Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Kaan ÇAVDAR

1/24 I Nissan GT-R R33 I Tamiya I Kaan ÇAVDAR

Recommended Posts

Bitirdiğim ikinci kitim sizlerle. 

Bu projede de birçok şey bana tecrübe sağladı.  İlk defa AB kullandım fakat oto boyası ve 2k vernik kullanmak için tanksız  basınç ayarsız bir kompresör yetersizmiş. 

Boyayı yeterince inceltemediğim için mor sedeflerin yerine siyah rengi daha ağır bastı. Aynalarda iyi incelttiğim için mor bi hayli güzel çıktı. Mor renk sadece ışıkla görüldüğü için elimdeki imkanlarla Bu kadar gözükebildi. 

3d baskı jantları pla ile değil sla baskı ile almam gerekiyormuş. Pla baskı jantlar da ki baskı izlerini bir türlü getiremedim. o sebeple orjinal jantlarını kullanmam gerekti.

Camlara smoke efekti kullandım fakat keşke kullanmasaydım. Gibi gibi..

Umarım beğenirsiniz şimdiden teşekkür ederim  :)

2020-10-14 01_38_05.629+0300 2020-10-14 01_42_54.159+0300 2020-10-14 01_30_33.004+0300 2020-10-14 01_25_23.086+0300 2020-10-14 01_20_57.381+0300 2020-10-14 01_35_37.569+0300

6 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Eline sağlık güzel olmuş.

daha 2. modelden böyle bir iş çıkartmak başarı.

Çok sivil takip etmem, çok da anlamam sivilciler daha yapıcı ve yönlendirici eleştirilerde bulunacaktır.

Ben öndeki plaka decalini gördüm sadece :D Araçta namlu da yokki laf atayım. :D 

Teşekkürler.  Evet ön ve arka plaka decallerini suda unuttup başka işlere daldım sonra yırtıldılar ??

1 saat önce, Mutlu Toker yazdı:

Çok beğendim Kaan. Temiz ve sistematik çalışıyorsun. Gayet güzel, hele bir de 2. modelin olduğunu düşününce kat be kat güzel. Ben hala bu kadar temiz işler çıkaramıyorum.

sağol abi teşekkürler. beni en çok zorlayan şey maketi yaparken aynı anda video da çekmek oldu. maket 1 uğraştırdıysa video çekimi 2 uğraştırdı. açı ayarla kaydet başlat vs vs. inşallah editini yapar youtube a atarım.

Bir saat önce, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

Eline sağlık çok güzel olmuş. Smoke efekti nedir camlarda kullanılan?

sağolun.. tamiyanın smoke boyası. transparan siyah gibi bir renk. arkasını gösteriyor ama puslu bir hava veriyor. cam filmi gibi bi görsel yakalarım diye düşündüm fakat umduğum gibi bir sonuç alamadım :)

8 dakika önce, Yunus Emre Coşkun yazdı:

İyi yoldasınız, devam durmayın, bol bol yapın. Ben 2. Modelimi ortaokulda annemin ekmek tahtası, babamın çakısı, ve bakkaldan aldığım uhu ile yapmıştım tey gidi günler. 

işte bu örnekleri gördükçe gerçekten bu işin güzelliğini ve insana kattıklarını daha iyi anlıyorum. feyz alıyorum. çok büyük motivasyon gerçekten. Sizleride büyük bir hayranlıkla takip ediyorum.

22 saat önce, Aydın Kaynak yazdı:

2. kit mi ? benim ilk 3 modelimde boya yoktu bee boyandığını sonradan öğrenmiştim :lol::lol:

enfesto , ellerine sağlık ...

3 saat önce, Ali Deveciler yazdı:

Işıl ışıl olmuş emeklerinize sağlık :) 

çok sağolun teşekkür ederim. 3.Sü de yolda inşallah :)

6 saat önce, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

Hay kartal gözüne o yüzey sorununu nasıl seçtiniz yahu.

Üstadım dikkatli bakınca anlaşılıyor. Malum sivilcide olunca dikkat ediyoruz. :) Ben bu yüzey kusurları yüzünden bir modelin tam 27 kere boyasını söküp tekrar boyamış bir adamım :) ufak tefek kusurlar yüzünden modellerim geç bitiyor yada yarım kalıyor.  O yüzden ne diyoruz. En iyi model bitmiş modeldir. :)

On 20.10.2020 at 16:09, Alp Eray Tugcular yazdı:

Güzel görünüyor. Elinize sağlık. Özellikle benzin depo kapağının olduğu bölümde yüzey sorunu oluşmuş gibi :)

sanırım oraya zımpara geçmemişim. polish için kenar köşelerde gözüm korkuyordu açıkçası :) 4000 ve üstü grid zımparalarım henüz gelmedi. dremellede oralara girmek istemedim.

On 22.10.2020 at 14:04, Kubilay Boraoğlu yazdı:

Ellerinize sağlık, güzel bitiş olmuş, TE37 leri kullanmadığınız iyi olmuş. :)

te37 ler tamamen fantezik bir denemeydi. şimdi resin baskı ile düz ve offsetli te37 leri bastırıp kopyalayacağım. :)