Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Kaan ÇAVDAR

1/24 | Nissan GT-R R33 I | Tamiya | Kaan Çavdar

Recommended Posts

Herkese merhabalar.

İkinci kitimi Tamiyanın R33 modeli ile devam etme kararı aldım. Sırada bekleyen Evo 4 WRC ve Supra modellerinede başlayacağım. 

Modelde kullanacağım renk R33 için olan midnight purple rengi (LP2 Kodu). Bu renk harici iki adet daha midnight purple rengi var fakat onlar R34 için üretilmiş renkler. Benim rengim daha siyah ağırlıklı bir degrade içeriyor diğerlerinin geçişi daha mavi ve siyahımsı.

Kalıp izleri ilk yaptığım kite göre baya fazlaydı. Zımpara törpü işi bitti astar göreyim derken tam gideremediğimi farkettim ve iki üç kere zımpara yapmam gerekti. Çok sade ve detayı olmayan bir kit. PE detay kiti alınabilir yada Te37 jant alınabilirdi fakat ben almadım. 3D yazıcıdan te37 jantı kendim bastım baya pürüzlü bir yapısı oldu umarım putty ile doldurup güzel tesviye yapabilirim. Şimdilik ilerlediği süreci anlatmak istedim. :)

20201006_190144

20201007_133437 20201009_001523 20201009_185805

42 dakika önce, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

Jantlar bana ümitsiz vaka gibi geldi biraz.

zımparasını yaptım bi hayli düzeldi ama süper mi derseniz tartışılır :) sadece deneme içindi gözüme hoş gelmez ise kit ile gelen jantları kullanacağım :)

15 dakika önce, Nasuh Buğra Cesur yazdı:

Jantlar sanırım pla baskı o yüzden bu kadar macun atılmış herhalde.

evet pla baskı. ne ile baskı almamız daha doğru olur?

Bir saat önce, Kaan ÇAVDAR yazdı:

zımparasını yaptım bi hayli düzeldi ama süper mi derseniz tartışılır :) sadece deneme içindi gözüme hoş gelmez ise kit ile gelen jantları kullanacağım :)

evet pla baskı. ne ile baskı almamız daha doğru olur?

Aslında bu modelcilik işlerine daha uygun olan baskı türü sla yani resin baskı ama daha maliyetli ve meşakkatli bir baskı türü. Ama baskı bitince herhangi bir ekstra işleme tabii tutmadan boyayıp kullanabilirsiniz.

2 saat önce, ismet güralp yazdı:

Kolay gelsin. 

Bu metalik boyalar olceklj modeller için mi üretilmiş?

Teşekkürler. 

Bu oto boyası. Direk kod ile oto boyacısından 50 gr şeklinde aldım. Vernikte aynı şekilde oto verdiği kullandım.  Hazır boya ve vernik değil. Akzo Nobel marka.

9 dakika önce, Kaan ÇAVDAR yazdı:

Teşekkürler. 

Bu oto boyası. Direk kod ile oto boyacısından 50 gr şeklinde aldım. Vernikte aynı şekilde oto verdiği kullandım.  Hazır boya ve vernik değil. Akzo Nobel marka.

Ustalar nasıl kullanıyor bilmiyorum ama sanayi oto boyasındaki metalik doku ölçekli modelde çok garip duruyor.

Sivilci değilim ama derdimi anlatabildim mi acaba?

31 dakika önce, ismet güralp yazdı:

Ustalar nasıl kullanıyor bilmiyorum ama sanayi oto boyasındaki metalik doku ölçekli modelde çok garip duruyor.

Sivilci değilim ama derdimi anlatabildim mi acaba?

Tabi anladım hocam.  Ben en minik taneli olandan istedim. Birçok makette gördüm dediğinizi yaşamamak için dikkat ederek aldım. 

Natural Born Killers diye bir film vardı, burada da Natural Born Modellers arkadaşlar var, onlardan biri olarak görüyorum ben Kaan 'ı 2. modelde bu kadar temiz net işçilik harika .

5 saat önce, Mutlu Toker yazdı:

Natural Born Killers diye bir film vardı, burada da Natural Born Modellers arkadaşlar var, onlardan biri olarak görüyorum ben Kaan 'ı 2. modelde bu kadar temiz net işçilik harika .

Çok mutlu ettin abi bu yorumla beni çok teşekkür ederim. Uzun zamandır hobiye başlamak için cesaret ve hanımın rızasını bekliyordum ??? şimdiye kısmetmiş