Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Bulut Solmaz

Başımıza Daş Yağacak. 3D Decaller çıkmış.

Recommended Posts

Geçen gün bir şeytan icadına denk geldim. Tüm Modelcilik camiasını ilgilendiren bir Günah, bir hile ile şok geçirdim.

Bahsi geçen şeytan icadının adı 3D decal. Bazılarımız bu hileyi daha önce görüp de bizim saf dimağlarımızın duymaması için kendine saklamış olabilir ama ben durmayacağım. Saf ve temiz camiamızı bu şey konusuda haberdar edeceğim.  :D 

İnstagram da https://www.instagram.com/quinta.modelling.studio/ firması ile karşılaştım. (https://quinta-studio.com/en/) Muhtemelen başka firmalarda vardır.

Gördüğünüz bu harika kokpitler, ayrıntılar hepsi bir hile illüzyon sahte... (şakayı fazla uzattım, gerçek sanacaklar :D )

k9pPvA.jpg 

wO1OoC.jpg

daguzc.jpg

3D decal diye birşey var (ben yeni öğrendim) çok harika sonuçlar elde ediliyor. 

IUgIBn.jpg

SVYqCS.jpg

Eduard'ın PE lerinden daha güzel gözüktü gözüme...

Ucuza denk gelirsem bu hile lerden bir tanede ben alırım :D:D Ben oyunlarda da (single) hile yaparım zaten :) 

6 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Geçen gün bir şeytan icadına denk geldim. Tüm Modelcilik camiasını ilgilendiren bir Günah, bir hile ile şok geçirdim.

Bahsi geçen şeytan icadının adı 3D decal. Bazılarımız bu hileyi daha önce görüp de bizim saf dimağlarımızın duymaması için kendine saklamış olabilir ama ben durmayacağım. Saf ve temiz camiamızı bu şey konusuda haberdar edeceğim.  :D 

İnstagram da https://www.instagram.com/quinta.modelling.studio/ firması ile karşılaştım. Muhtemelen başka firmalarda vardır.

Gördüğünüz bu harika kokpitler, ayrıntılar hepsi bir hile illüzyon sahte... (şakayı fazla uzattım, gerçek sanacaklar :D )

k9pPvA.jpg 

wO1OoC.jpg

daguzc.jpg

3D decal diye birşey var (ben yeni öğrendim) çok harika sonuçlar elde ediliyor. 

IUgIBn.jpg

SVYqCS.jpg

Eduard'ın PE lerinden daha güzel gözüktü gözüme...

Ucuza denk gelirsem bu hile lerden bir tanede ben alırım :D:D Ben oyunlarda da (single) hile yaparım zaten :) 

Bulut Hocam safi zararsın:D Yav şurda uslu uslu müslüman işi yerli ve milli üretim yapıyoruz aklımıza garip garip şeyler sokuyosun.:ph34r::D

Yalnız çok başarılı gerçekten.

ben yandım sende yan... Şu an sitelerinde I-16 Type 29 ve P-51D aksesuarı arıyorum :D varsa çok pis cehennem ateşiyle (euro) yanacağım :D 

Not: god damn it varmış..... ?????????

213_md_0.jpg

Walla ben böyle hilelere karşıyım  yapmam, Almam :D (para yok :D:D 185 türkiş mani.... + yol +yemek)

valla ne denir ki buna adamlar yapmış yapacaklarını :)

başımıza da taş yağacaksa taşın büyüklüğü ne kadar, ha küçükçeyse problem yok yazın ortasında istanbulda yağan doluyu atlatan bunu da atlatır bence :) 

Benim için demesi kolay ben adanadayım yüksek ateşte yanıyoruz biz sadece. bu yaz maketler kutularında eriyecek sandım bir ara ama allahtan atlattık hava hala 30 derecenin altına inmedi :)

şaka maka bu ruslar eduard a kök söktürecek gibime geliyor onlarınki 2 boyutlu photoetch. bunlar aplikasyonu da basite indirgemişler

Ürünü görmek için birkaç tane istemiştim. Bazı fotolarda bazı dekallerin kalın durduğu gibi bir izlenime kapıldım, nedir diye bir görmek istedim. Geldiklerinde de güzelce inceledim. Kişisel fikrimi soracak olursanız gerçekten güzeller ve verilen paraya değer. Belki hatırlarsınız, böyle içi hava ile dolu kabartmalı çıkartmalar vardır çocuklar alır, şimdi hala satılıyorlar. Biraz onlara benziyorlar ama mümkün olduğu kadar inceler ve detay seviyeleri çok iyi. Özellikle 32 ölçekte çok fena duruyor dekal.

Eduard uzun süredir bu işi domine ediyor ama artık gelişmesi gerekecek gibi. En son yeni nesil PE setlerini çıkardılar malum LööK diye. Yaptıkları tek şey de göstergelerin içine cam efekti vermek. Fakat Quinta'da görüntü olarak acayip gerçekçi duran koltuk minderleri, kaplamalar ve göstergeler var. Şu anda tek sorunları belli başlı kitler ve/veya az satılan rus kitleri için ürünlerinin olması. Mainstream denilebilecek kitler için (Mesela Tamiya 1/48 F-16C) daha yeni yeni ürün çıkartıyorlar. Yakında daha farklı ürünlerini göreceğiz. Bu arada AMMO bu markayı envanterine dahil etti. Bu da demek oluyor ki adamların geleceği parlak.

Yalnız klasik rus vizyonsuzluğu var adamlarda. İnternet sitelerini dahi yeni açtılar o da şöyle oldu bunların Facebook sayfası vardı ve işleri oradan yürütüyorlardı. Sonra bu sayfayı şikayet falan etti birileri pat dedi sayfaları kapandı. O arada bayağı bir süre rus facebook'u VK'dan işleri götürdüler. Millet Google Translate işle VK'ya falan bağlanıp sipariş veriyordu. Neyse ki kendi sitelerini açtılar da biraz daha profesyonel yürütüyorlar şimdi.

Evet itiraf ediyorum. Burada günah çıkartıyorum (evde yemiyor. hanım oyar :P )

Şeytana uydum. Bir günah işledim. Yok ya öyle değil içiniz fesat sizin :P 

Bu quinta 3D decallerden bir tane de ben aldım. Kendimden utanıyorum ama ne yapayım dayanamadım. Öyle güzel öyle naif görünüyordu ki. Almadan duramadım. :D:D 

IMG_20201110_205128

IMG_20201110_205154

Kabartma plastik kalıp gibi birşey. 

IMG_20201110_205214

Daha projeye başlamadığımdan kullanımı hakkında bilgi veremiyeceğim. (Böyle giderse projeye daha çok var gibi :D) Ama ilginç bir şey olduğu kesin.

IMG_20201110_205242

Benim uçak 1/32 revell ama Quinta 1/32 Tamiya için. Artık bir şekilde revell için biraz revize etmeye çalışacağım.

Red Tails yapmak için Decalleri önceden almıştım

IMG_20201110_205402

Eduard Löök seti elimde kaldı. Onu bir ara satmaya çalışırım artık. Biraz Yedekte dursun. Beceriksiz biriyim 3D decal işini beceremezsem bundan devam ederim :D 

IMG_20201110_205506

IMG_20201110_205758

Bu arada suç ortağım Alper bey'e teşekkürler. Bir kaç örnek le birlikte benim için getirdi. Sayesinde kargo gümrük vs uğraşmadım. 

Allah beni ıslah etsin ne diyeyim :D