize, yüreğinize sağlık. Keşke ODTU deki uçaklara da sizin gibi birileri el atsa.

Çok teşekkürler :) 

Pre-shading yaptık boya öncesi sonra bastık boyayı üzerine attık verniği :D Boyarken bu geyik çok döndü aramızda yalan değil. 

Çok fazla zaman ve emek isteyen bir iş,izin alma süreçleri, ön hazırlıkları, sponsor destekleri vs vs.  yani kısacası gönüllülük esası ile yapacaksanız bir hayli zaman ayırmak gerekiyor.  

Veeee Bursa Modelcilik Kulübü olarak, Uludağ Üniversitesi içinde bulunan ve anı uçağı olarak hayatını sürdüren RF-84F Thunderflash'ın, çevre düzenlemesi ( peyzaj ) , motor, fırlatıcı sandalye ve makineli tüfeğin sergileneceği cam fanus çalışması da tamamlanarak son noktaya gelindi.  :) Aylar süren çalışmaların ardından, zaman zaman uçağın yanına geldiğimde hayalini kurduğum bu projeyi gerçekleştirmekten çok büyük gurur duyuyoruz. 

15.01.2021 Cuma günü Saat : 15:00  Tarihinde Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dersliği önünde, pandemi kurallarına dikkat ederek açık havada bir açılış töreni düzenlenecektir.  Şayet katılmak isteyen olursa sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Tüm bu çalışmalarda bizlere desteklerini esirgemeyen herkese çok teşekkürlerimi sunuyorum.  Yolunuz düşerse mutlaka ziyaret edip kanatlarının altında soğuk veya sıcak bir şeyler içebilirsiniz :) 

Flickr 22

Flickr 11

Elinize sağlık. İmkanlar dahilinde olsa katılmayı kesinlikle isterdim.

Savaş uçakları bana mühendisliği seçme konusunda çok ilham vermişti. Öğrencilerin ufkunu açmak için bu ve benzeri şeylerin çok önemli olduğunu düşünüyorum.

Darısı bizim üniversitenin başına diyelim. :)

Harika bir çalışma. Tüm emek verenlere ve sponsorlarınıza sonsuz teşekkürler.

1 saat önce, Eren Erdogan yazdı:

15.01.2021 Cuma günü Saat : 15:00  Tarihinde Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dersliği önünde, pandemi kurallarına dikkat ederek açık havada bir açılış töreni düzenlenecektir. 

Eğer imkanınız varsa youtube ya da uygun bir sosyal mecrada videosunu yayınlarsanız katılamayan bizler için güzel olur aslında :)

Ama yolum Bursa'ya düştüğünde uğramayı kesin düşünüyorum.

2 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Bu güzel ve büyük çalışma için sizleri tebrik ederim. 1:1 çalışmak herkesin harcı değildir. Bu sorumluluğun üstesinden çok güzel gelmişsiniz. 

Bulut hoca çok teşekkürler. İmkanlar dahilinde elimizden geleni yapmaya çalıştık. Keşke daha fazlasını yapabilsek gönül üstünü de kapatmayı istiyordu ama ekonomik durumlar engel oluyor belki ilerde bir gün onu da yaparız. :) 

2 saat önce, Muhteşem Fırtına Özçınar yazdı:

Keşke törene de katılma şansımız olsaydı tekrar elinize sağlık tebrikler.

Pandemi olmasaydı çok daha büyük bir açılış olacaktı :( Yolunuz düşerse mutlaka ziyaret ediniz.  Teşekkürler

2 saat önce, Enes ÇALDIR yazdı:

Elinize sağlık. İmkanlar dahilinde olsa katılmayı kesinlikle isterdim.

Savaş uçakları bana mühendisliği seçme konusunda çok ilham vermişti. Öğrencilerin ufkunu açmak için bu ve benzeri şeylerin çok önemli olduğunu düşünüyorum.

Darısı bizim üniversitenin başına diyelim. :)

Keşke pandemi süreci olmasaydı da daha büyük bir açılış yapabilseydik. 

Üzerinde çalışırken sürekli ''adamlar zamanında ne mühendislik çalışması yapmışlar yahu'' diye diye bir hal olmuştuk :) Umarım ufakta olsa bir katkımız olur. 

1 saat önce, Ali Deveciler yazdı:

Tebrik ederim. Çok emek verilmiş şahane bir çalışma oldu :)

Çok teşekkür ederiz. Büyük bir keyif alarak çalıştık :) 

Bir saat önce, Şerif Sadık yazdı:

Harika bir çalışma. Tüm emek verenlere ve sponsorlarınıza sonsuz teşekkürler.

Eğer imkanınız varsa youtube ya da uygun bir sosyal mecrada videosunu yayınlarsanız katılamayan bizler için güzel olur aslında :)

Ama yolum Bursa'ya düştüğünde uğramayı kesin düşünüyorum.

Youtube üzerinde canlı yayın konusunda çalışmamız var büyük ihtimalle yapmayı düşünüyoruz.  Yerel haber kanalları ve Tolga ÖZBEK'in sitesi üzerinden de takip edebilirsiniz. 

Çok teşekkürler. Sponsorlar olmasa bizim altından kalkabileceğimiz bir iş değildi. 

52 dakika önce, baki temel yazdı:

emeğinize ve gösterdiğiniz özveriye teşekkürler.tebrik ederim.

Baki abi güzel sözlerin için çok teşekkür ederim.