Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Mahmut Velioğlu

1/24 | Ford Mustang 64 Custom | Welly | Mahmut Velioğlu

Recommended Posts

On 26.09.2020 at 10:52, Mahmut Velioğlu yazdı:

Daha önce farklı maddelerle hiç pas efekti çalışmadığım için farkını yazamıyorum ama ürünün açıklaması şöyle:

Cadence Createx Pas Aktivatörü (Rust Activator) 150 ml; asidik bir çözelti olup, doğal pas efekt boyasının üzerine uygulandığında boyanın içindeki gerçek metal parçacıklarının oksidasyon sürecini hızlandırarak tüm boyanabilir yüzeylerde doğal ve gerçekçi pas efekti oluşumuna yardımcı olur.

Bende başka bir markanın almıştım ama kullanmaya fırsat olmadı, bakır ve demir için iki ayrı sıvı mevcut. Tek aktivatör ile hem bakır pası hem demir pası yapabiliyorsun.

Eline koluna sağlık. bende beğendim....

RxHP6q.jpg   GcWpxx.jpg

Ne kutusu o bilemiyeceğim. bu arabalar konusunda cahilim, modifiye konusunda ise zır cahilim. Benzin deposu kılıklı o kutunun etrafındaki siyahlık muhtemelen yıkama sıvısı ama boşluk gibi gözüküyor. Boşluksa kapat yok değil de düşündüğüm gibi yıkama sıvısı ise sallama dediklerimi :D 

2 dakika önce, ismet güralp yazdı:

Ya Allahaşkına git iki tane lamba al bir de Ar kağıdı, düzgün ışıkta foto çek biz de keyifli keyifli seyredelim. (Diyene bak ??)

Ahahaha :ph34r: İlk kim isyan edecek diye bekliyordum ben de. Haklısın İsmet. Bitsin sana söz stüdyo çekimi yapıcam sana özel.

19 dakika önce, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

Eskiliği ve o özensiz sadece yarışmaya yönelik kullanım hissi çok iyi. Ön kaput kapağında bir iki boya hatası var sanırım?

Evet salaş görüntüsü benim de çok hoşuma gitti ama sanki çok abarttım:)

O hataları özellikle yaptım. Oralara pas v.b. efektler yapacağım

Arada difüzörü bitirdim, montajı kaldı. Kapılarda hiç bir efekt yapmayacağım. Sac görüntüsü ile takılcak. Yarın jantların basımdan gelmesini bekliyorum. Ondan sonra montajı bitirmeyi  düşünüyorum. 

Ancak sanki eskitme efektlerini biraz abarttım gibi geldi. Abartmaktan kastım çok fazla renk kullandım. Daha basit olmalıydı bence ama uğraşmayacağım artık.

QRKBL5.jpg

MVUNkS.jpg

zxgLGJ.jpg

1EGreN.jpg

uDEa7o.jpg

mgZMbV.jpg