Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Onur Arslan

1/24 | Calsonic Skyline GT-R | Tamiya | Onur Arslan

Recommended Posts

Merhaba,

Yaklaşık 3 yıl önce başlayıp gönül verdiğim, fakat geçen zamanda yeni kit yapmaya zaman ayıramadığım hobiye karantina nedeniyle geri dönme fırsatı buldum:)  

Bu kit, büyük kısmını airbrush ile yaptığım ilk, totalde ise dördüncü modelim. Hala acemiyim.

Zamanla hatalarım azalacak inşallah:) ama 1-2 konuda ne kadar özen göstersem de başarısız oluyorum. Bunlar zımpara ve son aşamada (özellikle clear part olarak adlandırılan kısımları yapıştırırken) modeli temiz tutamamaktan kaynaklı hatalar.

Astar attıktan sonra 800-1000 grid ile zımpara yapmaya çalıştım. Fakat muhtemelen bazı alanları ıskaladığım için boya sonrası bu bölgelerde ton farkları oluştu. Bitmiş halinin resimlerinde çok belli olmuyor, onun için yapım aşamalarında çektiğim birkaç fotoğrafı da ekledim. 

Sürücü koltuğu, yerine oturttuktan 2 saat sonra (üzerine iskeleti yerleştirmişken:)) yerinden çıktı. İskeleti bozmak istemediğimden, koltuğu çıkartıp devam ettim:)

Ustaların yorumlarıyla bir sonraki modelde inşallah aynı hataları tekrarlamamayı ümit ediyorum:) 

Herkese sevgiler, saygılar.

IMG_20200905_032839

IMG_20200912_225652

IMG_20200829_153830

IMG_20200829_161050

IMG_20200905_003739

IMG_20200905_011123

IMG_20200905_011132

IMG_20200905_033135

IMG_20200913_131545~2-01

IMG_20200913_131509-01

IMG_20200913_131432

IMG_20200913_131348-01

IMG_20200913_131250-01 IMG_20200913_125731-01

Eline sağlık. 

Sivil yapmıyorum  ( yapamıyorum 😁), yorumlarim sınırlı olacak.

Biten model en iyi modeldir.

Sadece kemerleri elde yapsan daha iyi olurmuş. Ön planda olmasalar da oyuncak araba hissi veriyor.   Bu konuda yol gösterecek bir çok video bulabilirsin. 

3 saat önce, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

Ben de sivil yapmıyorum. Yani ben de yapamıyorum. Son hali hoşuma gitti. Sivilci arkadaşlar daha iyi yorumlayabilirler.

7 saat önce, ismet güralp yazdı:

Eline sağlık. 

Sivil yapmıyorum  ( yapamıyorum 😁), yorumlarim sınırlı olacak.

Biten model en iyi modeldir.

Sadece kemerleri elde yapsan daha iyi olurmuş. Ön planda olmasalar da oyuncak araba hissi veriyor.   Bu konuda yol gösterecek bir çok video bulabilirsin. 

Allahım burada kendimi nasıl huzurlu ve mutlu hissediyorum. Bende Sivil özürlüyüm. Benimle aynı handikapları paylaşan birilerinin olduğunu bilmek büyük mutluluk :D :D :D 

Ha birde Figür de beceremiyorum. 

Ha birde bir modeli 1-2 senede bitiren biri bulursam değmeyin keyfime :D:D 

56a52bd46e0cfa5289a963b066d2e491.gif

Bu arada Onur eline sağlık modelin güzel olmuş. Namlu da delikse benim için tamam dır :D 

2 saat önce, ismet güralp yazdı:

Adam araba yapiyo, araba... namlu olmaz arabada. Tankla olur namlu... 😁😁😁

Egsoz içine bakacaksınız ehtiyarlar. Siyaha boyanmış mı, delikler yeterince derin mi ? Herşeyi ben mi öğredeyim :P.

Onur kardeşim ellerine sağlık. Ben model özürlü ama eleştiri özgürü biri olarak gözüme çarpanları söyleyeceğim haddim olmayarak.

1. Renk normalde olması gerekenden koyu gibi geldi bana.

2. Sanki modelde vernik yok ya da mat vernik atılmış gibi geldi. Yanlış bilmiyorsam gayet parlak bu aracın orjinali.

3. Egsoz içleri boyanmamış, delinmemiş gibi.

4. Cam fitilleri boyanmamış sanırım.

5. Decallerin bazılarında silvering (decalin sınır dışı bölgelerinin parlaması sorunu) var, eğer tahmin ettiğim gibi vernik yok ise normal.

50 dakika önce, Mutlu Toker yazdı:

Egsoz içine bakacaksınız ehtiyarlar. Siyaha boyanmış mı, delikler yeterince derin mi ? Herşeyi ben mi öğredeyim :P.

Onur kardeşim ellerine sağlık. Ben model özürlü ama eleştiri özgürü biri olarak gözüme çarpanları söyleyeceğim haddim olmayarak.

1. Renk normalde olması gerekenden koyu gibi geldi bana.

2. Sanki modelde vernik yok ya da mat vernik atılmış gibi geldi. Yanlış bilmiyorsam gayet parlak bu aracın orjinali.

3. Egsoz içleri boyanmamış, delinmemiş gibi.

4. Cam fitilleri boyanmamış sanırım.

5. Decallerin bazılarında silvering (decalin sınır dışı bölgelerinin parlaması sorunu) var, eğer tahmin ettiğim gibi vernik yok ise normal.

Merhaba Mutlu hocam, teşekkürler yorumların için. 

Haklısın, renk tam orjinali değil. Kılavuzunda TS-44, yani tamiya nın sprey boyasını öneriyordu. Ben airbrush ile yapmak istediğimden, kendimce buna en yakını olan X-4 kullandım. Biraz daha koyu oldu dediğin gibi:)

Egzosla ilgili bir küçük parça vardı, kaybettim:) o yüzden o kısım eksik kaldı.

Vernik var aslında, tamiya nın X-22 si ile decallerden önce 2 kat, sonrasında 3 kat attım. Ama dediğin gibi, yeterli parlaklığı almadı. Çok ince katlar halinde attım belki de, veya biraz uzak kaldı airbrush, tam emin olamıyorum.  

5 dakika önce, Onur Arslan yazdı:

Merhaba Mutlu hocam, teşekkürler yorumların için. 

Haklısın, renk tam orjinali değil. Kılavuzunda TS-44, yani tamiya nın sprey boyasını öneriyordu. Ben airbrush ile yapmak istediğimden, kendimce buna en yakını olan X-4 kullandım. Biraz daha koyu oldu dediğin gibi:)

Egzosla ilgili bir küçük parça vardı, kaybettim:) o yüzden o kısım eksik kaldı.

Vernik var aslında, tamiya nın X-22 si ile decallerden önce 2 kat, sonrasında 3 kat attım. Ama dediğin gibi, yeterli parlaklığı almadı. Çok ince katlar halinde attım belki de, veya biraz uzak kaldı airbrush, tam emin olamıyorum.  

Vernik atarken 2 kat tozlu olsa dahi, 3. katı ıslak atmak lazım.