Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Mahmut Velioğlu

1/25 | Dodge Charger General Lee | MPC | Mahmut Velioğlu

Recommended Posts

Plastiğe geçiş yapayım diye aldım. Almaz olaydım. Ben hayatımda bu kadar kalitesiz, dandik, parasını hiç bir şekilde hak etmeyen bir kit görmedim. Koltuk içleri yok, gövdenin içine dışa dönük basmışlar. Plastik değil karton sanki. Yedek parça niyetine kullanayım diye düşündüm ama ölçek 1/25.  Yine macunla kaporta torna tesviye v.b. eğlencelik bir şeyler yapmaya çalışacağım eğer elim giderse tabi.

NOT: Uzak durun MPC den:D Bir de şöyle pro modelciler gibi başlangıç fotosun çekeyim dedim.

L0gxqR.jpg

1 dakika önce, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

Berbat kitler iyidir hocam. İnsanı uğraştırır ama sonunda güzel şeyler çıkar.

İnşallah öyledir Kürşat ama motivasyonumu kaçırdı. Bu modeli diecast olarak bulamadığım için plastiğini alıp hem plastiği denemeyi hem de istediğim bir model yapmayı düşündüm. Ama elimde patladı:rolleyes:

2 dakika önce, Aydın Kaynak yazdı:

Eklemeler çok başarılı ...

404 çelik macunu uygularken yapışması için herhangi bir şey yapıyor musun hocam ..

Eyvallah.

Yok hiç bir şey yapmıyorum direkt yüzeye yapıştırıyorum ama ilk defa plastikte kullandım. Plastik yüzey macun üzerinde çalışırken  esnediği için metal yüzeye göre daha dikkatli olmak lazım. Gerçi terslik olursa komple çıktığı için tekrar japon ile yapıştırılabiliyor. Aslında maket macunum var ama bu modelde kullanmaya kıyamadım:)

29 dakika önce, Alp Eray Tugcular yazdı:

Sevdiğim modellerden birisi kolay gelsin finali merakla bekliyorum.  :)

Alp valla yıldım. Adam krom parça vermiş ağaçtan sökerken kaplaması kalkıyor. İstisnasız her parçada çapak ve kalıp izleri var. Hele eksoz sistemi (komple susturucular ve borular) kesintisiz çapaklı. Ön kaputun altını siyah boyadım, üzerinden bakınca altındaki siyah boya görünüyor:D

İlk plastik kit için yanlış model seçmişim.