Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Sign in to follow this  
oğuzhan kocaoğlu

1/72 | Iskander Balistic Miss. Launcher | ZVEZDA | Oğuzhan Kocaoğlu

Recommended Posts

Selamlar , 

Mustafa’nın bu modelinin yapım aşamaları için bu linkten faydalanabilirsin , 

https://miniafv.blogspot.com/2019/05/zvezda-172-iskander-m-ss-26-stone.html?m=1

Teknikler için güzel referans ama seninki kendi modelin olsun ?

Mustafa’nın 72 ölçek ile ilgili düşüncelerine gelince , severiz biz Mustafa’yı ?

Abi modelin iç kısmında hiç bir şekilde hiç bir açıdan gözükmeyecek delikleri kapatır. "Neden kapatıyosun kimse görmeyecek?" dediğimizde "Kimse görmese de ben orda delik olduğunu biliyorum." der. Akıl sağlığı bozuk.

On 08.10.2020 at 16:34, oğuzhan kocaoğlu yazdı:

Merhabalar :) yorum yapmanıza cidden çok sevindim. Paylaşım konusunda daha dikkatli olucam :)  Bende kesinlikle 72 ölçeklik bir adam değilim.  35 lik genelde ama bu modele vuruldum gibi oldu. Karar vermekte zorlanırım ama bunda karar kıldım. sizin yaptığınız modeli görünce özellikle detayları abi bu dedim :D ilk boyama olarak düşündüğüm model oldu şuan.

ilk samimiyetiniz için teşekkür ederim.  ikincisi model atarsanız eğer çok yardımcı olmuş olursunuz hevesim kat kat arttı diyebilirim. hafta sonunu tabikide beklerim. kit yarın elime ulaşıcak inşallah

tavsiyelerinize uyucam özellikle tekerlek bağlantılarına :D uğraştırıcı olmasına sevindim açıkçası. modeli inşallah güzel şekilde ortaya çıkarabilirim. 

hitapta hiç önem yok içten gelen yeterli oluyor zaten. tahminen yaşım ufak olabilir sizlerden (24) dediğiniz gibi sevgi saygı daim olduktan sonra hep yüzler güler :) 

herşey için şimdiden teşekkür ederim herkese, size :) 

Rica ederim elimden gelen bişey oldukça her zaman? 

21 saat önce, Ahmet Gürkan yazdı:

Mustafa Dombay'a uyma Oğuzhan, kendisini iyi tanırız. Sinir bozucu derecede yetenekli, detaylarda ısrarcı bi arkadaştır, yolun yol değil erkenden dön, abi tavsiyesi bak uyma şuna :)

23 saat önce, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

Bence kendine örnek almak için çok yanlış bi adamın kitini seçtin. Genelde bu tip modelciler yapınca harika işler çıkıyor ben aynısını yapınca model bulamaç gibi oluyor. Sanırım o iskander'in roket kısmında da bazı modifiyeler vardı. Onları hiç deneme modeli atar kırarsın.

Şu ikisinede bakma sen, abartma huyu var onlarda. Bu huyları bazı boyut ve ölçüler içinde geçerli??

8 saat önce, oğuzhan kocaoğlu yazdı:

MUSTAFA DOMBAY abi övülüyor mu kızılıyor mu :) abi dinlicem sizi de kit geldi artık yoksa bileydim böyle olacağını başka kite giderdim sağlık olsun :D 

Bu ikisi genelde söver?

7 saat önce, Erhan Atalay yazdı:

Selamlar , 

Mustafa’nın 72 ölçek ile ilgili düşüncelerine gelince , severiz biz Mustafa’yı ?

Miniafv de yayınlamış benüm haberim yok, telif davası açıcam, maksat 72ye gıcıklık olsun?? ayrıca bende sizi severim bilirsin abim?

7 saat önce, Erhan Atalay yazdı:

Mesela aşağıdaki kare ... Mustafa’nın yarım olan aklınında  gittiği ve 72 ölçeğe tövbekar olduğu çalışma ... Biz mi dedik tek tek del diye ?

B3435023-D279-493D-A1F4-C35F1806170F_zps

Ama nasıl delmicen abi öle bırakılırmı o yav?

Yalnız çok ciddi bir hatanı yakaladım...

64547917-1B17-4A6B-96BA-820999F23C48_zps

Terebentin'deki custom etikette Türkçe karakter hatası var :D:D:D 

Ya normal biri üstüne asetat kalemi ile su yazar, terebentin yazar geçer. Adam özel etiket üretmiş...

Birde düzgün delmiş manyak... Bir ikisini hatalı yapsaydın bari...

Pinti herif git PE lerini al. Adamlarda ekmek yesin....

On 09.10.2020 at 08:44, Erhan Atalay yazdı:

Selamlar , 

Referans olarak adam yapmış abi diyorum ? okadar da olmasa birşeyler denicez artık teşekkür ederim link için Mustafa abi de forumda paylaşırsa çok daha harika olur ?

On 09.10.2020 at 08:53, Erhan Atalay yazdı:

Mesela aşağıdaki kare ... Mustafa’nın yarım olan aklınında  gittiği ve 72 ölçeğe tövbekar olduğu çalışma ... Biz mi dedik tek tek del diye ?

Yapma abi banada deldirmeyin ? ben okadar değilim yaa galiba. 

On 09.10.2020 at 09:22, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

Abi modelin iç kısmında hiç bir şekilde hiç bir açıdan gözükmeyecek delikleri kapatır. "Neden kapatıyosun kimse görmeyecek?" dediğimizde "Kimse görmese de ben orda delik olduğunu biliyorum." der. Akıl sağlığı bozuk.

??? Ben cidden yanlış modelden yanlış kişiye bulaştım galiba hayır şimdi der orayı da yap burayıda yap derse Mustafa abi ben 1 aydan aşağı bitiremem bunu ?? 

Söylenmem şaka bu arada abi eline koluna sağlık emeğe saygı yapıyorsun bu işi ?

On 09.10.2020 at 08:53, Erhan Atalay yazdı:

Nasıl yani? 72 ölçek, her biri tek tek mi delinmiş?