Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Serdar Barışkan

1/35 |T34-76 İlk Diorama Russian Street |Serdar Barışkan

Recommended Posts

Merhabalar. Yaklaşık iki buçuk aydır bu hobiyle uğraşmaktayım. 1978 doğumluyum ve neden bu kadar geç kaldım diye kendime soruyorum :) Forumu da bu süre zarfında sürekli takip edip nedir, nasıl yapılır gibi aklımdaki sorulara cevap bulmaya çalıştım. Haberi bile olmadan yardım etmiş, fikir, öneri,çözüm sunmuş ustalarıma da teşekkürlerimi iletiyorum. İki buçuk aydır da yoğun bir şekilde hobiyle uğraşıyorum. İlk yaptığım dioramayı paylaşmak istedim.  Her türlü yorum/eleştirileri duymak isterim ki hatalarımı görüp, o konudaki eksiklerimi gidermek isterim. Şimdiden teşekkürler.

IMG_1924.jpg

IMG_1919.jpgIMG_1929.jpg

IMG_1917.jpgIMG_1915.jpg

IMG_1932.jpg

IMG_1993.jpg

IMG_1995.jpg

IMG_1997.jpg

Elinize sağlık güzel olmuş

ferhat bey'in dediği gibi share düğmesine tıklayıp çıkan ..jpg uzantılı kodu buraya kopyalayıp yapıştırırsanız resimler görünür.

Çalışma ilk modeliniz için gayet iyi. Ama yıkama eksiği göze çarpıyor.

T34'ün yol tekerlerindeki koyu siyah çamur olduğunu düşündüğüm etki de pek olmamış... 

Hemem alttaki ilk resimdeki yeşil çitler gibi bazı şeyler çok tek düze tonlama aşınma ve ışık gibi şeyler yok. Şimdi eleştirileri tık tık saydım ama gerçekten beğendim. Baya emek ve çaba var... İlk modeliniz böyleyse...... :) 

IMG_1997.jpg

IMG_1995.jpg

IMG_1993.jpg

IMG_1932.jpg

IMG_1929.jpg

IMG_1919.jpg

IMG_1924.jpg

IMG_1917.jpg

IMG_1915.jpg

IMG_2001.jpg

10 dakika önce, Ferhat Karadeniz yazdı:

Resimleri share kısmındaki linkten kopyalayıp yapıştıırsanız sayfada direk görebiliriz. Ellerine sağlık.

Photobucket ilk kez kullanıyorum çözemedim sanırım olayı. Bende direct link vs kopyalanamıyor. Sadece Email & IM en alttaki seçenek aktif.

3 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Elinize sağlık güzel olmuş

ferhat bey'in dediği gibi share düğmesine tıklayıp çıkan ..jpg uzantılı kodu buraya kopyalayıp yapıştırırsanız resimler görünür.

Çalışma ilk modeliniz için gayet iyi. Ama yıkama eksiği göze çarpıyor.

T34'ün yol tekerlerindeki koyu siyah çamur olduğunu düşündüğüm etki de pek olmamış... 

Hemem alttaki ilk resimdeki yeşil çitler gibi bazı şeyler çok tek düze tonlama aşınma ve ışık gibi şeyler yok. Şimdi eleştirileri tık tık saydım ama gerçekten beğendim. Baya emek ve çaba var... İlk modeliniz böyleyse...... :) 

IMG_1997.jpg

IMG_1995.jpg

IMG_1993.jpg

IMG_1932.jpg

IMG_1929.jpg

IMG_1919.jpg

IMG_1924.jpg

IMG_1917.jpg

IMG_1915.jpg

IMG_2001.jpg

Öncelikle yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Dediklerinizi kesinlikle göz önünde bulunduracağım. Share kısmında ise nedense ben uzantıları göremiyorum. Kapalı bende. Copy kısımları seçilemiyor. Bir tek en alttaki Email & IM kısmı aktif. Biraz daha kurcalamam lazım sanırım. 

Bulut'un attıklarından baktım. Öncelikle ilk çalışma için çok çok iyi tebrikler. Ama eksikler de var tabi. Öncelikle bir bir her öğede tonlama eksik. Figürlerin mesela üniformaları hep aynı tonda. Aslında üstlerinde açık-koyu ışık oyunları var ama derinlik yok. Bunun nedeni Bulut'un dediği gibi yıkama eksikliği olabilir. Tüm bunları telefondan bakarak yazdım bu arada. Evde bilgisayardan bakınca belki fikrim değişir.

Şimdi, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

Bulut'un attıklarından baktım. Öncelikle ilk çalışma için çok çok iyi tebrikler. Ama eksikler de var tabi. Öncelikle bir bir her öğede tonlama eksik. Figürlerin mesela üniformaları hep aynı tonda. Aslında üstlerinde açık-koyu ışık oyunları var ama derinlik yok. Bunun nedeni Bulut'un dediği gibi yıkama eksikliği olabilir. Tüm bunları telefondan bakarak yazdım bu arada. Evde bilgisayardan bakınca belki fikrim değişir.

Yorumunuz için teşekkürler. Figür işlerini yeni yeni kavramaya başlıyorum bakalım.

12 dakika önce, Serdar Barışkan yazdı:

Share kısmında ise nedense ben uzantıları göremiyorum. Kapalı bende. Copy kısımları seçilemiyor. Bir tek en alttaki Email & IM kısmı aktif. Biraz daha kurcalamam lazım sanırım. 

Sanırım linkleri biraz revize ettiniz ama yine de olmadı :)  İlk paylaştığınız linklere (https://app.... ile başlayan)  tıklayınca açılan ekran aşağıdaki gibiydi. Buradan Share ye tıklayınca 

wgx0Ji.png

Bir kod veriyor. Bu kodu sayfaya copy/paste edince resim sitede gözüküyor.

dBDOV4.png

Yeni halindeki linkteki .jpg den sonrasını silersen yine buraya ekleyebilirsin.

https://hosting.photobucket.com/images/i/SerdarB1978/IMG_1997.jpg?width=1920&height=1080&fit=bounds&hotlinkfix=1600253115226

SmBFXI.png

jAjkDE.png

IMG_1997.jpg

11 dakika önce, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

....... Öncelikle bir bir her öğede tonlama eksik. Figürlerin mesela üniformaları hep aynı tonda. Aslında üstlerinde açık-koyu ışık oyunları var ama derinlik yok. Bunun nedeni Bulut'un dediği gibi yıkama eksikliği olabilir. Tüm bunları telefondan bakarak yazdım bu arada. Evde bilgisayardan bakınca belki fikrim değişir.

Haklısın, yanlış görmemişsin telefondan. Tonlamalar gölgeler vs az olmuş, ama çok fazla şu şu diye döşemek istemedim. Hem adım yaşlı huysuz ihtiyara (statler and waldorf) çıktı :D:D:D hemde ilk modelden (bu kadar iyi ilk modelden) şu şu diye şevkini kırmak istemedim arkadaşın. 

gerçi

Alıntı

Hemem alttaki ilk resimdeki yeşil çitler gibi bazı şeyler çok tek düze tonlama aşınma ve ışık gibi şeyler yok.

şeklinde onu da araya sıkıştırmıştım :D:D 

Abi ilk cümlemiz 'İlk model için çok iyi' diye başlıyor zaten. Ben şu an aynı çalışmayı yapsam bu kadar iyi olmaz, yapamam. Ama arkadaşa hepimiz bir eksik söylesek belki ikinci çalışmada çok çok daha iyi bir sonuç görme ihtimalimiz olacak. 

Sen yukaridaki ehtiyarlara bakma.😂😂😂. 

Çok uğraşı, var emek var, eksik var mi, o da var. Ama ilk modele hem tank, hem figür, hem sahne ile başlıyorsun. Cesaretini tebrik ederim.

Tonlamadan bahsedilmiş, ben sadece mat vernik atmadigindan ya da az olduğundan bahsedeyim. Yer yer boya parlaması var. Özellikle bu tip sahnelerde matlik önemli.  

Bir de yıkama ile beraber devamında kuru fırça uygularsan detaylara derinlik katarsin

Eline sağlık. 

Bir acemi olarak bakınca teknik olarak neyin eksik yapıldığını söyleyebilecek düzeyde değilim. Eksikleri ustalar söylemiş zaten.

Ama ilk çalışmada çok güzel bir sahneleme olduğunu söylemek isterim. Hayran kaldım. İnşallah gelecek çalışmalarınızı da görürüz.

2 saat önce, ismet güralp yazdı:

Sen yukaridaki ehtiyarlara bakma.😂😂😂. 

Çok uğraşı, var emek var, eksik var mi, o da var. Ama ilk modele hem tank, hem figür, hem sahne ile başlıyorsun. Cesaretini tebrik ederim.

Tonlamadan bahsedilmiş, ben sadece mat vernik atmadigindan ya da az olduğundan bahsedeyim. Yer yer boya parlaması var. Özellikle bu tip sahnelerde matlik önemli.  

Bir de yıkama ile beraber devamında kuru fırça uygularsan detaylara derinlik katarsin

Eline sağlık. 

Öncelikle yorum için çok teşekkürler. En son mat verniği daha atmadığımı farkettim :) Base in kenarlarını siyaha boyamayı bile unutmuşum. Acemilik işte :)

56 dakika önce, Şerif Sadık yazdı:

Bir acemi olarak bakınca teknik olarak neyin eksik yapıldığını söyleyebilecek düzeyde değilim. Eksikleri ustalar söylemiş zaten.

Ama ilk çalışmada çok güzel bir sahneleme olduğunu söylemek isterim. Hayran kaldım. İnşallah gelecek çalışmalarınızı da görürüz.

Çok teşekkürler yorum için.

5 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Sanırım linkleri biraz revize ettiniz ama yine de olmadı :)  İlk paylaştığınız linklere (https://app.... ile başlayan)  tıklayınca açılan ekran aşağıdaki gibiydi. Buradan Share ye tıklayınca 

wgx0Ji.png

Bir kod veriyor. Bu kodu sayfaya copy/paste edince resim sitede gözüküyor.

dBDOV4.png

Yeni halindeki linkteki .jpg den sonrasını silersen yine buraya ekleyebilirsin.

https://hosting.photobucket.com/images/i/SerdarB1978/IMG_1997.jpg?width=1920&height=1080&fit=bounds&hotlinkfix=1600253115226

SmBFXI.png

jAjkDE.png

IMG_1997.jpg

IMG_1975(1).jpg

Deneme için ikinci dioramayı paylaşıyorum.